wiadomości

Parkrun Gdańsk blisko rekordu frekwencji

W Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana tym razem nie udało pobić się rekordu frekwencji.
W Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana tym razem nie udało pobić się rekordu frekwencji. for. Paweł Marcinko

Blisko 380 uczestników liczyły łącznie kolejne biegi parkrun w Trójmieście. W Parku Reagana triumfowali: Łukasz Stachowiak i Agnieszka Machalica, a w imprezie wzięło udział 266 biegaczy i biegaczek, co oznacza, że nie udało pobić się rekordu frekwencji. Tym razem nie odbył się bieg w drugiej gdańskiej lokalizacji - Zakoniczynie. Z kolei na Bulwarze Nadmorskim najszybciej 5-kilometrową trasę pokonali: Robert Sadowski i Monika Czapiewska.Tym razem biegacze i biegaczki w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana pobiegli na rzecz Ignasia Sadowskiego. Było blisko poprawienia zeszłorocznego rekordu frekwencji, który wynosi 269 uczestników.

- Szkoda, że się nie udało, ale i tak osiągnęliśmy sukces, który polega na tym, że przez prawie 5 lat udało nam się zintegrować i zachęcić setki mieszkańców Trójmiasta do biegania. Dla wielu osób cosobotni parkrun jest nie tylko biegiem, ale przede wszystkim spotkaniem towarzyskim połączonym z aktywnością fizyczną - mówi Maciej Gach, koordynator parkrun Gdańsk.
Najszybciej 5-kilometrową trasę pokonał Łukasz Stachowiak, który wpadł na metę z czasem 16 minut i 27 sekund. Drugi, z minutową stratą do zwycięzcy, był Paweł Pacholec, a trzecie miejsce zajął Piotr Pietrzak (17:27).Wśród pań, z rezultatem 22:38, zwyciężyła Agnieszka Machalica. Tuż za triumfatorką linię mety minęła debiutantka gdańskiego cyklu, Justyna Wiszniewska. Natomiast najniższe miejsce na podium przypadło Anicie Bonisławskiej, dla której również był to pierwszy start.

fot. Przemek Dalecki

Na Bulwarze Nadmorskim bieg był bardzo szybki. Sześcioro uczestników przebiegło 5 km poniżej 18 minut, a wśród nich znalazła się Monika Czapiewska, która osiągnęła czas 17 minut i 50 sekund, co jest nowym rekordem trasy parkrun Gdynia wśród kobiet. Za jej plecami znalazły się: Laura Stolarczyk (21:10) oraz Kamila Szulc (22:38).

Wśród panów najszybszy okazał się Robert Sadowski, który wygrał z wynikiem 16:07. Druga lokata przypadła Marcinowi Siecińśkiemu, a tuż za nim linie mety minął Tomasz Bogusz z rezultatem 17:32.Za tydzień parkrun Gdańsk nie odbędzie się ze względu na 55. Bieg Westerplatte. Natomiast dwie pozostałe lokalizacje imprezy w Trójmieście wystartują bez zmian.

Czołówka klasyfikacji generalnej Parkrun Gdańsk
Panie
1. Agnieszka Machalica - 3005 pkt.
2. Marta Kochalska - 2985 pkt.
3. Małgorzata Talarczyk - 2557 pkt.
Zobacz pełną klasyfikację

Panowie
1. Tomasz Bagrowski - 2852 pkt.
2. Piotr Skwarek - 2826 pkt.
3. Hubert Kowalik - 2554 pkt.
Zobacz pełną klasyfikację

Klasyfikacja generalna parkrun Gdynia
Panie:
1. Kamila Szulc - 4285 pkt.
2. Daria Szewczyk - 4264 pkt.
3. Karolina Lewczuk - 3937 pkt.
Zobacz pełną klasyfikację

Panowie:
1. Jerzy Trzebiatowski - 4351 pkt.
2. Tomasz Bogusz - 4343 pkt.
3. Bartłomiej Grzegorek - 3856 pkt.
Zobacz pełną klasyfikację

Obecnie biegi parkrun odbywają się w 38 miejscach Polski. Łącznie na całym świecie jest blisko 950 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii.

Uczestnikami są osoby w wieku od 8 do 81 lat i można powiedzieć, że biegi parkrun skupiają środowiska biegowe w pigułce. Praktycznie każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę biegową od parkrunu, natychmiast zauważa, że ludzie tam przychodzący znają się jak rodzina - i tak w zasadzie jest. Na masowych zawodach nie jest się w stanie poznać wielu maniaków amatorskiego biegania, człowiek czuje się wręcz anonimowy.

Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.

Opinie (9) 1 zablokowana

 • W Gdańsku zarejestrowanych w parkrun

  jest 3 tysiące pobiegło mniej niż 300 a gdzie reszta?

  • 4 2

 • Po liczbie opinii. Widać (4)

  Jakie jest zaintetesowanie

  • 3 6

  • Widać (1)

   jakie jest zainteresowanie komentowaniem... ciężko komentować kiedy się jest w ciągłym ruchu :)

   • 2 2

   • ruchanie to samo zdrowie

    • 0 0

  • Ale po co komentować? (1)

   Jeśli nie ma się nic do powiedzenia, lepiej się nie odzywać. Tu była akurat informacja statystyczna, żadnych kontrowersji, żadnych pytań do czytelników. Kto chciał, przeczytał i tyle.

   • 7 2

   • To po co komentujesz???

    • 0 2

 • Trojmiejske Parkruny mają najlepsze frekwencje w kraju

  jedynie Łodź ma porównywalną frekwencje ale tylko pojedynczej 3miejskiej lokalizacji.

  • 4 1

 • (1)

  Biegające sekty.
  No tak,liczy się lans.

  • 3 10

  • lans to robisz w galerii handlowej, jak sie bujasz z Dzesiką

   • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl