Trening nordic walking z GR3miasto

Materiał archiwalny


Wykwalifikowana kadra Grupy Rowerowej 3miasto podjęła współpracę ze Stena Line w organizacji otwartych treningów przygotowawczych do imprezy pt. "Zimowe Szlaki Szwecji". W ramach zajęć przygotowawczych, co tydzień w niedzielę, na terenie trójmiasta prowadzone są darmowe ćwiczenia z nordic walking. Następne spotkanie jesienne spotkania odbędą się 23 i 30 listopada."Zimowe Szlaki Szwecji", to cykl otwartych treningów nordic walking, którego celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku na powietrzu także wtedy gdy za oknem jest szaro, buro i ponuro. Każde spotkanie prowadzone jest przez wykwalifikowanych trenerów, którzy nauczą Was prawidłowych postaw, a także ruchów umożliwiających poznanie chodu z kijami zarówno w formie rekreacyjnej, jak i sportowej. Zajęcia odbywać się będą na terenie lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, za każdym razem w innym miejscu, co przy okazji pozwoli poznać ciekawe zakątki pod kątem turystyki i rekreacji. Czas trwania każdego z treningów to około 2 godz.

Nie samymi wycieczkami rowerowymi grupa żyje...

Pierwszy otwarty trening nordic walking poprowadzony przez kadrę Grupy Rowerowej 3miasto już za nami. Jak podkreśla jej lider - Krzysztof Kochanowicz, nie samymi wycieczkami rowerowymi grupa żyje. Od kilku lat, gdy w ścisłej czołówce pojawili się miłośnicy wędrówek, grupa otworzyła się na inne dyscypliny sportu i rekreacji, które są ciekawym uzupełnieniem dla pedałowania. Idąc za ciosem w ciągu całego roku kalendarzowego grupa zainicjowała wiele różnych form aktywnego wypoczynku m.in. wędrówki, zarówno dla piechurów jak również miłośników chodu z kijkami i to nie tylko w weekendy, ale i również w środku tygodnia - pod hasłem "żwawe marsze po pracy".

Zajrzyj i dowiedz się, gdzie w najbliższym czasie wybiera się Grupa Rowerowa 3miasto

Nordic walking jest dla każdego i o każdej porze roku....

Nordic Walking jest bardzo ciekawą formą aktywności fizycznej. W ostatnim czasie zdobywa coraz większą popularność i powoduje korzystne zmiany w organizmie. Wyjątkowość marszu z kijami wyraża się w formie jego nauczania, bowiem bazuje na naturalnej formie ruchu, jak również w różnorodności ćwiczeń, ekonomiczności pracy i bezpieczeństwie. Wszystkie te czynniki powodują, że marsz z kijami może być nie tylko interesującą formą rekreacji i turystyki, ale także rehabilitacji, co więcej może stać się formułą sportowej rywalizacji na zawodach.

Otwarte treningi nordic walking...

Pierwszy otwarty trening nordic walking prowadzony przez Grupę Rowerową 3miasto w ramach cyklu "Zimowe Szlaki Szwecji" odbył się w Oliwie. Zajęcia rozpoczęły się solidną rozgrzewką, której celem było przygotowanie organizmu do zwiększonej aktywności fizycznej. Rozgrzewka wzmaga przepływ krwi przez mięśnie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji. Następnie przez kolejne półtorej godziny prowadzący utrwalali chód z kijkami na ścieżkach i szlakach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, zapoznając jednocześnie uczestników treningu z ciekawymi zakątkami trójmiejskiego lasu. Podczas wędrówki, uczestnicy mogli liczyć na fachową pomoc trenerów, którzy z chęcią korygowali robione przez uczestników błędy. Trening zakończył się spokojnymi ćwiczeniami oddechowymi i tzw. stretchingiem. W tej fazie następuje wyciszenie organizmu fizyczne i psychiczne, obniża się temperatura ciała i przepływ krwi w mięśniach. Część końcowa ma za zadanie zapobiec gwałtownemu spadkowi ciśnienia jaki mógłby nastąpić w trakcie nagłego przerwania ćwiczeń.

Statystyki wędrówki z kijami:

- Całkowity dystans: 7,3 km
- Czas marszu i treningu: 1h56min
- Średnia prędkość marszu: 3,73 km/h


Ślad GPS trasyGALERIA ZDJĘĆ; fot. Piotr Książek & Tomasz Kmieć [GR3miasto]


Organizator główny:
-Stena Line

Organizator otwartych treningów nordic walking:
- Grupa Rowerowa 3miasto

Zobacz relację z zeszłorocznych treningów nordic walking z GR3miasto:

I zimowy trening nordic walking, Gdańsk 2014
II zimowy trening nordic walking, Sopot 2014
III zimowy trening nordic walking, Gdynia 2014

Kolejne otwarte jesienne treningi Nordic Walking:

Opinie (22) 7 zablokowanych

 • Sporo ludzi chodzi z tymi kijkami.

  Ważna jest aktywność fizyczna niezależnie od pogody. W trójmieście mamy sporo fajnych miejsc do uprawiania sportu.

  • 15 2

 • Coś chyba nie tak! (4)

  To chodzenie z patykami w ręku nie ma nic z nordic walking.
  Kijki są po to by dzięki nim podnosić ręce wyżej w czasie chodzenia
  i skręcać barki przy stawianiu kijka by pracowały mięśnie pleców i brzucha.

  To co widzę to jedynie spacer po lesie a dzięki patykom mogli by chociaż papierki z lasu pozbierać, co niektórym to one jeszcze przeszkadzają. Pic na wodę bez fotomontażu.

  • 14 15

  • Nie mierz wszystkich tą samą miarą (1)

   Nie wszyscy mają potrzebę chodzić profesjonalnie.
   Nordic walking to dobry pretekst na samą wędrówkę i kilka prostych ćwiczeń.

   • 8 5

   • Nordic walking to coś więcej niż wędrówka...

    ...tu do pracy zaangażowane są także mięśnie ramion, pod warunkiem oczywiście, że nimi odpowiednio pracujemy, odpychając się z kijów. Poza tym kije pomagają w stabilności szczególnie w nierównym terenie, a także podczas stromych podejść i zejść. O tych i innych zaletach wiedzą jednak uprawiający nordic walking, a nie obserwujący ;)

    • 3 1

  • tu nie chodzi konkretnie o kijki ale o ruch, sprawność fizyczną, aktywność

   nie ważne czy chodzisz z kijkami czy też podnosisz kijki 70 kg na siłowni, idea to ruch, sport, ćwiczenia

   • 4 2

  • :)

   Hej, nie bądź anonimowy! Takich w Polsce mamy pod dostatkiem...
   Wpadnij w niedzielę 23/11 oraz 30/11- będziesz miał szansę oświecić nas swoim stylem...

   Takich, którzy się kryją anonimowością Internetu.... nie dokończę. Wpadnij! :)

   • 6 1

 • Współpracę ze Stena Line??? (2)

  Rozumiem, że sponsor wyłożył kasę dla Grupy Rowerowej by reklamował kursy statkiem do Szwecji. Wykwalifikowanych trenerów??? Kurde teraz co drugi, to trener takie kwalifikacje to można korespondencyjnie zdobyć :)

  • 11 7

  • Skoro jesteś taki mądry, to zròb to lepiej... (1)

   ...gdzie mogę znaleźć ofertę twojego treningu?
   Oczywiście darmowego dla uczeatników.

   • 5 3

   • Nigdzie nie znajdziesz jego oferty ;)

    Gość po prostu zazdrości.
    Niech zgadnę, taki z niego trener, jak ze mnie święty. A jeśli nawet jest wykwalifikowaną osobą w tej formie ruchowej, to powinien wiedzieć co to jest elastyczność prowadząc grupę, w której jedni są początkujący, inni średnio zaawansowani.

    Jako uczestnik tego treningu mogę powiedzieć, że nie oczekiwałam od prowadzących, że będą to mistrze świata, ale wiedziałam jedno: są to osoby, które potrafią zachęcić oraz zmotywować innych do wyjścia z domu i aktywnie spędzać czas wolny. Ich wypady, treningi niczym nie odbiegają od niby profesjonalnych ofert biur podróży, czy treningów serwowanych przez kadry klubów sportowych. Wręcz przeciwnie, prowadzone są bez spinki, z humorem.

    Osobiście stać mnie na treningi odpłatne, ale często uczestniczę w inicjatywach GR3miasto z uwagi właśnie na ich profesjonalizm !

    • 2 1

 • Ta grupa ludzi ciągnie kijki a nie uprawia nordic walking. (12)

  Śmiechu warte, szwedzka ekipa steny line tarzała by się ze śmiechu pół roku.

  • 11 7

  • (1)

   Jesteśmy w Polsce. Tu każdy się na wszystkim zna, każdy drugiego obrzuci błotem i będzie szkalował. Dlatego mamy taki syf w kraju jaki mamy.

   • 7 6

   • Ta grupa ludzi nie ma pojęcia o Nordic Walking...

    ...dlatego też przyszli na trening by kształtować poprawne postawy tej formy rekreacji i poprawiać błędy. Od tego właśnie jest trening i nauka, o której mowa w zapowiedziach, żeby każdy mógł się dokształcić. A w grupie zawsze jest raźniej !
    ...zapraszam i Ciebie, malkontencie jeden, może zmienisz nieco swój tok myślenia ;)

    • 5 5

  • (8)

   Ja to nazywam Nordic Szuring, często spotykana forma rekreacji poprzez szuranie kijkami po asfalcie :)

   • 2 4

   • Najłatwiej oceniać z boku, najłatwiej kogoś opluć ;-/ (7)

    Gardzę takimi ludźmi, którzy nie spróbują, a komentują.
    Nie chcę mówić że u nas to normalne, bo to trzeba korygować, leczyć, a nie pozwalać by się rozwijało. Masę jest ciekawych dyscyplin i form rekreacji, a każdy z nas wie najlepiej gdzie jest jego kierunek i nic innym do tego.
    Trening ciekawy, wypad świetny, jak inne zresztą propozycje tej grupy

    • 2 2

    • (6)

     A ja gardzę ludźmi, którzy gardzą innymi.

