wiadomości

stat

Trening uliczny na Jasieniu


Poręcze, sztangi, liny, opony, młoty i wiele innych, a to wszystko na świeżym powietrzu. Latem wolelibyśmy trenować na dworze. Warto się przełamać i spróbować swoich sił w tzw. ulicznym treningu.

Czy korzystasz z siłowni zewnętrznych?

bardzo często 12%
czasami 15%
sporadycznie 33%
nigdy 40%
zakończona Łącznie głosów: 253
Street workout to uliczny trening, rodzaj aktywności fizycznej polegającej na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej lub specjalnie wybudowanych do tego celu parków do ćwiczeń. Wielu osobom, gdy widzą piękną pogodę za oknem, ciężko się zmobilizować do przyjścia na zajęcia i spędzenia wolnego czasu w zamkniętym pomieszczeniu. Pojawia się duży dylemat, co wybrać, czas na powietrzu czy trening w sali?

- Aby nie wykluczać tych dwóch aspektów wpadliśmy na pomysł stworzenia placu zewnętrznego do ćwiczeń na powietrzu. Dodatkowym motywatorem było nasze uczestnictwo w Runmageddonie w zeszłym roku, kiedy pomyśleliśmy, że potrzebujemy miejsca do przygotowania się do udziału w tym i temu podobnych wydarzeniach - mówi Małgorzata Chojka, Good Luck Club i dodaje:
- Treningi na dworze sprzyjają większej otwartości i poprawie nastroju uczestników.

Zobacz, jakie ćwiczenia można wykonać w siłowni zewnętrznejW treningu ulicznym ćwiczenia są urozmaicone, przy jasieńskiej siłowni wykorzystywane są dodatkowo elementy typu opony, worki z piaskiem, liny czy młoty. Do dyspozycji trenujących jest o wiele więcej miejsca, co sprzyja wykonaniu wielu ciekawych ćwiczeń.

- Dla osób, które stale pracują w zamkniętych pomieszczeniach, taka forma treningu nie tylko kształtuje ich ciało, wzmacnia wydolność, ale również oczyszcza nam umysł - dodaje Małgorzata Chojka.
Co ciekawe, na Jasieniu większą liczbę osób w grupie podczas treningu ulicznego stanowią kobiety. Nie jest to podyktowane żadnymi uwarunkowaniami, a jedynie wskazuje na duże zainteresowanie pań taką formą aktywności fizycznej.

Opinie (30) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl