wiadomości

stat

Trenuj rugby za darmo z weteranami

Ogniwo Sopot

Bogatą tradycję trójmiejskiego rugby widać nie tylko po wynikach naszych ligowych drużyn, ale także po frekwencji na noworocznych meczach. Na Ogniwie amatorsko można pograć jednak nie tylko od święta. Weterani zapraszają na darmowe treningi co piątek.
Bogatą tradycję trójmiejskiego rugby widać nie tylko po wynikach naszych ligowych drużyn, ale także po frekwencji na noworocznych meczach. Na Ogniwie amatorsko można pograć jednak nie tylko od święta. Weterani zapraszają na darmowe treningi co piątek. fot. Łukasz Głowala/trojmiasto.pl

Na darmowe treningi w Sopocie zapraszają trójmiejscy weterani rugby. Zajęcia odbywają się co piątek o godz. 18:30 na boisku Ogniwa. Udział może wziąć każdy chętny bez względu na wiek i doświadczenie, także ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z jajowatą piłką.Trójmiasto stanowi najsilniejszy ośrodek w polskim rugby i ma w tej dyscyplinie bogate tradycje. Od lat nie było sezonu, w którym na podium krajowej elity nie kończył ktoś z trójki: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Ogniwo Sopot.

Zawodnik tej ostatniej drużyny, Piotr Zeszutek, jest kapitanem narodowej reprezentacji i niedawno został wybrany najlepszym sportowcem Pomorza 2017 roku w ramach głosowania w 65. Plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego". Natomiast Biało-Zielone Ladies Gdańsk w kobiecej rywalizacji zdobyły w minionym roku siódmy tytuł mistrzyń Polski z rzędu.

Choć w polskim rugby ciężko mówić o zawodowstwie, dyscyplina ta staje się coraz bardziej popularnym sportem wśród naszej młodzieży. Mówi się, że ci, którzy pokochali rugby, zostają przy nim na zawsze. Obie tezy potwierdza wysoka frekwencja na noworocznych meczach rugby rozgrywanych co roku na boisku Ogniwa Sopot.

RUGBIŚCI POWITALI NOWY ROK NA OGNIWIE

W Sopocie amatorskie granie odbywa się jednak nie tylko od święta, a co tydzień. Na bezpłatne treningi na obiekcie przy ul. Jana z Kolna 18 zobacz na mapie Sopotu co piątek zapraszają Rugby Ogniwo Sopot Veterans.

Na zajęciach można spotkać byłych zawodników trójmiejskich klubów i osoby związane ze środowiskiem rugby, ale nie tylko. Mile widziani są także kompletni amatorzy. Ze sobą wystarczy wziąć sportowy strój i obuwie nadające się do gry na sztucznej murawie.

- Treningi trwają około 90 minut. Swoich sił może spróbować każdy, bez względu na wiek i doświadczenie. Zdarza się, że w treningach biorą udział nawet żacy, czyli zawodnicy do lat dwunastu - wyjaśnia dyrektor Ogniwa, Bartosz Olszewski.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (44)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.