• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tłumy na lodowiskach od pierwszych dni. "Odlotowa jazda, jest super"

Damian Konwent
12 grudnia 2022, godz. 06:00 
Opinie (54)

Zobacz, jak wyglądała frekwencja na lodowiskach w miniony weekend:

Mieszkańcy Trójmiasta i okolic tłumnie ruszyli na łyżwy. Po hali Olivia w minionym tygodniu zostały otwarte dwa kolejne na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku i przy molo w Sopocie. - Jest super! Odlotowa jazda! - powiedziała jedna z łyżwiarek. Natomiast koło 19 grudnia do użytku ma zostać oddana ślizgawka w Gdyni, która w tym sezonie będzie położona obok Riviery.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieCzy jeździłe(a)ś już na łyżwach w tym sezonie?

Ludzie ruszyli na łyżwyZa nami pierwszy weekend w tym sezonie, gdy w Trójmieście można było korzystać z trzech, a nie jednego lodowiska. W ostatnich dniach otwarte zostały bowiem te na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku i przy molo w Sopocie. Wcześniej jako pierwsza działalność wznowiła hala Olivia.

Przypomnij sobie, jak informowaliśmy o otwarciu trójmiejskich lodowiskW ubiegłych latach trójmiejskie ślizgawki cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego już na początku obecnego sezonu postanowiliśmy odwiedzić wszystkie trzy, aby sprawdzić, czy w tym jest podobnie. I musimy przyznać, że tak - frekwencja była wysoka. Być może to zimowa aura za oknem, a może zwyczajna chęć powrotu na łyżwy, ale ludzie żwawo ruszyli na łyżwy. I nie zanosi się, aby miało się to zmienić w kolejnych tygodniach.

- Jest super! Odlotowa jazda! Co roku wyczekuję informacji o otwarciu lodowisk, bo uwielbiam łyżwy. W tym roku byłam już dwa razy w Olivii, więc teraz chciałam zobaczyć coś innego. Zazwyczaj zbieramy się w kilka osób i razem się bawimy. Tak na pewno jest raźniej i weselej. Od czasu do czasu zdarzy się, że ktoś upadnie na tyłek i od razu jest śmieszniej. Uważam to za bardzo fajny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych - mówi nam 18-letnia Marta, którą spotkaliśmy na placu Zebrań Ludowych.

Nie wszystkie lodowiska miały działać. Przypomnij sobie dlaczegoJednak chyba nie tylko znajomych, bo - jak się okazuje - to również odpowiednie miejsce dla całych rodzin.

- Córka od kilku dni nalegała, aby przyjechać, więc postanowiliśmy aktywnie spędzić niedzielę. Najpierw spacer po plaży, obiad i na koniec jeszcze łyżwy, aby spalić to, co zjedliśmy. Z córką zrobiłyśmy właśnie chyba dwudzieste okrążenie na tafli lodu. Natomiast mąż uczy młodszego syna stawiania kroków na łyżwach. To nawet fajnie, że są specjalnie wyznaczone strefy, gdzie można się tego uczyć. Myślę, że przed końcem zimy się tu jeszcze wybierzemy - wyznaje pani Ewa z Przymorza.

Zobacz, jak wyglądają wypożyczalnie łyżew. Materiał archiwalnyCeny i godziny otwarciaPlac Zebrań Ludowych
 • Wstęp kosztuje 20 zł za godzinę. Bilet rodzinny dla dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 14 to koszt 60 zł. Wypożyczenie lub ostrzenie łyżew - 15 zł. Raz w roku z Kartą Mieszkańca wejście na lodowisko jest bezpłatne.
 • Czynne od wtorku do piątku, od godz. 14:30, a w weekendy od 11:30. Ostatnie godziny wejścia na taflę planowane są o godz. 20:30.

Przy molo w Sopocie
 • Bilet ulgowy kosztuje 8, a normalny - 10 zł. Taniej kupią bilety posiadacze Karty Sopockiej: ulgowy za 6, a normalny za 8 zł. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, kaski, specjalne chodziki dla dzieci. Wieczorem lodowisko jest oświetlone.
 • Czynne codziennie, w godz. 10-21:30, z półgodzinnymi przerwami na konserwowanie lodowej tafli.

Pobiegną nago, by pomóc potrzebującym przed świętami. Rok temu ukarani, w tym nieHala Olivia
 • Bilety w cenie 22 zł. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć łyżwy (12 zł) oraz kask (5 zł), naostrzyć łyżwy (15 zł) oraz wypożyczyć pingwinka do nauki jazdy dla najmłodszych (15 zł).
 • Czynne w soboty i niedziele, w godz. 10:30-20:30.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wydma Lubiatowska na przełaj i morsowanie (1 opinia)

spacer, rajd / wędrówka, morsowanie

IV i V Zlot Morsów | Topienie Marzanny

20 zł
zlot, morsowanie

Parkowe na Orientację Chełm Witosa

20 zł
zawody / wyścigi, zajęcia rekreacyjne, impreza na orientację

Forum

Najczęściej czytane