• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Spotkajmy się na murawie. Festyn piłkarski dla małych i dużych

20 maja o godzinie 15.00 na boisku przy ul. 23 Marca 95 drużyna Sopotu pod wodzą prezydenta Jacka Karnowskiego zmierzy się z drużyną Tomka Kuszczaka, wielokrotnego reprezentanta Polski i piłkarza Manchesteru United. Mecz zwieńczy festyn piłkarski Spotkajmy się na murawie, który zaplanowano w godz. 12.00-16.00. Wstęp wolny.

Treningi piłkarskie z profesjonalnymi trenerami dla trzech grup wiekowych, foodtracki, miejsca do odpoczynku dla całych rodzin, dmuchane zamki to wszystko czeka na miłośników piłki nożnej na boiskach MOSiR. To wspaniała okazja, by całymi rodzinami spędzić czas na świeżym powietrzu.
Na festynie pojawią się także znamienite gwiazdy, znane z boisk i telewizji. Swoją obecność zapowiedzieli: Jarosław Bieniuk, Łukasz Juras Jurkowski, Tomasz Korynt, Rafał Maserak, Dariusz Michalczewski, Sebastian Mila i Marcin Wasyl Wasilewski. Z gwiazdami będzie można sobie zrobić zdjęcie i poprosić o autograf.
Celem jest integracja dzieci polskich i ukraińskich, które mieszkają w Sopocie. Ambasadorem i dobrym duchem festynu jest Tomek Kuszczak, bramkarz polskiej reprezentacji, jeden z sześciu polskich piłkarzy, którzy zdobyli Puchar Europy. W latach 2006-2012 grał w barwach Manchester United. Całość poprowadzi znany i lubiany dziennikarz sportowy Włodzimierz Machnikowski.

Treningi piłkarskie
Płyta pełnowymiarowego piłkarskiego boiska zostanie podzielona na trzy boiska treningowe dla trzech grup wiekowych. Dzieciaki i młodzież zostaną podzielone wg wieku: 5-8 lat, 9-12 lat i 13-16 lat. Nie ma żadnych ograniczeń, by wziąć udział w sesji treningowej. Każdy trening będzie trwał 20 minut. Ćwiczenia motoryczne i kondycyjne będą się odbywały pod kierunkiem trenerów z trójmiejskich szkółek i akademii piłkarskich.

Informacje dodatkowe
W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu nie ma wystarczającej liczby miejsc parkingowych, MOSiR Sopot prosi o korzystanie z komunikacji miejskiej: autobusy linii 117, 143 i 244.
Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), patronem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej, a partnerem Rewa Park Apartamenty.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl