• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

TRE ćwiczenia uwalniające stres, napięcia i traumę

CZYM JEST TRE?
Ćwiczenia TRE (Trauma Release Exercises) ćwiczenia uwalniające traumę, stres i emocje to opracowana przez dr Davida Bercelego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele za pomocą sekwencji 8 ćwiczeń, neurogenicznych wibracji, podlegających samoregulacji przez osobę je wykonującą.

Niezależnie od tego czy stres i trauma ma podłoże emocjonalne, fizyczne czy psychologiczne to odpowiedź ciała na zagrożenie jest zawsze taka sama w postaci instynktownej reakcji walki/ucieczki czy zamrożenia.

Ta reakcja, aby powrócić do równowagi psycho-fizycznej potrzebuje być rozładowana i uwolniona.
W ćwiczeniach TRE korzystamy z wrodzonego u człowieka systemu mimowolnych drżeń i wibracji w bezpieczny i kontrolowany sposób aby uwolnić chroniczny stres, traumę lub PTSD z naszego ciała.


JAKIE KORZYŚCI DAJE TRE?
Celem stosowania ćwiczeń TRE jest przywrócenie ciału naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) ze sobą współpracują. Ćwiczenia TRE redukują chroniczny stres, napięcie mięśni, lęk i ból szczególnie w obszarze dolnej części pleców i miednicy.

Jest to skuteczna metoda redukcji stresu, uwalniania napięć oraz przywracania ciału jego naturalnych zasobów. Metoda ta ma korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr. Alexandra Lowena.

Ćwiczenia opracowane są w taki sposób, aby poprzez wibracje uwolnić głębokie napięcia utrzymujące się w ciele. TRE odróżnia się tym od innych technik relaksacyjnych, tai-chi czy jogi, że pomimo prowadzenia siebie przez TRE w pewnym momencie niezbędne jest odpuszczenie i zgoda na to, aby to ciało przejęło inicjatywę i samo kierowało swoim procesem.

Delikatne drżenia uwalniają głębokie wzorce napięciowe, co jest trudne dla osiągnięcia dla innych kognitywno-behawioralnych technik. Pewne konkretne mięśnie jak biodrowo-lędźwiowy i przepona są rozluźniane bez świadomego wysiłku. Ciało w sposób pasywny samo przechodzi do stanu głębokiego relaksu.


DLA KOGO JEST TRE?
Ćwiczenia TRE mogą stosować osoby doświadczające bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Są one sposobem samopomocy dla tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy w swoich problemach.

Ponadto dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami.

Niestety dla niektórych osób może okazać się to trudne. Czasami osoby przechodzące przez proces powrotu do równowagi psychicznej, przeżywają tak wysoki poziom lęku i zaburzeń psychosomatycznych, że wymagają profesjonalnej pomocy.
W takim przypadku, ćwiczenia te nie powinny być wykonywane samodzielnie. Najlepiej jest włączyć je do sesji terapeutycznej, korzystając ze wsparcia i pomocy psychoterapeuty przy doświadczaniu tych trudnych uczuć.

OSOBA PROWADZĄCA
dr Marek Stanisław Kulikowski - Jestem terapeutą, psychotraumatologiem, doktorem nauk biologicznych oraz Providerem ćwiczeń TRE ćwiczeń uwalniających z ciała traumę, napięcia, stres i emocje.
Od 7 lat sam ćwiczę TRE, prowadzę zajęcia indywidualne oraz warsztaty grupowe.
Posiadam również dyplomy:
- Systemowych Ustawień Rodzinnych.
- Instytutu na Rzecz Pojednania w Rodzinie- metoda Pojednania z Rodzicami według etyki Jiriny Prekop.
- Instytutu Recall Healing / Totalna Biologia, prowadzonego przez Gilberta Renaud z Kanady.
Uczę się i praktykuję Starosłowiańską Naukę o Miłości.
TERMIN
5 maja, piątek
godz. 20:30-22:00
CENA
100 zł od osoby
*Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj nas o tym w momencie zapisu.

ZAPISY
centrum@jogapilates.pl
sms 507 154 782
wiadomość na Facebooku
lub osobiście w Centrum
*przy zapisach podaj imię, nazwisko i kontaktowy numer telefonu
Ćwiczymy na boso lub w skarpetkach i w swobodnym stroju!

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl