wiadomości

stat

Taneczny maraton w Ergo Arenie

Zobacz naszą relację z sobotniego maratonu

Niezwykle energetyczny taniec, latynoskie rytmy i dyskotekowy klimat. Ponad 100 osób wzięło udział w maratonie Dance Bang - Zumba Fitness, który odbył się w sobotni wieczór w sali treningowej Ergo Areny. Uczestnicy bawili się przy muzyce śpiewanej na żywo przez znanego youtubera Oktawiana Zagórskiego.Maraton zapowiadaliśmy w Kalendarzu imprez oraz w piątkowym artykule


Czy kiedykolwiek trenowałeś dowolny rodzaj tańca?

tak, trenuję zresztą do chwili obecnej 34%
tak, ale już zrezygnowałem z dalszych treningów 27%
nie, ale chętnie podejmę się tego w niedalekiej przyszłości 7%
nie, to absolutnie nie dla mnie 32%
zakończona Łącznie głosów: 59
Zumba, czyli połączenie tańców latynoamerykańskich, m.in. samby, salsy czy mambo oraz aerobiku, cieszy się w Trójmieście coraz większą popularnością. Najlepszym dowodem na to jest chociażby organizowany od 2013 roku maraton Zumba Fitness, który odbywa się corocznie w wakacje na plaży w Brzeźnie. Z każdym kolejnym rokiem wzrasta liczba osób, które biorą w nim udział.

Czytaj także: Zumba opanowała plażę w Brzeźnie

Organizatorką maratonów jest gdańszczanka Ania Cegłowska, pierwsza na Pomorzu i jedna z pierwszych w Polsce instruktorek zumby. W tym roku postanowiła ona nie czekać do następnych wakacji i zorganizowała pierwszy w Trójmieście maraton zumby w zamkniętym pomieszczeniu. Impreza pod hasłem Dance Bang - Zumba Fitness odbyła się w sobotni wieczór w sali treningowej Ergo Areny.

Cegłowska postanowiła nadać zabawie oryginalną oprawę. Uczestnicy, niczym w dyskotece, tańczyli w półmroku rozświetlonym jedynie przez kolorowe reflektory. Natomiast płynąca z głośników muzyka była wykonywana na żywo przez Oktawiana Zagórskiego, wokalistę i warszawskiego trenera zumby.

Zagórski śpiewał największe latynoskie przeboje radiowe, królujące na zajęciach zumby. Co ciekawe, każdy utwór był śpiewany po polsku. Warto wspomnieć, że wykonana przez niego polskojęzyczna wersja hitu "Despacito" została obejrzana w serwisie YouTube przez niemal 8 milionów internautów.

- To pierwszy tego typu maraton w Trójmieście. W ciągu ostatnich kilku lat odbyło się już bardzo dużo maratonów zumby na świeżym powietrzu, więc postanowiliśmy spróbować czegoś nowego. Wpadliśmy na pomysł, aby tańczyć przy muzyce śpiewanej na żywo i po ciemku, podobnie jak podczas zabawy na koncercie czy na dyskotece - mówi organizatorka maratonu.
W trwającej dwie i pół godziny energetycznej zabawie, tj. w godz. 19-21:30, wzięło udział ponad sto osób. Zdecydowaną większość z nich stanowiły przedstawicielki płci pięknej, ale nie zabrakło również kilku mężczyzn.

Maraton w Ergo Arenie poprzedziły warsztaty zumby, które odbyły się po południu w Gdańskim Ośrodku Kultury Fizycznej przy al. Grunwaldzkiej 244. Wszyscy chętni mogli podnieść swoje umiejętności taneczne pod okiem najlepszych instruktorów zumby w Trójmieście, a wśród nich znaleźli się m.in. Misia Mrozińska, Bartek Maciejewicz, Monika Tran Van, Ola Kloska, Dorota Sumiła, Klaudia Żelechowska czy Agnieszka Fagasińska.

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl