wiadomości

stat

Spróbuj szermierki na bambusowe miecze

Kendo to bardzo efektowna i rozwijająca dyscyplina sportu. Na zdjęciu zawodnicy rywalizujący podczas ubiegłorocznych mistrzostw Polski.
Kendo to bardzo efektowna i rozwijająca dyscyplina sportu. Na zdjęciu zawodnicy rywalizujący podczas ubiegłorocznych mistrzostw Polski. fot. Ivo Ledwozyw/ihil.pl

Kendo to współczesna wersja szermierki wywodzącej się ze średniowiecznej Japonii. Za broń służy bambusowy miecz, a sama dyscyplina stanowi ogólnorozwojowy sport, który można trenować bez względu na wiek. Do końca września nabór do grupy początkującej prowadzi Sopocki Klub Kendo. Ci, którzy złapią bakcyla, mogą zapisać się do stowarzyszenia. Koszt członkostwa to od 50 do 100 zł miesięcznie, a dwugodzinne treningi odbywają się dwa razy w tygodniu.SPRAWDŹ KLUBY KENDO W KATALOGU TROJMIASTO.PL

W polskim tłumaczeniu kendo to po prostu "droga miecza". Jest współczesną dyscypliną sportu i jednocześnie sztuką walki sięgającą swymi korzeniami okresu średniowiecznej Japonii. Stanowi jedną z najstarszych oraz najdostojniejszych sztuk walki. Celem treningu, oprócz aspektów sportowych jest dążenie do ćwiczenia umysłu i ciała oraz rozwoju osobowości ćwiczącego.

Obecnie kendo na świecie praktykuje ok. 6 mln ludzi, z czego 3,5 mln poza granicami Japonii, głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Trójmieście funkcjonują obecnie: Gdyński Klub Kendo Bushido, gdański Furokan i Sopocki Klub Kendo. Ten ostatni przez cały wrzesień prowadzi nabór do grupy początkującej.

SOPOCKIE KENDO TRZECIE W POLSCE

- Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i płeć. W naszym klubie trenują obecnie osoby w wieku od 6 do powyżej 60 roku życia. To fajny, ogólnorozwojowy sport. W naszym klubie trenujemy w towarzystwie najlepszych instruktorów i zawodników, którzy należą do kadry narodowej - zachęca Artur Machowski z Sopockiego Klubu Kendo.
Kompletny strój kendogi to koszt od 600 do 1000 zł. Początkujący nie muszą jednak inwestować, bo sopocki klub zapewnia im potrzebny sprzęt.
Kompletny strój kendogi to koszt od 600 do 1000 zł. Początkujący nie muszą jednak inwestować, bo sopocki klub zapewnia im potrzebny sprzęt.
Współcześnie możliwość bezpiecznego ćwiczenia kendo zapewnia specjalnie zaprojektowany sprzęt treningowy: bambusowy miecz i zbroja ochronna. Kendo, podobnie jak szermierka europejska, pozwala praktykować walkę w bardzo dynamiczny sposób, bez narażania siebie i współćwiczących na niebezpieczeństwo kontuzji. Kompletny strój, na który składa się hełm, napierśnik, opaska na krocze i biodra oraz rękawice to kosz od 600 do 1000 zł. Cena bambusowego miecza zaczyna się od 80 zł.

Sopocki Klub Kendo zapewnia podczas zajęć niezbędny sprzęt wszystkim początkującym. Ci, którzy zdecydują się później na zakup własnego, mogą liczyć na doinwestowanie.

- Jesteśmy stowarzyszeniem, które stanowi małą społeczność. Miesięczna składka wynosi 100 zł i 50 zł dla osób do 15. roku życia. Dodatkowo przewidujemy zniżki rodzinne. Trenujemy dwa razy w tygodniu po 2 godziny, a na pierwsze zajęcia zapraszamy wszystkich chętnych bez żadnej opłaty. Wystarczy przyjść w najprostszym sportowym stroju. Nikogo nie namawiamy, aby od razu po jednym treningu deklarował przystąpienie do klubu, ale naprawdę łatwo jest połknąć bakcyla - wyjaśnia Machowski.
Zajęcia Sopockiego Klubu Kendo odbywają się w poniedziałki i środy w godz. 18:15 - 20:15 w Sopockim Autonomicznym Liceum przy al. Niepodległości 739A zobacz na mapie Sopotu.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru udzielane są pod adresem e-mail kendosopot@gmail.com oraz pod numerami tel. 508-237-422 i 661-034-020.

Miłośnicy kendo trenują pod pomnikiem Piłsudskiego w Gdańsku

Opinie (14) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl