stat
Impreza już się odbyła

Szybowcowe Mistrzostwa Woj. Pomorskiego

  • Kalendarz
    28 kwietnia - 6 maja 2012
  • Lokalizacja
    Korne K Kościerzyny , szybowisko
    Organizator: Aeroklub Gdański
Szybowcowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego -Korne 2012 ( 28.04 - 6.05 ) Sekcja Szybowcowa Aeroklubu Gdańskiego serdecznie zaprasza na nieoficjalne Szybowcowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego, które odbywać się będą na lotnisku w Kornem ( niedaleko Kościerzyny ).

W zawodach uczestniczyć będzie ponad dziesięć szybowców, które każdego dnia będą miały do pokonania trasę o długości
od 100 - 250 km.

Jak to możliwe, skoro szybowce nie mają żadnego napędu?! Przyjdź i sprawdź! Piloci chętnie porozmawiają i odpowiedzą na każde pytanie. Będzie możliwość przyjrzenia się szybowcom zbliska i zajęcia miejsc za ich sterami. Podczas trwania zawodów będzie można obserwować gorączkowe przygotowania, widowiskowe starty i lądowania. Będzie możliwość odbycia lotów widokowych z doświadczonymi pilotami.

Tradycje lotów szybowcowych w okolicy Kornego sięgają czasów przedwojennych, gdzie w 1935 roku w miejscowości Gostomie powstała Pomorska Szkoła Szybowcowa. Piloci w Kornem kultywują te tradycje.

Lotnisko Korne położone jest 9 km od Kościerzyny, przy drodze krajowej na Bytów (numer 20). Na lotnisku funkcjonuje muzeum lotnictwa na Kaszubach, sklep z pamiątkami oraz bar.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl