• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Trójmiejska Liga Disc Golfa 2023 (4 opinie)

7 czerwca startuje kolejna edycja Trójmiejskiej Ligi Disc Golfa. W tym sezonie letnim zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w nowej formule i rozegrają w sumie 20 kolejek ligowych. Areną wszystkich zawodów będzie pole Jaśkowa Disc Golf w Gdańsku.

w każdą sobotę (do 14.10), godz. 09:00

Gdańsk,
bilety 400 zł

w każdą niedzielę (do 17.12), godz. 10:00

Wstęp wolny
Disc Golf określany jest często jako jeden z najdynamiczniej rozwijających się sportów na świecie. W Polsce wciąż pozostaje niszowy, zyskuje jednak na popularności. Świadczy o tym rosnące zainteresowanie wszelkimi turniejami, a także organizowanymi w wielu miastach rozgrywkami ligowymi. Nie inaczej jest w Trójmieście, które jest jednym z najmocniejszych disc golfowych ośrodków w Polsce.

W zakończonej w maju, trwającej od grudnia lidze zimowej, w sumie wzięło udział 69 zawodników i zawodniczek. W tym wiele osób, które po raz pierwszy zdecydowały się na start w zorganizowanej, disc golfowej rywalizacji. To głównie mieszkańcy Trójmiasta i okolic, choć poszczególne kolejki przyciągały też gości z innych części Polski. Nie brakowało również pracujących w Trójmieście graczy z zagranicy: choćby ojczyzny disc golfa czyli USA, czy Czech, gdzie disc golf jest bardzo popularną formą rekreacji. W całych rozgrywkach w kobiecej kategorii FPO wygrała Agata Orłowska, wyprzedzając Olgę Krasodomską i Alicję Suszkę. W kategorii Open najlepszy był Piotr Ratnicki-Kiczka. Na ligowym podium stanęli także Paweł Kiczka oraz Piotr Lisowski.

Kolejna rywalizacja ligowa ruszy już w środę 7 czerwca. W tym roku rozgrywki letnie będą odbywały się w nowej formule. W kolejne środy o 18:30 rozgrywane będą pojedyncze rundy na 14-sto dołkowym polu w parku Jaśkowej Doliny przy ul. Podleśnej w Gdańsku.Mapka W wybrane soboty gracze rywalizować będą natomiast w formule turnieju C-Tier, sankcjonowanego przez PDGA - międzynarodowe stowarzyszenie profesjonalnego disc golfa. W turniejach tych gracze będą mogli zdobyć punkty w ramach oficjalnego, międzynarodowego rankingu, od którego zależna jest chociażby możliwość uczestnictwa w wyższej klasy turniejach. Kolejka w tej formule rozegrana zostanie 1 lipca. Kolejne 5 i 26 sierpnia, a ostatnia będąca zarazem finałem całej ligi 30 września. W sumie w ramach ligi rozegranych zostanie 20 kolejek. Uczestnicy rywalizować będą w trzech kategoriach: MPO, czyli Mix Pro Open (mogą startować w niej także panie), FPO czyli kategorii stricte kobiecej, a także NOVICE czyli w kategorii amatorskiej, w której konkurować będą ze sobą nowi gracze oraz ci, którzy nie osiągnęli odpowiedniego poziomu rankingu."Letnia liga została dofinansowana ze środków Miasta Gdańska oraz UNICEF-u w ramach projektu Gdański Fundusz Sportowo-Rekreacyjny 2023. Dzięki temu rozgrywki dla uczestników są bezpłatne - nie wymagają wpisowego. Na koniec każdej kolejki ligi odbędą się loterie, w których będzie można wygrać dyski. Jedna z nich przewidziana jest wyłącznie dla osób debiutujących w lidze. Dla zwycięzców przewidziane są z kolei dyski klasy premium. W ramach dofinansowania zostanie również zakupiony przenośny kosz treningowy do przeprowadzania rozgrzewek i okolicznościowych konkursów" - mówi Piotr Ratnicki-Kiczka, prezes Trójmiejskiego Klubu Disc Golfa Griplock.

Jako organizator rozgrywek zapraszamy wszystkich chętnych, początkujących graczy na otwarty trening na Podleśnej Polanie tuż obok pola w Jaśkowej Dolinie. Zacznie się on o 17:30 7 czerwca, godzinę przed startem nowych rozgrywek ligowych. Doświadczeni gracze będą instruować tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z disc golfem. Będzie można za darmo wypożyczyć dysk, zapoznać się z podstawowymi technikami rzutów, a później oczywiście wziąć udział w ligowej rywalizacji. Zachęcamy do zapoznania się z disc golfem - bez względu na wiek czy poziom umiejętności. To przede wszystkim świetna forma rekreacji i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

To oczywiście także sport niosący ze sobą rywalizację. Zawodnicy z Trójmiasta i okolic już mogą pochwalić się niemałymi, tegorocznymi sukcesami. W rozegranym w maju turnieju rangi B-Tier Zieleniec Open 2023 - największym polskim turnieju disc golfowym - najlepszy był Oskar Żuchliński z Wejherowa. Na wspomnianym Zieleniec Open w sumie startowało 11 graczy oraz jedna zawodniczka z Trójmiasta. Doskonale spisali się Gdańszczanie: Szymon Reginis i Piotr Lisowski, którzy w kategorii MPO zajęli wysokie miejsca, uprawniające ich do odbioru nagród z puli przeznaczonej dla zawodowców. Wysokie, szóste miejsce w kategorii MP40 zajął z kolei Marek Smal.

Jako lokalna społeczność disc golfowa i Trójmiejski Klub Disc Golfa Griplock planujemy w tym i kolejnym sezonie szereg niespodzianek i działań nakierowanych na rozwój i promocję disc golfa jako sportu i formy rekreacji. To między innymi poszerzanie infrastruktury, organizacja kolejnych turniejów czy treningów dla uczniów. Zachęcamy do śledzenia naszych informacji oraz profilu facebook.com/disc.golf.trojmiasto - tam też znaleźć można więcej informacji o naszych działaniach, a także szczegóły dotyczące zapisów na rozgrywki ligowe. W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania związane z disc golfem.

Opinie (4) 1 zablokowana

 • Nice, na pewno wpadnę zagrać!

  • 0 0

 • Widziałem kiedyś

  Wydaje się, że ciekawy sport, muszę kiedyś pójść z dzieciakami do parku spróbować.

  • 0 0

 • Gram rekreacyjnie (1)

  Często grywam na polu na Jaśkowej i na Zboczu, wyśmienity sport. Ale sport sam w sobie byłby niczym gdyby nie wyśmienite towarzystwo z którym można zagrać amatorsko lub profesjonalnie na turnieju. Polecam gorąco

  • 1 0

  • Jesteś z Krakowa?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl