• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Terenówki przyrodnicze: ptaki

Z miejskim krajobrazem najczęściej kojarzą nam się gołębie, wróble, czy wrony. Miasto natomiast, szczególnie w miejscach bardziej dzikich i mniej zabudowanych oferuje schronienie również innym gatunkom. Podczas spaceru postaramy się zobaczyć i usłyszeć skrzydlatych mieszkańców Hevelianum.

Prowadzenie: ornitolog Marcin Węsiora.

Parki miejskie, taki jak okalający rozległy teren Góry Gradowej, są ważne dla ptaków zarówno w okresie lęgowym, jak i w miesiącach zimowych, jako miejsca gromadnego noclegowiska. Aby dodatkowo podnieść atrakcyjność swoich terenów dla ptaków, Hevelianum zamontowało w tym roku 50 budek lęgowych. Montaż poprzedzony był ekspertyzą ornitologiczną. Podczas kilkugodzinnej obserwacji, w listopadzie 2020 roku, odnotowano obecność sikorki bogatki, sikorki modraszki, kowalika, szpaka, kosa, zięby, grzywacza i kawki. Jakie gatunki można spotkać dziś, w środku lata? Sprawdzimy to podczas terenówki ornitologicznej w sobotę, 24 lipca o godz. 10:00.

Bilety (25 zł/os.): https://bit.ly/3khlNEh

Kolejne spacery po Górze Gradowej z cyklu Terenówki przyrodnicze będą poświęcone:
- roślinom (7 sierpnia, godz. 10:00 botanik, dr hab. Piotr Rutkowski z Uniwersytetu Gdańskiego),
- nietoperzom (28 sierpnia, godz. 19:30 chiropterolog, Martyna Jankowska-Jarek z Pomorskich Nietoperzy).

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl