• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Sprawdź, gdzie poruszać się w weekend

mik
15 lipca 2016 (artykuł sprzed 6 lat) 
W sobotę rolkarze będą mogli zmierzyć się z 15-kilometrową trasą w ramach imprezy NightSkating Pomorze. W sobotę rolkarze będą mogli zmierzyć się z 15-kilometrową trasą w ramach imprezy NightSkating Pomorze.

Nadchodzący weekend w Trójmieście będzie pełen atrakcji dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W planach warto uwzględnić imprezy dla amatorów biegania, rolek, zumby czy jogi. Atrakcji tym więcej, im bliżej morza się wybierzemy. Zapowiada się iście sportowy weekend na trójmiejskich plażach i nie tylko.Aktywny weekend rozpoczną zajęcia jogi i pilatesu, które w sobotę o godzinie 8:30 wystartują na plaży miejskiej w Gdyni, przy Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Prowadzą je instruktorki z wieloletnią praktyką: Małgorzata Stanisławska oraz Beata Oganowska. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą sobotę do końca wakacji. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Tradycyjnie zapraszamy na sobotnie biegi parkrun na dystansie 5 km w Gdańsku i w Gdyni o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

W sobotę o 9:30 rozpocznie się cotygodniowa odsłona bezpłatnych warsztatów rolkarskich i biegowych przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy. Czas warto zarezerwować aż do południa. O godzinie 9.30 zaczynają się warsztaty Biegam Bo Lubię, a od 11 do 12 warsztaty rolkarskie prowadzone przez szkółkę Roll4All.

O godz. 10 na plaży przy Molo w Sopocie zobacz na mapie Sopotu (wejście nr 23) odbędzie się druga odsłona turnieju siatkówki plażowej w kategorii Open z cyklu Ziaja Cup. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy chętni niemający przeciwwskazań lekarskich. Wspólnie grać będą kobiety i mężczyźni, a zatem można zgłaszać do rozgrywek także miksty. Zapisy do turnieju są bezpłatne i będą możliwe na miejscu od godz. 9. Przypomnijmy, że w drugie w tym roku zmagania wygrała para Paweł Szostak-Wojciech Małecki.

Bogatą ofertę sportów plażowych przygotowała również Gdynia. W sobotę o godz. 10 w Śródmieściu odbędą się bezpłatne turnieje siatkówki plażowej oraz beach soccera. W każdej z imprez wystąpić mogą maksymalnie 24 ekipy. W turnieju siatkówki osobno rozgrywana będzie rywalizacja pań i panów. Zapisy rozpoczną się o godz. 9:15 i potrwają 30 minut.

Jak się okazuje, to nie jedyne możliwości uprawiania sportu na gdyńskiej plaży. Organizatorzy Volvo Gdynia Sailing Days zadbali o to, aby dużo działo się nie tylko na wodzie, ale również na lądzie. Na plaży w Śródmieściu o godz. 10:30 rozpocznie się 60-minutowa zumba. Po jej zakończeniu odbędą się zajęcia pilates, a także Masala Bhangra Dance rodem z Indii. W niedzielę o tych samych godzinach zaplanowano jogę oraz ponownie zumbę. Strefa aktywności obsługiwana jest przez Activ Studio Rekreacji, a udział w zajęciach jest darmowy.

Darmowy trening runmageddon w sobotę o godz. 13 zaplanowano w Adrenaline Gym przy ul. Słowackiego w Gdańsku. Aby dołączyć do wydarzenia należy zapisać się tutaj. W planach nie tylko profesjonalny i wymagający trening workout, ale też zajęcia na ściance boulderowej.

W sobotę o godz. 20 spod Ergo Areny wystartować mają rolkarze, którzy wezmą udział w NightSkating Pomorze. Trasa przejazdu liczy 15 km i jest płaska. Organizatorzy zapewniają, że każdy kto pewnie utrzymuje się na rolkach i potrafi hamować będzie się bardzo dobrze bawił. Z kolei o 18:30 szkółka rolkarska Roll4All zapewni przyspieszony kurs jazdy wszystkim, którzy nie do końca ufają swoim umiejętnościom. Cały przejazd będzie ubezpieczany przez służby medyczne oraz mundurowe.

W niedzielę na plaży w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska zapraszamy na turniej siatkówki plażowej z cyklu Nikon Cup. Organizatorzy dla zainteresowanych przygotowali dwie kategorie wiekowe: rocznik 1998 i młodsi oraz Open. Startować mogą tylko mężczyźni. Udział jest bezpłatny. Aby zgłosić się do zmagań należy stawić się bezpośrednio przed rozgrywkami w biurze zawodów w godz. 11:00-11:30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.
mik

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (3)

 • czy

  Pogoda nam dopisze???

  • 1 1

 • Dosyć tej deszczowej, niszczycielskiej aury

  Ma być w końcu ładna pogoda!

  • 0 2

 • Sport jest suuuuuuper ale bez blokady ulic.

  • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Rowerowy Potop AZS

519 zł
rajd / wędrówka

Rodzinne warsztaty weekendowe: Frania, Bronek i codzienne wyzwania

10 - 15 zł
warsztaty, zajęcia rekreacyjne

Dzień Otwarty Murawy

dni otwarte

Forum

Najczęściej czytane