• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Spikeball, czyli idealna gra na lato. Graj na plaży, w parku i w ogrodzie

Damian Konwent
8 sierpnia 2022, godz. 18:30 
Opinie (15)

Zobacz najlepsze akcje spikeball

Spikeball to idealna gra na lato. Jest prosta w zasadach i mogą w nią grać cztery osoby. Sport jest nieco podobny do gry w siatkówkę, tylko że siatka przypomina bardziej trampolinę. Zestaw do gry można kupić już od 150 zł. Co najlepsze - jest idealna na lato, bo można w nią grać na świeżym powietrzu na plaży, w parku czy w ogrodzie wraz z rodziną i przyjaciółmi.Czy grałe(a)ś kiedyś w spikeball?

Wybierz odpowiednie miejsceSpikeball to gra, w której najlepiej rywalizuje się w cztery osoby. Teoretycznie wystarczy przestrzeń kilkunastu metrów kwadratowych, ale tak naprawdę przy mocniejszym uderzeniu piłka może odbić się znacznie dalej. Dlatego też zazwyczaj gra się na świeżym powietrzu. Miejsce na zewnątrz jest idealne do gry, a już szczególnie w czasie lata. Wybór może paść m.in. na plażę, park czy ogród.

Poczytaj o innym letnim sporcie - PetanqueIle kosztuje zestaw?Zestaw do gry można kupić już od 150 zł. Zalicza się do niego: siatkę, obręcz rozłożoną na trzy części i trzy piłki. Trzeba pamiętać o równomiernym naciągnięciu siatki, aby piłka odbijała się prawidłowo. Również piłki trzeba odpowiednio napompować, by rozgrywka była odpowiednia.

  • Spikeball to idealna gra dla czterech osób.
  • Zestaw do gry w spikeball można kupić od 150 zł.

ZasadySpikeball podobny jest do siatkówki, ale z "trampoliną". Dwie, dwuosobowe drużyny stają naprzeciw siebie. Rozgrywka zaczyna się od serwisu. Należy odbić piłkę dłonią o rozłożoną siatkę, tak aby poleciała w kierunku rywala po drugiej stronie.

Nowy park pełen atrakcji. Ale są też problemyWedług zasad turniejowych, piłka nie powinna zostać odbita wyżej niż zasięg wyciągniętej nad głowę dłoni odbierającego. Po prawidłowym serwisie przeciwnicy mają maksymalnie trzy odbicia, by umieścić piłkę na siatce z powrotem w taki sposób, że po jednym odbiciu trafi ona na stronę przeciwka. Piłka nie może zostać odbita przez tę samą osobę dwa razy z rzędu.

Jeśli drużyna nie odbije piłki od siatki, rywal otrzymuje punkt. Rozgrywka toczy się do 21 punktów. Podobnie jak w tenisie czy siatkówce, przewaga musi wynosić co najmniej dwa "oczka".

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (15)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

O-trening dla dzieci | Smęgorzyno

impreza na orientację, trening

Czwartkowa wędrówka po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Kurs tańca: Blues i swing

kurs tańca

Forum

Najczęściej czytane