     PS. Chyba nie zrozumiałeś słowa pisanego. Zamiast chodzić z kijkami i szurać, lepiej normalnie spacerować. Wg mnie ciąganie za sobą kijków tylko przeszkadza, przecież nie po to one są. To jakby kupić rower do downhillu i jeździć po mieście, niby się da, ale po co. A zauważ ile osób ciągnie za sobą kijki po asfalcie. Wytłumacz mi jaki w tym sens, przecież to ogranicza jeśli się nie robi tego prawidłowo.

     • 2 1

     • Zgodzę się, że szuranie kijów nie ma nic wspólnego z prawidłowymi postawami i uprawianiem NW (5)

      Ale widząc na treningu szurających mam przynajmniej podstawę by skorygować te błędy. Wiele osób podejmujących się tej formy rekreacji robi to na własną rękę, myśląc, że czyni to właściwie, prawda jest jednak zupełnie inna, ale jak mają oni to wiedzieć? Zatrzymasz się i im pokażesz prawidłowy ruch? Ja niekiedy tak robię, jeśli mam okazję spotkać takiego niewiedzącego podczas indywidualnego treningu. A Ty, coś zrobiłeś z tym, czy tylko potrafisz naśmiewać się z innych?

      • 3 4

      • (4)

       No właśnie śmieszy mnie bezmyślne podążanie za modą i to niezależnie od tego czy to sport czy inne sprawy. A jeśli chodzi o zdrowie to tym bardziej nie można robić tego bezmyślnie. Więcej można sobie szkody zrobić przez nieumiejętne podejście. I z tego się generalnie naśmiewam, z bezmyślności i ślepym naśladowaniem.

       A taka inicjatywa jak pokazana, jest godna pochwały i z tego się nie naśmiewam, a wręcz przeciwnie, popieram. Podobnie jak wyrastające jak grzyby po deszczu siłownie i ćwiczące tam osoby starsze. Tu jestem pełen podziwu.

       PS. A co ja zrobiłem z tym? Nic. Nie czuję się w tym temacie na tyle obeznany, żeby pouczać innych (jeszcze bym wyrządził niedźwiedzią przysługę).

       • 1 4

       • (3)

        no właśnie, nie znasz się i komentujesz. Ja byłam na zajęciach z Nordic Walkingu - organizowanych przez MOSIR; trzeba mieć dużo wprawy żeby kijek nie szurał bo się nim odpychasz a nie podpierasz, tak jak przy np trekkingu w górach.

        Ogólnie polecam udział w takich zorganizowanych zajęciach, można zobaczyć że spacer z kijkami różni się od zwykłego (takie kijki można pożyczyć, nie trzeba kupować). Nie wymaga wyrzucenia z domu roweru czy butów do biegania. Ogromną zaletą kijków jest to że nawet bez dobrej techniki nie zrobimy sobie krzywdy w przeciwieństwie do biegania bez przygotowania albo ćwiczenia jogi w niewłaściwy sposób.

        • 4 1

       • (2)

        Rozróżniasz pojęcia: odpychanie, podpieranie, a ciągnięcie za sobą? Ja pisałem o tym ostatnim.

        Napisałem, że nie znam się na tyle, żeby innych pouczać nt. techniki.

        A żeby komentować bezmyślne podążanie za modą (z naciskiem na bezmyślne) to trzeba jakieś kursy skończyć?

        • 1 2

       • (1)

        żeby komentować nie trzeba kończyć kursu, ale żeby zrozumieć związek z ciągnięciem za sobą kijka a odpychaniem - to trzeba się wybrać na zajęcia z instruktorem :) tym bardziej że czasem takie treningi są za darmo. Wystarczy przyjść i spróbować.
        oczywiście przy odrobinie wprawy te kijki nie szurają, ale zanim nabierze się wprawy to często tak wychodzi.

        • 1 3

       • Dobra, nie tłumacz się... i tak już się spaliłeś ;)

        • 0 1

  • Znowu pełno malkontentów i krytykantów na forum

   Ludzie, zamiast ciągle krytykować innych sami zaproponujcie coś lepszego!
   Rowery - źle, Nordic Walking - źle, tylko my jesteśmy wspaniali.

   Ja podziwiam Grupę Rowerową, że tyle im się chce i że organizują fajne imprezy.
   Tak trzymać!!!

   • 5 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
Warsztaty kulinarne Smaki Azji cz.II
warsztaty, zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 11:00 - 13:00
Gdańsk Wrzeszcz, Rozmaryn i bazylia warsztaty kulinarne
Seans relaksacyjny
Seans relaksacyjny
zajęcia rekreacyjne
lis 28
niedziela, g. 17:30, 19:30
Gdynia, Hotel Quadrille Relais & Châte
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
Harpuś z mapą na Zaspę Młyniec!
impreza na orientację
lis 28
niedziela, g. 10:30 - 14:30
Gdańsk

Forum