• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Tenis stołowy dla inteligentnych cz.3

Dlaczego warto uprawiać tenis stołowy?

w każdy poniedziałek (do 19.12), godz. 10:00

Gdańsk,
bilety 200 zł

w każdy poniedziałek (do 26.06.2023), godz. 9:30

bilety 35 - 40 zł
Zachowanie młodości. Tenis stołowy jest najlepszym sportem dla zachowania młodości. Jest coraz więcej dowodów, że tenis stołowy jest najlepszym sportem dla realizacji długiego i zdrowego życia. Niektóre badania prowadzone były przez amerykańskiego badacza doktora Win Wengera. Wywnioskował on, że tenis stołowy jest skuteczny w zapobieganiu procesom starzenia się oraz że tenis stołowy jest najlepszym sportem dla utrzymania młodości. Dr Wenger widzi 3 powody dlaczego tak jest:

1. Tenis stołowy używa w największym stopniu wzroku;
2. Wzrok stymuluje śródmóżdże;

Inteligencja fizyczna. Tenis stołowy rozwija inteligencję fizyczną. Tenis stołowy jest sportem zdrowym, stosunkowo mało kontuzjogennym, nawet uprawiany na najwyższym poziomie wyczynowym.

Sport globalny. Tenis stołowy jest sportem globalnym. To drugi lub trzeci (według różnych źródeł) najpopularniejszy sport na naszym globie. Po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach tenis stołowy stał się piątym sportem na świecie o najwyższej oglądalności. Gra w tenisa stołowego jest ?ródłem radości wielu ludzi. Gra daje niezwykłą możliwość wyżycia się psychoruchowego. Wie o tym ponad 300 milionów ludzi uprawiających go na całym świecie. Wielu z nich to prawdziwi pasjonaci i pingpong-maniacy.

Sport na każdą pogodę. Tenis stołowy to sport na każdą pogodę. Jest to gra sportowa indywidualna, niekontaktowa, grana w pomieszczeniu zamkniętym, na każdą pogodę i w każdym klimacie. Pada śnieg lub deszcz? Jest 20 czy +45°C? Możesz zawsze przyjść grać na salę tenisa stołowego. W krajach gdzie słońce jest poważnym problemem, gra w tenisa stołowego jest znakomitym środkiem zapobiegania rakowi skóry.

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl