• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Tańce w rytmie swinga - darmowe zajęcia (1 opinia)

Muzyka swingowa mieni się wieloma różnymi barwami - nic więc dziwnego, że ta różnorodność przełożyła się na powstanie różnych tańców swingowych. Tak jest, dobrze słyszeliście - nie ma jednego "swinga" i będziecie się mogli o tym przekonać na własnej skórze już niebawem podczas darmowych lekcji dedykowanych poszczególnym tańcom swingowym. A to wszystko po to, żebyście mogli znaleźć swój ulubiony rodzaj swinga. Albo żeby zebrać je wszystkie.

wrz 28-1.10

czwartek - niedziela, godz. 10:00

bilety 600 zł
POZNAJCIE TAŃCE SWINGOWE
Dziki, nieokiełznany, szalony, rytmiczny, wywołujący uśmiech na twarzy, pełen improwizacji taniec w parze, który zawładnął Ameryką lat 30 i 40, a obecnie jest najbardziej popularnym tańcem swingowym.
zobacz, jak wygląda Lindy Hop:


- wyrósł z amerykańskiego Rock'n'Rolla / Lindy Hopa z lat 50, ale stopniowo rozwinął swój europejski styl i charakter. Boogie Woogie jest często tańczony do średniego lub szybkiego tempa. Słynie z szybkiej i efektownej pracy nóg, dużej energii, a także ze swobody podczas tańca, która zapewnia przestrzeń do improwizacji i swobodnej stylizacji.
zobacz, jak wygląda Boogie Woogie:


- wywodzi się z przepełnionych parkietów Kalifornii u schyłku lat 20-tych. Jego charakterystycznym elementem jest połączenie bliskiego trzymania oraz fantazyjnej pracy nóg, stąd niezawodnie sprawdza się w przypadku ograniczonej przestrzeni do tańca. Mówi się, że Balboa to taniec dla tancerza, a nie dla widza - dobre połączenie i subtelne prowadzenie w tańcu pozwala na zrelaksowane płynięcie po parkiecie i celebrowanie drobnostek wyczuwalnych jedynie w obrębie tańczącej pary.
zobacz, jak wygląda Balboa:


- solowy taniec swingowy, narodził się w klubach i na ówczesnych "domówkach" Harlemu, stąd rządzą nim naturalność, rytm i ekspresja charakterystyczne dla kultury afro-amerykańskiej. Podobnie jak inne tańce swingowe, Authentic Jazz odrzucał sztywne konwenanse tańców salonowych, dawał wolność i radość z tańca. Zobacz, jak wygląda Authentic Jazz:


HARMONOGRAM

poniedziałek:
17:45-19:00 Balboa
19:15-20:30 Lindy Hop

środa:
17:45-19:00 Lindy Hop
19:15-20:30 Authentic Jazz

czwartek:
17:45-19:00 Balboa
19:15-20:30 Lindy Hop

GARŚĆ INFORMACJI
Miejsce zajęć: Studio Swing Revolution Trójmiasto, ul. Łąkowa 35/38, Gdańsk (wejście nr 4 od strony dziedzińca, I piętro, drzwi po prawej). Na zajęciach obowiązują zmiany w parach (nie dotyczy zajęć solo - Authentic Jazzu)
Nie potrzebujesz pary do wzięcia udziału w zajęciach - podczas zajęć zmieniamy się w parach.
Nie prowadzimy rejestracji na darmowe zajęcia - na miejscu poprosimy obecnych o zostawienie swojego maila.

ZAJĘCIA REGULARNE
Wszystkich, którzy po wstępnym zapoznaniu się z którymkolwiek rodzajem swinga, chcieliby kontynuować tę znajomość, zapraszamy na zajęcia regularne. Więcej informacji i zapisy znajdują się na naszej stronie: https://swingrevolution.pl/zajecia/#grafik

Opinie (1)

  • rytm swingujący czy(!)-swingający?

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl