wiadomości

Sprawdzone pomysły na aktywny weekend

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend. Biegi, rolki, softball, joga

W sobotę ulice Gdańska opanują rolkarze. Uczestnicy Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy zmierzą się z trzema przygotowanymi dystansami.
W sobotę ulice Gdańska opanują rolkarze. Uczestnicy Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy zmierzą się z trzema przygotowanymi dystansami. fot. MOSiR Gdańsk

Szukasz pomysłu jak na sportowo spędzić najbliższy weekend? Możliwości jest sporo. Jeśli zamiast samotnych treningów wolisz rywalizację lub po prostu wspólne zajęcia z innymi entuzjastami aktywności, masz w czym wybierać. W Trójmieście nie zabraknie imprez dla biegaczy, pływaków, rolkarzy czy amatorów plażowej siatkówki.Aktywny weekend rozpoczną zajęcia jogi i pilatesu, które w sobotę o godzinie 8:30 wystartują na Plaży Gdynia Śródmieście, przy Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Prowadzą je instruktorki z wieloletnią praktyką: Małgorzata Stanisławska oraz Beata Oganowska. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą sobotę do końca wakacji.

Miłośnicy biegów na pięć kilometrów tradycyjnie mogą wybrać się na jeden z cotygodniowych biegów parkrun w Gdańsku i w Gdyni w sobotę o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Nie można zapomnieć o nowej lokalizacji parkruna w Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

O godz. 10 na plaży w Gdyni odbędą się bezpłatne turnieje siatkówki plażowej oraz beach soccera. W każdej z imprez wystąpić mogą maksymalnie 24 ekipy. W turnieju siatkówki osobno rozgrywana będzie rywalizacja pań i panów. Zapisy rozpoczną się o godz. 9:15 i potrwają 30 minut.

O godz. 12 w Sopocie w okolicach Campingu 34 zobacz na mapie Sopotu wystartują pierwsze mistrzostwa Polski w Sup race, czyli pływaniu na desce z wiosłem. Główny wyścig odbędzie się na dystansie 2 kilometrów. Udział w imprezie jest darmowy. Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres: paul@steveallen.pl. Rejestracja zawodników nastąpi w godz. od 9 do 11. Wówczas też odbędą się bezpłatne zajęcia dla początkujących.

Sprawdź, czy nauka pływania na SUP-ie jest trudna.Z kolei na plaży w Brzeźnie w samo południe rozpocznie się trzygodzinny maraton zumby. Impreza jest w pełni darmowa i nie trzeba się na nią zapisywać. Zajęcia poprowadzą nie tylko instruktorzy fitness z Trójmiasta. Gośćmi specjalnymi imprezy będą: Iza Kin oraz urodzony w Kolumbii, a obecnie mieszkającego we Francji - Hermanna Melo. Organizatorzy liczą, że na piasku zatańczy wspólnie nawet 1000 osób.

W tym samym czasie w Sopocie zobacz na mapie Sopotu rozegrany zostanie trzeci i zarazem ostatni wyścig pływacki dookoła molo Timex Cup 2016. Uczestnicy zmierzą się z dystansem około 1200 m. Udział w imprezie kosztuje 10 zł, a dla posiadaczy Karty Sopockiej 5 zł. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów, w godz. 9:00-11:30, przy Tawernie Rybitwa, przy wejściu na plażę nr 23. W drugiej odsłonie tegorocznego cyklu wzięło udział 137 pływaków i pływaczek z całej Polski. Pierwszy na lądzie zameldował się Krzysztof Oller z Kormorana Olsztyn.

W sobotę o godz. 14:30 zostanie zainaugurowany Maraton Sierpniowy na rolkach im. Lecha Wałęsy. Rywalizacja odbędzie się na dystansach: fitness (10,7 km), półmaratonu (21,2 km) i maratonu (42,2 km), które odbywać się będą na pętli wzdłuż ul. Marynarki Polskiej. Przewidziano także dodatkowe zawody dla najmłodszych o godz. 11. Na listach startowych jest łącznie blisko 900 osób, ale zapisów nadal można dokonać przed startem w biurze zawodów w Amber Expo zobacz na mapie Gdańska. Opłata za start w maratonie lub półmaratonie wynosi 100 zł, natomiast śmiałkowie mierzący się z dystansem fitness zapłacą 10 zł. Udział w rywalizacji dzieci jest darmowy.

W niedzielę zapraszamy na plażę w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się kolejny turniej z cyklu Nikon Cup. Organizatorzy dla zainteresowanych przygotowali dwie kategorie wiekowe: rocznik 1998 i młodsi oraz Open. Startować mogą tylko mężczyźni. Udział jest bezpłatny. Aby zgłosić się do zmagań należy stawić się bezpośrednio przed rozgrywkami w biurze zawodów w godz. 11:00-11:30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Opinie (10) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl