• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Stoki narciarskie na Pomorzu jeszcze działają, ale to "bardzo trudny sezon"

Damian Konwent
8 lutego 2023, godz. 14:30 
Opinie (60)
W obecnym sezonie więcej śniegu naprodukowały specjalne armatki, niż spadło go z nieba. W obecnym sezonie więcej śniegu naprodukowały specjalne armatki, niż spadło go z nieba.

Stoki narciarskie na Pomorzu jeszcze działają i od piątku przeżywają najlepszy czas. Nie potrwa on jednak długo, bo lada moment mają wzrosnąć temperatury powietrza. To idealne podsumowanie tego sezonu, który jest znacznie gorszy od poprzednich. Na bilanse zysków i strat jest co prawda za wcześnie, ale zarządcy wyciągów już teraz zgodnie przyznają, że jest ciężko. Jeśli ktoś planował wybrać się na narty lub snowboard, to prawdopodobnie jest na to ostatni moment. Średni koszt wynajmu sprzętu na 1 godzinę waha się od 40 do 80 zł. Podobnie jest w przypadku korzystania z wyciągów.Wyciągi narciarskie na PomorzuCzy zdążyłe(a)ś odwiedzić któryś z pomorskich stoków w tym sezonie?

Stoki narciarskie na Pomorzu przeżywają właśnie największe oblężenie w sezonie 2022/23. Można powiedzieć, że w końcu, gdyż na początku lutego nareszcie spadł śnieg, a dzięki ujemnym temperaturom w ostatnich dniach biały puch utrzymuje się po dziś dzień. Przypomnijmy, że średni koszt wynajmu sprzętu na 1 godzinę waha się od 40 do 80 zł. Podobnie jest w przypadku korzystania z wyciągów.

- Wreszcie jest zima. Wyciągi działają, śnieg jest, temperatura mogłaby być nieco niższa, ale nie ma wiatru i to akurat dobra wiadomość. Aktualnie zainteresowanie jest spore. Powiem szczerze, że jak na dni powszednie aż zaskakujące spore, bo takiego się nie spodziewaliśmy - mówi nam Andrzej Klimek, który zarządza stokiem w Trzepowie.


Nic dziwnego, że ludzie mkną na narty i snowboard, bo to właściwie ostatni gwizdek, kiedy mogą skorzystać z dobrodziejstw natury. Jest duże prawdopodobieństwo, że lada moment może się zakończyć. Częściowa odwilż już się zaczęła i w kolejnych dniach ma jeszcze narastać. Zarządcy stoków biją się z myślami, czy wobec braku mrozu jest sens produkować sztuczny śnieg. To jedyne rozwiązanie, aby przyciągnąć miłośników sportów zimowych.

- Trudno przewidzieć jak będą wyglądały kolejne tygodnie. Jest jeszcze luty, więc teoretycznie miesiąc zimowy. Jednak myślę, że będzie trzeba jeszcze zaryzykować i naśnieżyć stoki - dodaje Andrzej Klimek.

Dokąd na narty biegowe w Trójmieście?- Po niedzieli mają być już temperatury dodatnie. Jeśli się utrzymają, to chyba będzie trzeba odpuścić - odpowiada z kolei Tomasz Bielawa z stoku w Wieżyca Kotlinka.

Zobacz, jak wyglądały stoki narciarskie w poprzednim sezoniePowyższe słowa to idealne podsumowanie aktualnego sezonu, który - mówiąc wprost - nie zachwycił. Ani fanów jazdy nartach czy snowboardzie, a tym bardziej administratorów pomorskich wyciągów. Zgodnie przyznają, że w porównaniu do poprzednich lat ten rok wypada najgorzej. Jednak na bilanse zysków i strat jest jeszcze za wcześnie.

Gdzie na narty, sanki, łyżwy czy kulig? Sprawdź listę: gdzie, co, jak i za ile- Czekamy jeszcze za rachunki za prąd. Wtedy będzie można powiedzieć więcej. Generalnie to taki biznes, w którym nie można oceniać zysków i strat na podstawie jednego sezonu. Przede wszystkich chodzi o czynniki pogodowe, ale też inwestycyjne, bo co roku naśnieżamy stok. I tutaj pojawia się pytanie, ile razy, czy warto ryzykować, a może odpuścić. Do tego dochodzi konserwacja sprzętu, która też kosztuje niemało. Trzeba jeść małą łyżeczką i patrzeć, ile zostało. Natomiast już teraz można stwierdzić, że w tym sezonie mamy straszną miernotę. Działo się trochę przed Bożym Narodzeniem, ale już przez same święta i później padał deszcz, wszystko się popsuło. Dopiero pod koniec stycznia zaczęło się coś dziać - uważa Andrzej Klimek z Trzepowa.

Sklepy ze sprzętem narciarskim w Trójmieście


Sprzęt sportowy - serwisy- To jest bardzo ciężki sezon. Grudzień był w miarę, ale do świąt Bożego Narodzenia. Od tego czasu nie wyglądało to dobrze. Tak na dobrą sprawę straciliśmy najlepszy czas, czyli święta, okolice sylwestra no i ferie w województwie pomorskim. Już w zeszłym roku nie było rewelacji, ale - jak się okazuje - w porównaniu do obecnego to nie było na co narzekać. Teraz ludzie ledwo co się nakręcili, a wiele wskazuje na to, że zima się zaraz zakończy. Szkoda, bo luty to przecież miesiąc zimowy - wyjaśnia Tomasz Bielawa z Wieżycy Kotlinka.

Stoki narciarskie na Pomorzu:


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Qigong Falun Dafa w Gdyni w COP

spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Zajęcia Zumbini

50 zł
zajęcia rekreacyjne

Spacery wtorkowe z przewodnikiem (1 opinia)

wykład / prezentacja, spacer

Forum

Najczęściej czytane