• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Stacja Solidarność w gdańskim kalendarzu

jag.
1 września 2010 (artykuł sprzed 11 lat) 
Opinie

Również najmłodsi adepci floretu wzięli udział w obchodach 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Organizatorzy turnieju w Gdańskiej Szkole Floretu dla 11-13-letnich dziewcząt i chłopców z całej Polski zapewniają, że turniej pod nazwą STACJA SOLIDARNOŚĆ wejdzie na stałe do kalendarza

.

- Po raz pierwszy odbyły się ogólnopolskie zawody drużynowe młodzików (roczniki 1997-1999) we florecie dziewcząt i chłopców pod nazwą . Celem imprezy było uczczenie podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku oraz popularyzacja wiedzy na temat najnowszej historii wśród młodego pokolenia. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki oraz materiały edukacyjne przygotowane przez Europejskie Centrum Solidarności - informuje Ryszard Sobczak, prezes sekcji szermierczej Sietom AZS AWFiS Gdańsk.

W zawodach udział wzięło 18 drużyn. Wśród dziewcząt triumfował zespół z Pabianic, a w rywalizacji chłopców najlepszy okazał się pierwszy zespół UKS Atena Gdańsk, działający w Gdańskiej Szkole Floretu.

Wyniki dziewczęta:

Ćwierćfinały: UKS Atena Gdańsk I - Atena V 36:7, Zjednoczeni Pabianice - UKS de La Salle Gdańsk I 36:17, Atena II - Atena III 36:20, Warta Muszkieterowie Poznań - Atena IV 36:10

Półfinały:Atena I - Warta 36:13, Zjednoczeni Pabianice - Atena II 36:6

O 3 miejsce: Warta Poznań - Atena II 36:22

O 1 miejsce: Zjednoczeni Pabianice - Atena I 36:23

Kolejność:
1. Zjednoczeni Pabianice (Julia Strachowska, Małgorzata Strachowska, Julia Walczyk)
2. Atena I (Anna Jereczek, Anna Szymczak, Julia Wąsowicz, Sara Żelechowska)
3. Warta Muszkieterowie Poznań (Marta Adrian, Zofia Bronikowska, Katarzyna Matysiak, Dominika Pałka)
4. Atena II (Marianna Jankowska, Zuzanna Matuszewska, Aleksandra Niwińska, Kinga Wróbel)
5. De La Salle I (Natalia Brzezińska, Aleksandra Jeglińska, Maria Renke)
6. Atena V (Zuzanna Bober, Julia Lidzbarska, Marta Mech, Joanna Toporska)
7. Atena IV (Patrycja Rudzińska, Wiktoria szewczyk, Alicja Szostakiewicz)
8. Atena III (Agnieszka Len, Karolina Piskorska, Martyna Łukasiewicz)
9. De La Salle II (Marzena Czerwińska, Antonina Machała, Natalia Sycz)

Wyniki chłopcy:

Ćwierćfinały: UKS Atena Gdańsk I - Atena VI 36:4, Atena II - Atena IV 36:13, AZS Bydgoszcz - UKS de La Salle Gdańsk II 36:12, Atena III - de LA Salle I 36:28

Półfinały: Atena I: Atena III 36:19, AZS Bydgoszcz - Atena II 36:25

O 3 miejsce:Atena II - Atena III 33:32

O 1 miejsce: Atena I - AZS Bydgoszcz 35:28

Kolejność:
1. Atena I (Jędrzej Krukowski, Tomasz Naruszewicz, Marek Pilszak, Maciej Podralski)
2. AZS Bydgoszcz (Jakub Glezman, Michał Koślicki, Tomasz Stróżyński)
3. Atena II (Mikołaj Rudnicki, Kacper Skrzypkowski, Patryk Szulpin)
4. Atena III (Michał Kobryń, Adam Korpaczewski, Dawid Wójcik)
5. De La Salle I (Mariusz Karpiak, Konrad Radliński, Michał Sokołowski, Igor Tyda)
6. Atena IV (Kacper Bobras, Piotr Borowiec, Łukasz Pilszak, Jerzy Wieliński)
7. De La Salle II (Mateusz Dołżycki, Konrad Kosycarz, Karol Roman, Kacper Rutkowski)
8. Atena VI (Mateusz Możejko, Michał Szewczyk, Karol Łukasiewicz)
9. Atena V (Oskar Diering, Michał Olbromski, Bartłomiej Walczyk, Adam Wiśniewski)
jag.

Wydarzenia

Opinie 2 zablokowane

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Rowerowy czwartek, popołudniem po pracy

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka

Turniej siatkówki plażowej Ziaja Cup 2022

turniej

Zabawa z Mapą - Gdynia Kolibki

zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka, impreza na orientację

Forum