wiadomości

stat

Sprawdź, gdzie w Trójmieście pobiegasz na nartach

Plaża to świetny teren do biegów narciarskich, nawet po ciemku. Najlepiej korzystać jednak z nich tuż po opadach śniegu.
Plaża to świetny teren do biegów narciarskich, nawet po ciemku. Najlepiej korzystać jednak z nich tuż po opadach śniegu. fot. archiwum prywatne

Obfite opady i niskie temperatury zachęcają amatorów biegów narciarskich do wyruszenia na trasy. Trudno znaleźć wprawdzie specjalnie przygotowane szlaki ze śladami, ale amatorzy tej aktywności chętnie korzystają z leśnych ścieżek czy plaż.POPRZEDNIEJ ZIMY PYTALIŚMY WAS, GDZIE BIEGACIE NA NARTACH. SPRAWDŹ, JAKIE BYŁY ODPOWIEDZI

Czy zimą biegasz na nartach?

regularnie, mam swoje ulubione trasy w Trójmieście

27%

zdarza mi się sporadycznie

24%

biegał(a)bym, gdyby szlaki miały utrwalone ślady

23%

nie lubię tej aktywności

26%
Biegi narciarskie są jedną z najpopularniejszych zimowych dyscyplin wśród sportowców-amatorów. Wystarczą bowiem narty, ciepłe ubranie, chęci i odrobina śniegu. A tego ostatnio w Trójmieście nie brakuje.

Najchętniej wybieranym terenem do biegów narciarskich są lasy, ze szczególnym uwzględnieniem Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na obszarach Nadleśnictwa Gdańsk, rozciągających się od Wyspy Sobieszewskiej aż po Rumię i Redę, jest ok. 1000 leśnych duktów. Zdecydowana większość z nich pozwala na poruszanie się na nartach, połączone z podziwianiem uroków pomorskiej przyrody.

W Gdańsku najpopularniejszym rejonem dla narciarzy biegowych są okolice oliwskiej Doliny Radości zobacz na mapie Gdańska. Biegacze sugerują m.in. wejście do lasu od strony ulicy Derdowskiego zobacz na mapie Gdańska lub Abrahama zobacz na mapie Gdańska, czy też dalej, przy Zabytkowej Kuźni Wodnej. Stamtąd można wybrać się choćby w stronę Obwodnicy Trójmiasta, np. Drogą Węglową w kierunku Owczarni.

Biegaczy można spotkać także wokół Jeziora Otomińskiego, na Stogach - od okolic Pustego Stawu w stronę morza, czy w Dolinie Samborowej. Amatorzy nart biegowych wskazują także na tereny Parku Reagana zobacz na mapie Gdańska, strefę między Brzeźnem a Jelitkowem. Nie zaleca się jednak korzystania ze ścieżek dla pieszych czy rowerzystów. Dobrym rozwiązaniem może być np. pas zieleni między tymi dwoma torami komunikacji, który możemy znaleźć w Jelitkowie czy Sopocie.

Znany i bardzo popularny szlak znajdziemy także w Sopocie, w okolicach Pętli Reja i Gołębiewa zobacz na mapie Sopotu. Widoczna na załączonej mapie trasa jest jedyną rekomendowaną przez Nadleśnictwo Gdańsk. Gdynia zachęca również innymi terenami leśnymi, choćby w okolicach Pustek Cisowskich.

Szlak rekomendowany przez Nadleśnictwo Gdańsk
Szlak rekomendowany przez Nadleśnictwo Gdańsk mat. prasowe


Znakomitym terenem do biegów narciarskich mogą być również trójmiejskie plaże - od Gdańska po Gdynię. Ich sporą zaletą jest fakt, że można po nich chodzić nawet wieczorem, po ciemku. Należy z nich korzystać jednak krótko po wystąpieniu opadów, gdyż w tak uczęszczanych miejscach świeży śnieg może zostać szybko rozdeptany przez przechodniów lub wywiany przez wiatr.

We wszystkich wymienionych miejscach trasy nie są jednak utrwalane, nie są wyznaczane ślady. Miejscem położonym najbliżej Trójmiasta, gdzie szlaki są regularnie przygotowywane dla biegaczy, jest zlokalizowana w Kartuzach Cartusia Ski Arena. W okolice te dojechać możemy korzystając z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Opinie (43) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.