wiadomości

stat

Szlak do wieży kolibkowskiej w GdyniNa terenie Trójmiasta jest wiele ciekawych punktów widokowych, a wśród nich kilka platform usytuowanych m.in. na wzgórzach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Do większości z nich dostać się można szlakami turystycznymi. W zeszłym roku Pomorski Oddział PTTK wytyczył nowy, a zarazem najkrótszy szlak pieszy, który prowadzi do wieży widokowej w Gdyni Kolibkach.Informacje i przebieg szlaku do wieży Kolibkowskiej:

Oznakowany kolorem czarnym, 3 kilometrowy szlak do wieży Kolibkowskiej, to póki co najkrótszy szlak Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wiedzie on między Sopotem Kamiennym Potokiem a Gdynią Orłowo dość szerokimi drogami gruntowymi oraz leśnymi duktami, które równie dobrze pokonać można na rowerze. Jak sama nazwa wskazuje głównym celem szlaku jest wieża widokowa w Gdyni Kolibkach, choć podążając tą trasą warto zobaczyć jeszcze malowniczą Dolinę Swelini.

Kliknij na mapę by prześledzić dokładny przebieg szlaku mat. Traseo.pl / Openstreetmap.org

Czytaj także: Gdyńskie wieże widokowe

Kilka słów o wieży kolibkowskiej:

Platforma widokowa w Gdyni Kolibkach początkowo miała być zwykłym masztem telekomunikacyjnym. Okazało się jednak, że teren objęty jest nadzorem miejskiego konserwatora zabytków i konserwatora przyrody. Firma nie mogła więc postawić zwykłej, stalowej konstrukcji. W końcu udało się znaleźć kompromis, którego efektem jest betonowa wieża widokowa z masztem telekomunikacyjnym, usytuowana na jednym ze wzgórz przy ul. Spółdzielczej. Ma 28 m wysokości, a panoramę Trójmiasta oglądamy tam z ponad 100 m n.p.m. Na szczyt wiedzie 150 schodów zakręconych wokół metalowego rdzenia. Z góry widać panoramę Gdyni, Sopotu, a przy bezchmurnym niebie również i Mierzeję Helską. Wejście na wieżę jest bezpłatne, można na nią wejść od 1 kwietnia po 31 października, od godz. 8:00 do 18:00.

Statystyki spaceru szlakiem:

- Całkowity dystans: 3,1 km
- Łączny czas marszu: 38 min
- Średnia prędkość: 4,78 km/h

Ślad GPS

Inne szlaki wiodące do wieży w Gdyni Kolibkach:

Do wieży kolibkowskiej dojść można również szlakiem Kępy Redłowskiej, którym zajmiemy się w następnej kolejności.
Podobnie jak wyżej opisana trasa, szlak Kępy Redłowskiej to nowa propozycja dla miłośników wędrówek zarówno w strefie nadmorskiej jak i w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Oznakowany kolorem żółtym, 5-kilometrowy szlak wiedzie z Gdyni Małego Kacka po ujście Potoku Kaczej, który wpływa do Zatoki Gdańskiej tuż przy molo w Gdyni Orłowie. Żółty szlak krzyżuje się z czarnym tuż przy wieży kolibkowskiej.

Tworzymy Trójmiejską Mapę Punktów Widokowych


Sopockie punkty widokowe

Opinie (5) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl