wiadomości

Sztuczne lodowisko przy molo wreszcie otwarte

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowe boisko w Oliwie. Tenis, sporty zespołowe i tor rolkarski

Po awariach i kilku próbach mrożenia tafli, sztuczne lodowisko w Sopocie zostało otwarte.
Po awariach i kilku próbach mrożenia tafli, sztuczne lodowisko w Sopocie zostało otwarte. fot. mat. pras.

Sztuczne lodowisko w Sopocie zostało wreszcie otwarte. Ruszyło blisko miesiąc później niż pierwotnie planowano. - Będzie funkcjonowało pod warunkiem, że nie zaskoczy nas pogoda. To od niej jest wszystko uzależnione - mówi nam kierownik obiektu Dariusz Garczyński. Za jednorazowe wejście w dni powszednie zapłacimy 5 zł, a w weekendy - 8 zł. Od poniedziałku do piątku, obiekt jest czynny w godz. 16-20. Z kolei w soboty, niedzielę i ferie otwarte będzie w godz. 11:30-15:30.

Czy jeździsz na łyżwach?

często 11%
sporadycznie 41%
próbowałem raz czy dwa 16%
wcale 32%
zakończona Łącznie głosów: 88
Lodowisko w Sopocie miało rozpocząć działalność 16 grudnia. Inauguracja została odwołana, a potem jeszcze kilkakrotnie przesuwano termin startu z różnych powodów.

- Wszelkie awarie i niepowodzenia są już za nami. Proces mrożenia tafli lodu przeszedł pomyślnie, choć trwał dziewięć dni, a nie cztery-pięć, jak w poprzednich latach. Lodowisko będzie funkcjonowało pod warunkiem, że nie zaskoczy nas pogoda. To od niej jest wszystko uzależnione, bo jeśli, np. temperatura wzrośnie do 8 stopni Celsjusza, przyjdą intensywne opady deszczu lub pojawi się porywisty wiatr, będziemy musieli zamknąć obiekt - mówi nam kierownik Dariusz Garczyński.
Prognozy nie przewidują wielkich mrozów w styczniu, dlatego warto śledzić komunikaty odnośnie stanu lodowiska na stronie internetowej. W każdej chwili można również sprawdzić sytuację dzięki kamerze internetowej.

Sztuczne lodowisko znajduje się na głównym placu Skweru Kuracyjnego na Molo w Sopocie, w sąsiedztwie nowego Domu Zdrojowego i Hotelu Sheraton. Ma wymiary 35x18 m i jednorazowo może pomieścić do 100 osób.

Inauguracja sztucznego lodowiska w Sopocie przesuniętaSztuczne lodowiska w Trójmieście, na których już ruszył sezon - cennik, godziny otwarcia po kliknięciu w link:


Z obiektu można korzystać w godz. 16-17, 17:30-18:30, 19-20. Natomiast w weekendy oraz ferie, które w woj. pomorskim przypadać będą od 13 do 24 stycznia, lodowisko czynne będzie w godz. 11:30-12:30, 13-14 oraz 14:30-15:30.

Od poniedziałku do piątku koszt biletu wynosi 5 zł. Przy zakupie pięcioosobowego karnetu zapłacimy 20 zł, a 10-osobowego - 40 zł. Z kolei w weekendy cena wejściówki wzrośnie do 8 zł, a karnetów: odpowiednio do 35 i 70 zł.

Jak wybrać odpowiednie łyżwy? - poradyPosiadaczom Sopockiej Karty Rodziny 3+ przysługuje na zakup biletów rabat 50 proc. Dzieci do 6. roku życia, uczące się jeździć na łyżwach, mogą wejść na bilet rodzica, pod warunkiem, że oboje będą korzystać z łyżew - własnych lub wypożyczonych. Zasada ta nie będzie obowiązywała podczas szkółki łyżwiarskiej w ferie, która będzie korzystać z obiektu przed otwarciem dla wszystkich.

Na miejscu można korzystać z wypożyczalni łyżew. Godzina kosztować nas będzie 8 zł. Drugie tyle zapłacimy za kask, a także podpórki dla dzieci do nauki jazdy. W takiej samej cenie można również ostrzyć swoje płozy.

Ile zapłacimy za zakup łyżew?GODZINY OTWARCIA LODOWISKA
weekendy, święta i ferie w woj. pomorskim:
11:30-12:30, 13-14, 14:30-15:30

wszystkie dni:
16-17, 17:30-18:30, 19-20

CENNIK DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH 2019/20
poniedziałek - piątek
od godz. 16-20
bilet 5 zł
karnet (5 biletów) 20 zł
karnet (10 biletów) 40 zł

sobota - niedziela, dni świąteczne
od godz. 11:30-20
bilet 8 zł
karnet (5 biletów) 35 zł
karnet (10 biletów) 70 zł

Usługi dodatkowe:
ostrzenie łyżew 8 zł
wypożyczenie (1 godz.):
- łyżew 8 zł
- kasku 8 zł
- podpórki dla dzieci do nauki jazdy 8 zł

Opinie (7)

 • Do jutra

  Czyli jutro będzie po wszystkim ma być plus 8:)

  • 4 0

 • A w Gdyni zostanie po sezonie rozebrane i przez wiele lat nie będzie żadnego lodowiska.

  Tak się myśli o mieszkańcach w Gdyni.

  • 3 4

 • (1)

  W Sopocie uczyłam się jeździć na lyzwach w roku 2003. Od tego czasu nie podniesiono cen biletów.
  A w Hali Olivia ceny podnoszone kilkakrotnie. Wiele lat były po 10zl, później 11 i 12, a od tego sezonu podwyżka do 15zl. Podwyżka cen nie idzie jednak w parze ze wzrostem jakości. Lód w Hali Olivia jest w co raz gorszym stanie.

  • 3 1

  • Nie tyle co lód co cała infrastruktura

   Zarząd, itd... temat wałkowany od lat świetlnych. Budyń zawarł taką umowę ze Marek Kostecki jest właścicielem po wsze czasy... Jak można z kimś zawrzeć umowę w 1998 roku, potem ją przedłużając do 2036!!!! Wiesz jak? Hakiem na budynia... Oj żona nie była by zadowolona... Tak czy inaczej Kostecki ma na to wywalone. Interes się kreci. Władze Gdańska nie widzą problemu. Miasto pompuje miliony i to w dziesiątki idzie. Wszyscy zadowoleni... Ludzie ich wybierają więc jest wszystko git. Układ gdański dziekij obywatelom ma się dobrze.

   • 2 0

 • To lodowisko jest zbyt małe.

  Do dyspozycji tyle miejsca, dlaczego nie zrobiono dużego lodowiska?

  • 0 0

 • Hala oliwia chyba przegięła z ceną na ferie

  • 0 0

 • Lodowisko przy Molo do d*py

  Chcesz pojeździć na tym lodowisku? Wypożycz te zrąbane łyżwy w których będziesz się ślizgał jak naćpany gołąb,a wielkie kałuża która obejmuje ¾ lodowiska napewno ci w tym pomoże (na łyżwy nawet nie ma kaucji,więc wszystko mówi za siebie) Serdecznie nie polecam

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl