• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

TRE ćwiczenia uwalniające stres, napięcia, traumę z Tomaszem Weprzędz 14.06 (piątek), godz.

TRE ćwiczenia uwalniające stres, napięcia, traumę z Tomaszem Weprzędz 14 czerwca (piątek), godz. 20:30-22:00

CZYM JEST TRE?
Ćwiczenia TRE (Trauma Release Exercises)  ćwiczenia uwalniające traumę, stres i emocje to opracowana przez dr Davida Berceli metoda polegająca na uruchomieniu w ciele za pomocą sekwencji 8 ćwiczeń, neurogenicznych wibracji, podlegających samoregulacji przez osobę je wykonującą.
Niezależnie od tego czy stres i trauma ma podłoże emocjonalne, fizyczne, czy psychologiczne to odpowiedź ciała na zagrożenie jest zawsze taka sama w postaci instynktownej reakcji walki/ucieczki czy zamrożenia.

Ta reakcja, aby powrócić do równowagi psycho-fizycznej potrzebuje być rozładowana i uwolniona W ćwiczeniach TRE korzystamy z wrodzonego u człowieka systemu mimowolnych drżeń i wibracji w bezpieczny i kontrolowany sposób, aby uwolnić chroniczny stres, traumę lub PTSD z naszego ciała.

JAKIE DAJE KORZYŚCI?
Celem stosowania ćwiczeń TRE jest przywrócenie ciału naturalnej równowagi, w której wszystkie układy (neurologiczny, biochemiczny, anatomiczny) ze sobą współpracują.
Ćwiczenia TRE redukują chroniczny stres, napięcie mięśni, lęk i ból szczególnie w obszarze dolnej części pleców i miednicy. Jest to skuteczna metoda redukcji stresu, uwalniania napięć oraz przywracania ciału jego naturalnych zasobów.

Metoda ta ma korzenie w Analizie Bioenergetycznej dr Alexandra Lowena. Ćwiczenia opracowane są w taki sposób, aby poprzez wibracje uwolnić głębokie napięcia utrzymujące się w ciele.
TRE odróżnia się tym od innych technik relaksacyjnych, tai-chi czy jogi, że pomimo prowadzenia siebie przez TRE w pewnym momencie niezbędne jest odpuszczenie i zgoda na to, aby to ciało przejęło inicjatywę i samo kierowało swoim procesem. Delikatne drżenia uwalniają głębokie wzorce napięciowe, co jest trudne dla osiągnięcia dla innych kognitywno-behawioralnych technik. Pewne konkretne mięśnie jak biodrowo-lędźwiowy i przepona są rozluźniane bez świadomego wysiłku. Ciało w sposób pasywny samo przechodzi do stanu głębokiego relaksu.

DLA KOGO JEST TRE?
Ćwiczenia TRE, mogą stosować osoby doświadczające bolesnych i szkodliwych dla zdrowia skutków codziennego stresu, jak i ciężkich traumatycznych urazów. Są one sposobem samopomocy dla tych, którzy nie mają dostępu do terapii lub innych form pomocy w swoich problemach.
Ponadto dla wielu osób nie potrzebujących terapii jest to użyteczny sposób na samodzielną regulację poziomu stresu związanego z codziennymi doświadczeniami.

Niestety dla niektórych osób może okazać się to trudne. Czasami osoby przechodzące przez proces powrotu do równowagi psychicznej, przeżywają tak wysoki poziom lęku i zaburzeń psychosomatycznych, że wymagają profesjonalnej pomocy. W takim przypadku, ćwiczenia te nie powinny być wykonywane samodzielnie.

Najlepiej jest włączyć je do sesji terapeutycznej, korzystając ze wsparcia i pomocy psychoterapeuty przy doświadczaniu tych trudnych uczuć.

OSOBA PROWADZĄCA:
Tomasz Weprzędz:
Terapeuta manualny posiadający holistyczne podejście do klienta oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z ciałem
Masażysta specjalizujący się w masażu leczniczym
Terapeuta Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w ujęciu biodynamicznym
Terapeuta metody Access Bars®
Certyfikowany Provider TRE®
Członek Polskiego Stowarzyszenia TRE®
 
O sobie:
TRE® jest dla mnie doskonałym uzupełnieniem zarówno mojej praktyki jak również mnie samego oraz pomaga mi w samoregulacji. Dzięki tej metodzie z większą uważnością mogę pracować z każdym człowiekiem niezależnie czym się w życiu zajmuje zawodowo czy prywatnie. Moja praca i doświadczenie oraz doświadczanie kontaktu z klientem to moja pasja. Klienci, którzy do mnie trafiają mówią, że pracuję z emocjami a TRE® to przecież praca z ciałem poprzez które uwalnia się trauma, stres czy emocje.
 
Bezpośredni kontakt:
e-mail: tomaszweprzedz@gmail.com
tel. 504-288-123

TERMIN
14 czerwca, piątek
godz. 20:30-22:00

CENA
100 zł od osoby
*Jeśli chcesz otrzymać fakturę, poinformuj Nas o tym w momencie zapisu.

ZAPISY
e-mail: centrum@jogapilates.pl
sms: 507 154 782
wiadomość na Facebooku
lub osobiście w Centrum
*przy zapisach podaj imię, nazwisko, email i nr kontaktowy
Ćwiczymy na boso lub w skarpetkach i w swobodnym stroju!
Więcej warsztatów znajdziesz na naszej stronie pod adresem:
https://jogapilates.pl/plan-warsztatow-2/.
 

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl