• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Spotkania "Trefl Kids" dla dzieci z Ukrainy (1 opinia)

Przywrócić dzieciństwo poprzez sport - darmowe zajęcia w ERGO ARENIE dla dzieci z Ukrainy. Operator ERGO ARENY - Spółka Hala Gdańsk-Sopot - Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby sportowe Trefl Sopot i Trefl Gdańsk już od najbliższej środy zapraszają dzieci z Ukrainy na darmowe zajęcia sportowe. Będą one dedykowane dzieciom w wieku 6-10 lat, a na młodsze pociechy (3-6 lat) czekać będzie kącik zabaw.

Dzieci otrzymają oczywiście puzzle i gry, a także zaproszenia na mecze drużyn, czy vouchery do sopockiego Aquaparku.

W ERGO ARENIE podczas meczów zespołów Trefla prowadzone będą także zbiórki potrzebnych rzeczy, wszelkie informacje będą podawane na bieżąco.

Zajęcia dla dzieci z Ukrainy prowadzone będą w ramach programu Trefl Kids, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Trefl Pomorze. Od najbliższej środy, 2 marca, do polskich animatorów dołączy animator ukraiński, tak by dzieci biorące udział w zajęciach nie czuły bariery językowej. W początkowej fazie zajęcia będą się odbywać w poniedziałki, środy i czwartki, w godz. od 16:30 do 17:30. Aktywności sportowe dedykowane będą dzieciom w wieku 6-10 lat, a na młodsze pociechy, w wieku 3-6 lat, w trakcie zajęć czekać będzie kącik zabaw, pełen kolorów, puzzli, gier i zabawek. W ten sposób Spółka Hala Gdańsk-Sopot - operator ERGO ARENY - Stowarzyszenie oraz kluby spod znaku Trefla chcą choć trochę przywrócić ukraińskim dzieciom dzieciństwo.

Na zajęcia należy się kierować wejściem C1 do ERGO ARENY (od strony morza). Dla dzieci przygotowane będą także oczywiście puzzle i gry Trefla.

DOJAZD:
Do hali dojechać można zarówno Szybką Koleją Miejską (przystanek Żabianka), tramwajami (linie nr 2, 4, 5, 6, 8), jak i autobusami (nr 148, 227), a tuż pod samą halą przystanek ma trolejbus linii 31. Przypomnijmy, że dla migrantów wojennych z Ukrainy transport miejski jest bezpłatny.

Спортивні клуби Tрефл, зал ЕРҐО АРЕНА та Асоціація Tрефл Поморе запрошують усіх дітей з України на спортивні заняття, які проводяться в рамках програми Tрефл Кидс. З середи, 2 березня, до польських аніматорів приєднається український аніма

Operator ERGO ARENY - Spółka Hala Gdańsk-Sopot - Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby sportowe Trefl Sopot i Trefl Gdańsk prowadzą w poniedziałki, środy i czwartki nieodpłatne zajęcia sportowe i animacje w bajkowym kąciku zabaw stworzonym specjalnie z myślą o najmłodszych uchodźcach. Dotychczas, w marcu, z programu "Trefl Kids" skorzystało już ponad 250 osób z Ukrainy, a cykl na bieżąco uzupełniają akcje pomocowe dla uczestników.Zajęcia sportowe z polsko- i ukraińskojęzyczną kadrą dedykowane są dzieciom w wieku 6-10 lat, a na młodsze pociechy (3-6 lat) w specjalnie stworzonym, bajkowym kąciku czeka pochodząca spod Lwowa Ira, która razem z przedstawicielami organizatorów zajęć zachęca do wspólnej zabawy. Kącik otwierany jest o godz. 15:00 i działa do godz. 18:00, a treningi sportowe zaczynają się punktualnie o godz. 16:30 (szatnia czynna od godz. 16:15) i trwają godzinę. Fundacja Trefl ufundowała dzieciom już blisko 50 strojów sportowych, wszystko, by mali uchodźcy w pełni mogli zintegrować się z polskimi uczestnikami zajęć "Trefl Kids" - te w ERGO ARENIE prowadzone są już od pół roku i nadal zapisywać można na nie swoje pociechy.

Dodatkowo chętni otrzymują puzzle i gry, a także zaproszenia na mecze drużyn, czy vouchery do sopockiego Aquaparku. Podczas atrakcji przygotowanych dla dzieci, mamy skorzystać mogą z kawiarenki i skonsultować swoje bieżące sprawy. - Skupiamy się na tym, w czym mamy największe doświadczenie - chcemy przywrócić dzieciom dzieciństwo poprzez sport, stąd wachlarz aktywności dla najmłodszych - tłumaczą pomysłodawcy akcji - Mamy i babcie, które przyprowadzają do ERGO ARENY swoje pociechy kierują do nas liczne zapytania, dlatego w bezpośrednim sąsiedztwie bawialni zdecydowaliśmy się uruchomić punkt informacyjny, gdzie dostępny jest komputer. Mamy też tablicę ogłoszeń, na której w języku ukraińskim wywieszamy ciekawe oferty i wiadomości, których przyswojenie może pomóc w sprawnej adaptacji i stolik z potrzebnymi produktami, które zabrać można ze sobą. Kilkukrotnie udało nam się również pomóc w znalezieniu pracy w Trójmieście - dodają organizatorzy. Do działającego w hali pubu na ciepły posiłek po zajęciach potrzebujących uczestników programu zaprasza Classic Restaurant.

Dbając o komfort uczestników organizatorzy zdecydowali się wprowadzić formularze, o których wypełnienie proszeni będą opiekunowie dzieci: - Zajęcia z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W pierwszych uczestniczyła piątka dzieci, a na ostatnich mieliśmy już 25 dzieci w sali treningowej, 20 w kąciku zabaw i 20 mam. Pracując na 'żywym organizmie' wprowadzamy obecnie formularze - z jednej strony pomogą nam one przewidzieć frekwencję, a z drugiej także jeszcze lepiej poznać potrzeby naszych gości z Ukrainy. Bardzo byśmy chcieli, by każdy znalazł u nas miejsce dla siebie, ale największy komfort ćwiczeń i korzystania z sali zabaw mamy przy 30-35 dzieciach.

Na zajęcia należy się kierować wejściem C1 do ERGO ARENY (od strony morza).

Do hali dojechać można zarówno Szybką Koleją Miejską (przystanek Żabianka), tramwajami (linie nr 2, 4, 5, 6, 8), jak i autobusami (nr 148, 227), a tuż pod samą halą przystanek ma trolejbus linii 31. Przypominamy, że dla migrantów wojennych z Ukrainy transport miejski jest bezpłatny.тор, а одночасно із вправами для дітей 6-10 років буде організовано ігровий майданчик для дітей молодшого віку. Ми працюємо над тим, щоб кожна дитина отримала спортивний інвентар, на всіх чекатимуть іграшки (пазли, ігри). Під час занять запрошуємо на каву та чай. Запрошуємо в зал ЕРҐО АРЕНА, вхід Ц 1. Ми віримо, що спортом та розвагою ми хоча б трохи повернемо ваших дітей у дитинство.

Opinie (1)

  • Protestanci wracają

    Będzie żal wielki

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl