wiadomości

Świąteczne bieganie

Bieganie na stałe wpisało się w gdyńskie święta. Nocny maraton związany jest z nocą świetojańską, a 82. rocznicę urodzin miasta uczczono rywalizacją na dystansie 10 kilometrów. Triumfowali Maria Maj-Roksz i Radosław Dudycz.

Do biegowej rywalizacji na Bulwarze Nadmorskim na różnych dystansach przystąpiło ponad półtora tysiąca osób. Najliczniej obsadzone były dystanse młodzieżowe. Indywidualnie w szkolnych klasyfikacjach triumfowali: Karolina Lewowicka oraz Adam Szefer (podstawowe), Syntia Elward oraz Andrzej Rogiewicz (gimnazja), Monika Dejk oraz Marek Kowalski (ponadgimnazjalne). Warto podkreślić, że uczniów gdyńskich placówek sprawdzili przyjezdni z całej niemal Polski i to z dobrym skutkiem. Tylko Ellward i Kowalski spośród gospodarzy dobiegli do mety na pierwszym miejscu.

Bieg główny odbył się na dystansie 10 kilometrów. Co ciekawe jeden z jego uczestników - Marian Parusiński jest o cztery lata starszy niż... Gdynia. Oczywiście nie on walczył o zwycięstwo. Tempo podyktowała trójka biegaczy. Wygrał słupszczanin Dudycz przed Bartoszem Mazerskim ze Sztumu i gdańszczaninem Danielem Chuchałą. Wśród pań z dużą przewagą triumfowała wejherowianka Maj-Roksz.

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Co ciekawe jeden z jego uczestników - Marian Parusiński jest o cztery lata starszy niż... Gdynia

    Wiecej o p.Marianie http:// tkkf. org. pl/strony/ruch_to_zdrowie/2.html

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl