Sprawdzone pomysły na aktywny weekend

W sobotę ulice Gdańska opanują rolkarze. Uczestnicy Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy zmierzą się z trzema przygotowanymi dystansami.
W sobotę ulice Gdańska opanują rolkarze. Uczestnicy Maratonu Sierpniowego im. Lecha Wałęsy zmierzą się z trzema przygotowanymi dystansami. fot. MOSiR Gdańsk

Szukasz pomysłu jak na sportowo spędzić najbliższy weekend? Możliwości jest sporo. Jeśli zamiast samotnych treningów wolisz rywalizację lub po prostu wspólne zajęcia z innymi entuzjastami aktywności, masz w czym wybierać. W Trójmieście nie zabraknie imprez dla biegaczy, pływaków, rolkarzy czy amatorów plażowej siatkówki.Aktywny weekend rozpoczną zajęcia jogi i pilatesu, które w sobotę o godzinie 8:30 wystartują na Plaży Gdynia Śródmieście, przy Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Prowadzą je instruktorki z wieloletnią praktyką: Małgorzata Stanisławska oraz Beata Oganowska. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą sobotę do końca wakacji.

Miłośnicy biegów na pięć kilometrów tradycyjnie mogą wybrać się na jeden z cotygodniowych biegów parkrun w Gdańsku i w Gdyni w sobotę o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Nie można zapomnieć o nowej lokalizacji parkruna w Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

O godz. 10 na plaży w Gdyni odbędą się bezpłatne turnieje siatkówki plażowej oraz beach soccera. W każdej z imprez wystąpić mogą maksymalnie 24 ekipy. W turnieju siatkówki osobno rozgrywana będzie rywalizacja pań i panów. Zapisy rozpoczną się o godz. 9:15 i potrwają 30 minut.

O godz. 12 w Sopocie w okolicach Campingu 34 zobacz na mapie Sopotu wystartują pierwsze mistrzostwa Polski w Sup race, czyli pływaniu na desce z wiosłem. Główny wyścig odbędzie się na dystansie 2 kilometrów. Udział w imprezie jest darmowy. Zgłoszenie należy przesłać drogą mailową na adres: paul@steveallen.pl. Rejestracja zawodników nastąpi w godz. od 9 do 11. Wówczas też odbędą się bezpłatne zajęcia dla początkujących.

Sprawdź, czy nauka pływania na SUP-ie jest trudna.Z kolei na plaży w Brzeźnie w samo południe rozpocznie się trzygodzinny maraton zumby. Impreza jest w pełni darmowa i nie trzeba się na nią zapisywać. Zajęcia poprowadzą nie tylko instruktorzy fitness z Trójmiasta. Gośćmi specjalnymi imprezy będą: Iza Kin oraz urodzony w Kolumbii, a obecnie mieszkającego we Francji - Hermanna Melo. Organizatorzy liczą, że na piasku zatańczy wspólnie nawet 1000 osób.

W tym samym czasie w Sopocie zobacz na mapie Sopotu rozegrany zostanie trzeci i zarazem ostatni wyścig pływacki dookoła molo Timex Cup 2016. Uczestnicy zmierzą się z dystansem około 1200 m. Udział w imprezie kosztuje 10 zł, a dla posiadaczy Karty Sopockiej 5 zł. Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów, w godz. 9:00-11:30, przy Tawernie Rybitwa, przy wejściu na plażę nr 23. W drugiej odsłonie tegorocznego cyklu wzięło udział 137 pływaków i pływaczek z całej Polski. Pierwszy na lądzie zameldował się Krzysztof Oller z Kormorana Olsztyn.

W sobotę o godz. 14:30 zostanie zainaugurowany Maraton Sierpniowy na rolkach im. Lecha Wałęsy. Rywalizacja odbędzie się na dystansach: fitness (10,7 km), półmaratonu (21,2 km) i maratonu (42,2 km), które odbywać się będą na pętli wzdłuż ul. Marynarki Polskiej. Przewidziano także dodatkowe zawody dla najmłodszych o godz. 11. Na listach startowych jest łącznie blisko 900 osób, ale zapisów nadal można dokonać przed startem w biurze zawodów w Amber Expo zobacz na mapie Gdańska. Opłata za start w maratonie lub półmaratonie wynosi 100 zł, natomiast śmiałkowie mierzący się z dystansem fitness zapłacą 10 zł. Udział w rywalizacji dzieci jest darmowy.

W niedzielę zapraszamy na plażę w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska, gdzie odbędzie się kolejny turniej z cyklu Nikon Cup. Organizatorzy dla zainteresowanych przygotowali dwie kategorie wiekowe: rocznik 1998 i młodsi oraz Open. Startować mogą tylko mężczyźni. Udział jest bezpłatny. Aby zgłosić się do zmagań należy stawić się bezpośrednio przed rozgrywkami w biurze zawodów w godz. 11:00-11:30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Opinie (10) 1 zablokowana

 • z tym narratorem

  Rolkarzy na dystansie 942,2 km to chyba pojechaliście....

  • 2 2

 • i znów ci w obcisłym (2)

  gnają po ścieżkach rowerowych, ulicach podczepieni do samochodów, po chodnikach między pieszymi.......
  rekordy im w głowie tylko, 0 rekreacji, przyjemności z jazdy w ładnej okolicy np w parku zdrojowym w Sopocie albo na scieżce z Brzeźna do Sopotu, gdzie sosny pachną z lewej a morze z prawej.

  • 2 2

  • tak, oczywiście - sami wariaci i mądry komentator. standard.

   • 2 0

  • i znów dyżurny Colargol.

   pozdrowienia. właśnie wróciłem ze świetnej wyprawy rowerowej, 120 km. bosko.
   polecam

   • 0 0

 • Tunel pod martwą Wisła (1)

  A czy tunel pod Martwą Wisłą będzie znowu zamknięty bez wcześniejszej informacje tak jak to miało miejsce w miniony poniedziałek????

  • 4 0

  • Tunelu nie zamykamy, jedziemy górą, czyli będzie wyłączone tylko rondo na Marynarki Polskiej ( Gd. Letnica, ) dół jest przejezdny. Rondo wyłączone w godz. 15.00 - 19.30 ,.

   • 1 0

 • Parkrun Gdańsk - cykliczne, bezpłatne biegi na 5 km z pomiarem czasu w każdą sobotę

  5 km w tydzień lub 2 to chyba niezbyt wygórowany czas

  • 0 0

 • precz ocisłym spodenkom czy na roweku czy na rolkach (1)

  tacy zamiast dróżką rowerową obok grzeją ulicą - nieważne że korek za nimi ścigają się z samochodem ... ! :) Pas nadmorski - dużo dzieci na małych rowerkach, starszych - dla nich nie ma sprawy - trening ponad wszystko !

  • 0 4

  • spokojnie. do jutra wytrzeźwiejesz.

   Janusz, nie szalej z tym żubrem.

   • 2 0

 • Żuławski szlak rolkarski

  Zapraszam na dobry szlak rolkarski. Świerki - Nidowo - Myszewo - Lubstowo - Jazowa - Kępki az pod Elblag i spowrotem . Dobre trasy, nowy asfalt na drogach powiatowych. Start w gminie Nowy Stawa Koniec albo nad Nogatem albo nad Zalewem Wiślanym.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
Wtorkowe, wieczorne kręcenie z GR3miasto
zajęcia rekreacyjne
sty 18
wtorek, g. 18:00 - 21:00
Gdańsk Oliwa
Oddech i medytacja
Oddech i medytacja
zajęcia rekreacyjne
sty 19
środa, g. 19:00
Gdańsk, Helse Medica Sp. z o.o
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
Czwartkowa, wieczorna wędrówka po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
sty 20
czwartek, g. 17:30 - 20:30
Gdynia Redłowo

Forum