• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Trojmiasto.pl na 2. miejscu w Regatach Mediów

jag.
28 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 
Na zakończenie sezonu w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku siedem załóg rywalizowało w Regatach Mediów. Trojmiasto.pl uplasowało się na 2. miejscu. Na zakończenie sezonu w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku siedem załóg rywalizowało w Regatach Mediów. Trojmiasto.pl uplasowało się na 2. miejscu.

Żeglarska załoga trojmiasto.pl, pod wodzą redaktora naczelnego Michała Kaczorowskiego, zajęła drugie miejsce w V Regatach Mediów o Puchar Narodowego Centrum Żeglarstwa. W Górkach Zachodnich rywalizowało siedem teamów.- Regaty żeglarskie są znane w środowisku mediów i odbywają się od wielu lat na akwenach śródlądowych, m. in. na jeziorze w Mikołajkach. Nasza impreza dodatkowo daje posmak żeglowania po akwenie morskim, w delcie Wisły w bezpośredniej bliskości Zatoki Gdańskiej. Startujące redakcje włączają się w popularyzację żeglarstwa w naszym społeczeństwie - podkreśla Krzysztof Zawalski, kierownik Narodowego Centrum Żeglarstwa.

Organizatorem regat była AWFiS oraz studenci specjalizacji trenerskiej gdańskiej uczelni. Uczestnicy rywalizacji mieli do dyspozycji jednostki w klasie turystyczno-szkoleniowej Balt 23 Armor.

Załoga Trojmiasto.pl (nr 4) walczy o III miejsce w czwartym wyścigu z załogą Radia Gdańsk (nr 7). Załoga Trojmiasto.pl (nr 4) walczy o III miejsce w czwartym wyścigu z załogą Radia Gdańsk (nr 7).
Redakcyjne ekipy składały się ze sternika oraz trzech członków załogi. Wszyscy członkowie załóg powinni pracować w mediach publicznych bądź prywatnych. Sternik jachtu musiał posiadać patent co najmniej żeglarza jachtowego. Jeśli dana redakcja nie dysponowała takim żeglarzem, mogła liczyć na wsparcie organizatorów regat, którzy zapewniali własnych sterników. Do załóg przydzielani byli oni drogą losowania.

Trojmiasto.pl nie potrzebowało takiego wsparcia. Sternikiem był redaktor naczelny naszego portalu, Michał Kaczorowski. W załodze byli: Tomasz Rybczyński, Michał StąporekMichał Sielski.

- Te regaty były dla nas bardzo udane. Udało nam się wygrać dwa wyścigi z pięciu rozgrywanych. Wielką satysfakcja dla całej załogi jest to, że w klasyfikacji końcowej przegraliśmy jedynie z załogą "Gazety Uniwersyteckiej", w której sternikiem był Grzegorz Goździk, ścigający się zawodowo na 49-erach - podkreśla Michał Kaczorowski, któremu udało się poprawić wynik sprzed dwóch lat, gdy Trojmiasto.pl zajęło w tych samych regatach trzecią pozycję.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów i dyplomów najlepszym w V Regatach Mediów odbyło się podczas uroczystości zakończenia sezonu 2013 w Narodowym Centrum Żeglarstwa.

Załoga Trojmiasto.pl po dekoracji. Od lewej: Michał Kaczorowski, Tomasz Rybczyński, Michał Sielski, Michał Stąporek. Załoga Trojmiasto.pl po dekoracji. Od lewej: Michał Kaczorowski, Tomasz Rybczyński, Michał Sielski, Michał Stąporek.
- Ze względu na szeroko rozumianą misję społeczną i edukacyjną naszego Centrum, które stało się wizytówką nie tylko naszej uczelni, ale też całego regionu, a nawet kraju pragniemy popularyzować żeglarstwo jako sport, dostępny dla wszystkich - tłumaczy Krzysztof Zawalski, który w tym roku pozyskał środki na rozbudowę NCŻ o nowe stanowiska postojowe dla jachtów i łodzi motorowych.

GALERIA ZDJĘCIOWA Z REGAT NA STRONACH AWFIS

WYNIKI V REGAT MEDIÓW O PUCHAR NCŻ
1. Gazeta Uniwersytecka, sternik: Grzegorz Gożdzik 5 punktów
2. Trojmiasto.pl, Michał Kaczorowski 7
3. AWFiS Gdańsk, Piotr Butowski 9
4. Radio Gdańsk III, Arkadiusz Chomicki 18
5. Radio Gdańsk I, Lech Parell 19
6. Gazeta Gdańska, Waldemar Skolimowski 20
7. Radio Gdańsk II, Stefan Kofiuk 25


Regaty mediów w Górkach Zachodnich.

jag.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (6) 1 zablokowana

 • czas na IO (1)

  Niech trojmiasto.pl wystawi Ekipe na na igrzyskach olimpijskich! Trzeba isc za ciosem :)

  • 7 1

  • co tam igrzyska

   trójmiasto pl na tym swoim el bimbo powinni rozjechać konkurencję w Regatach o Puchar Ameryki.

   • 0 0

 • zachęcam redakcję (1)

  do startowania w zawodach składni, ortografii i pisania tekstu ze zrozumieniem :-))) W tych konkurencjach wydaje się, ze redakcja dostaje baty od chociażby blacharzy, murarzy i licealistów:-)))Błagam, zatrudnijacie chociaż korektę, żeby kontynuować dalsze sukcesy żeglarskie:-)

  Odpowiedź redakcji:

  Sukcesy pod żaglami i sukcesy w korekcie - od dzisiaj idą u nas w parze. Postaramy się o tytuł lidera w poprawnym pisaniu. I tylko czytelnikom będzie żal, że nie mogą sobie trochę poużywać w komentarzach:) Golem - to jest Twój szczęśliwy dzień - dzisiaj spełniamy marzenia, wdrażamy program naprawczy :)

  • 7 3

  • Golem, frustracie

   Znalazłem 7 (słownie: siedem) błędów w Twoim poście. Jakim cudem błędy dostrzegasz u innych?

   • 2 0

 • Czemu w gdańsku jest tak wiele zaniedbanych miejsc. (1)

  • 1 3

  • Jest jakiś tajemniczy "sposób" by połączyć Twoją wypowiedź z treścią artykułu?

   • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Mikołajkowy Maraton Spinningowy

30 zł
zajęcia rekreacyjne, trening

Mikołajki z zapląsanej bajki (3-8 lat) - Borkowo

119 zł
bal, spotkanie, zajęcia rekreacyjne

Grudniowe wyzwanie treningowe dla Supermam!

zajęcia rekreacyjne, trening

Forum

Najczęściej czytane