wiadomości

Sprawdź imprezy na aktywny weekend

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w parkach: biegi na orientację i hybrydowe

W sobotę i w niedzielę można wybrać się na imprezę na orientację.
W sobotę i w niedzielę można wybrać się na imprezę na orientację. fot. facebook.com/pg/dinoharpus

Drugi miesiąc 2019 roku można rozpocząć w ruchu. Dla aktywnych na weekend przygotowano wiele imprez, w tym te na orientacje, maraton sztuk walki, czy też cykliczne biegi czy treningi. Poniżej prezentujemy część z nich.Sprawdź wszystkie imprezy sportowe odbywające się w weekend w TrójmieścieW sobotę o godz. 11 wystartuje Alternatywa na Orientację Dzik. Tegoroczna edycja będzie zakończeniem odbywającego się regularnie od siedmiu lat cyklu imprez na orientację, organizowanego przez trójmiejski zespół Navigatoria. Na Dziku uczestnicy otrzymają mapę terenu z zaznaczonymi punktami kontrolnymi, które muszą odnaleźć. Długość trasy będzie można dostosować do własnych upodobań - od 3 do 7 km. To sprawia, że w zabawie wziąć udział mogą zarówno osoby doświadczone w zakresie leśnych wędrówek i nawigacji, jak i osoby początkujące, a także dzieci pod opieką dorosłych. Do 10 roku życia start bezpłatny. Poza nawigowaniem z mapą i kompasem na uczestników czekać będzie zadanie dodatkowe w postaci strzelania z łuku, a także ognisko i słodki poczęstunek na mecie. Zapisać będzie można się w biurze zawodów znajdującym się w Parku Leśnym Gołębiewo zobacz na mapie Gdyni.

Walki brazylijskiego jiu-jitsu przez 24 godzinny bez przerwy? To możliwe podczas specjalnej imprezy organizowanej w sali nr XIII na gdańskiej AWFiS z soboty na niedzielę, od godz. 10 do godz. 10. Udział w 24h Maratonie Brazylijskiego Jiu-Jitsu kosztuje 30 zł - bilet normalny i 10 zł ulgowy. Całość wpisowego wesprze charytatywny cel. Nie jest potrzebne doświadczenie w sportach walki, aby wejść na matę.

Przeczytaj więcej o maratonie brazylijskiego jiu-jitsuW niedzielę rusz z mapą po przygodę. W dzielnicy Kiełpino Górne, przy ul. Otomińskiej 72 czyli Szkole Podstawowej nr 84 w Gdańsku wystartuje impreza Harpuś - z mapą do Kiełpina. Do wyboru będą cztery trasy. Zapisy w cenach 1-25 zł odbywają się na stronie harpagan.pl.

- W niedzielę dla każdego przygotujemy kolorową, profesjonalną mapę, po powrocie na metę wszyscy biorą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród i upominków oraz otrzymają pamiątkowy dyplom. Zaczynamy od 10:30 (czynna baza imprezy). Starty od 11:00 do 12:30. Rusz z mapą po przygodę!
Z cyklicznych imprez, w sobotę można wybrać się na start cyklu Parkrun organizowanego w Gdańsku i w Gdyni. 5-kilometrowe trasy przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańskana Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska oraz na bulwarze Nadmorskim zobacz na mapie Gdańska pokonywane są w świetnej atmosferze. Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe, lecz przed swoim debiutem należy dokonać jednorazowej rejestracji przez internet.

W sobotę w godz. 13-13:30 odbywa się Winter Pro Challenge. Uczestnicy treningu, w zależności od pogody, biorą udział w zajęciach na plaży lub w samej rozgrzewce zakończonej kąpielą w lodowatej wodzie. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i dobrego zdrowia oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku. Zbiórka przy sopockim barze Przystań, aleja Wojska Polskiego 11. Treningi są bezpłatne. Ze sobą należy mieć ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, dwa ręczniki, strój sportowy na rozgrzewkę, dużą bluzę sportową i kurtkę (ułatwia przebranie się po wyjściu z wody), coś ciepłego do picia w termosie.

Zimowa aura nie jest straszna rowerzystom z grupy Michała Bogdziewicza, który zaprasza na cykl bezpłatnych treningów kolarskich w terenie, które startują w sobotę o 9:30 spod DropBikes Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110 zobacz na mapie Gdańska.

Odbędą się również coniedzielne zajęcia pod hasłem TriMama budzi Gdańsk, prowadzone przez Natalię Wodyńską-Stosik. Trening jest skierowany do osób, które zaczynają przygodę z aktywnością sportową, jak również do tych, którzy chcą na sportowo, w przyjaznej atmosferze spędzić niedzielny poranek. O godzinie 9 uczestnicy ćwiczeń rozpoczynają wspólną rozgrzewkę oraz skupiają się na technice biegowej, a następnie przechodzą do marszobiegu i biegu. Udział w zajęciach jest bezpłatny a miejsce zbiórki wyznaczono obok zabytkowego tramwaju, przy rogu ulicy Wróblej i Kurzej w Gdańsku.

Opinie (11)

 • Proponuje nową zabawe rzut kamieniem w dinozaura :) Pani premier startuje wyborach do Brukseli i chce tam to propagować :) (1)

  POkochaj dinozaura :)

  • 11 4

  • POkochaj dinozaura

   nikt nam nie będzie mówił że białe jest białe a czarne jest czarne to chyba powiedział Twój idol.

   • 1 0

 • Za tydzień będzie się działo liga się zaczyna

  • 0 0

 • Trening z Bogdziewiczem w tym tygodniu odwołany! (1)

  • 0 0

  • Kto to jest?

   • 0 0

 • ostatnie AnO!

  Jaka szkoda... i jeszcze nie ma Navigatorii w tym roku. Ojojoj, a takie fajne imprezy!

  • 0 0

 • Bieganie, za darmo w lesie. Nie trzeba płacić żadnym organizacjom - polecam.

  • 8 1

 • Ech

  A mnie stara i tak nigdzie nie puści. Teściowa przyjeżdża i będzie siedzenie w domu przed telewizorem...

  • 2 0

 • A ja bym była szczęśliwa , gdyby ten mój stary gdzieś swój tyłek ruszył , bo on tylko się rusza jak słyszy , że jedzenie zrobiono a tak gapi się w tv albo w tablet

  • 2 0

 • Polecicie

  Jakąś trasę do biegania 5-10km na południu Gdańska, Kowal, borkowa? Znudziło mi się bieganie do parku orunskiego i po zbiornikach świętokrzyska 1 i 2. Dzięki

  • 0 1

 • 50 lecie Klubu turystyki Pieszej Trampy i jutrzejsza wycieczka

  Tysiące wycieczek, tysiące uczestników przez te pół wieku. znakowanie setek kilometrów szlaków turystycznych, dzięki którym poznajemy naszą Małą Ojczyznę. Jak to się udało? Pasja.
  trampy.gdansk.pttk.pl
  Już jutro:
  3 lutego.
  „Poznajemy szlak Wzgórz Szymbarskich” cz. II 14 km
  Trasa: Oliwa – Kuźnia Wodna – dol. Ewy – Wzniesienie Marii – dol. Radości – dol. Bobrów – Złota Karczma – Matarnia
  Zbiórka: Zbiórka Oliwa pętla tramwajowa godz. 9.00

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl