stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Turniej żużlowy Zenon Plech zaprasza (8 opinii)

Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii - Zenon Plech kończy 65 lat. To nie jedyna przyczyna, by uhonorować byłego zawodnika Wybrzeża Gdańsk i wielokrotnego reprezentanta Polski.

W 2018 roku minie 45 lat od zdobycia przez Pana Zenona brązowego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Trudno wymienić wszystkie sukcesy "Super Zenona".

Osiem razy startował w finałach Indywidualnych Mistrzostwach Świata, zdobywając dwa medale - srebrny i brązowy. Wywalczył pięć medali w Drużynowych Mistrzostwach Świata i pięć tytułów Indywidualnego Mistrza Polski. Dzisiaj analizując historię polskiego żużla wymienia się najczęściej właśnie Zenona Plecha, obok Tomasza Golloba. Magia jego nazwiska nadal działa. Czołowi zawodnicy w Polsce, ale także na świecie już deklarują udział w zawodach, będących otwarciem nowego sezonu żużlowego 2018 w Gdańsku.
Na torze zobaczymy 4 drużyny, z którymi związany był Jubilat w swojej karierze:
STAL GORZÓW, Sheffield Tigers, Hackney Hawks, Wybrzeże Gdańsk

WYBRZEŻE GDAŃSK
- Dla wielu to był zaskakujący transfer, ale w tamtych czasach czułem, że mogę osiągnąć coś większego, że mogę zostać Mistrzem Świata, ale konieczne do tego będzie doświadczenie z ligi brytyjskiej. Uważam, że gdyby udało mi się podpisać w Anglii już po roku 1973, to może udałoby się osiągnąć trochę więcej. Ale to właśnie Gdańsk, chciał mi w tym pomóc i zezwolił na kontrakt z Hackney. To tutaj się przeniosłem, osiedliłem, założyłem rodzinę. Tutaj pełniłem pierwszy raz rolę trenera i założyłem szkółkę mini-żużla, a także byłem Radnym Miasta. Znam bardzo dobrze miasto, okolice i region. Czuję się Gdańszczaninem i dobrze mi tutaj. A GKS Wybrzeże będzie dla mnie zawsze bliskie sercu. Dlatego ostatnią drużyną w moim turnieju jest gdańskie Wybrzeże - kończy.
Skład drużyny:
Mikkel Bech
Anders Thomsen
Oskar Fajfer
Mikkel Michelsen

STAL GORZÓW
- W Gorzowie zaczęła się moja cała przygoda z żużlem. To tam uczęszczałem do ogólniaka, gdzie razem z kumplami zdecydowaliśmy się pójść na mecz, a po komunikacie o naborze spróbować swoich sił jako żużlowiec. I wtedy wszystko ruszyło. Dlatego nie wyobrażam sobie, żeby na moim turnieju nie było klubu, który był moim pierwszym, w którym zacząłem odnosić pierwsze sukcesy, w którym tyle mnie nauczono i w którym mam tylu przyjaciół. Stal Gorzów to był mój pierwszy klub i dziękuję, że zawodnicy tego klubu przyjęli moje zaproszenie i wystąpią w moim turnieju - rozpoczyna Jubilat.
Skład drużyny:
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik
Linus Sundstrom
Krzysztof Kasprzak

SHEFFIELD TIGERS
- Zdecydowaliśmy się, by mój turniej odbył się w formie czwórmeczu, ponieważ w swojej karierze reprezentowałem cztery kluby - dwa w Polsce i dwa w Anglii. Ostatnim moim brytyjskim klubem, było Sheffield Tigers. Dlatego kolejną drużynę nazwaliśmy na cześć tego klubu. W barwach tego klubu jeździłem w roku 1982 z takim zawodnikiem jak Shawn Moran. Był to ciekawy sezon, pełny doświadczeń, ale również ostatni mój sezon w brytyjskiej lidze. Klub z Sheffield jednak cały czas funkcjonuje i w obecnej chwili wygląda na dobrze zarządzany - zaznacza 65-latek.
Skład drużyny:
Michael Jepsen Jensen
Adrian Miedziński
Fredrik Lindgren
Kacper Gomólski

HACKNEY HAWKS
- Jazda w Anglii to było marzenie każdego zawodnika w tamtych czasach. To była najlepsza liga na świecie, a obecność tam pozwalała na rywalizację z najlepszymi, zdobycie umiejętności i techniki. To właśnie za pomocą promotora Lena Silvera, udało się zorganizować angaż do klubu Hackney Hawks, mojego pierwszego klubu w lidze brytyjskiej, w barwach którego przejeździłem najwięcej sezonów. Mam ogromny sentyment do tego klubu, działaczy, kolegów z toru i kibiców. Kilka lat temu jeden z kibiców zorganizował zlot wszystkich zawodników tego klubu, a kibice o Nas cały czas pamiętali. Dlatego trzecią drużynę nazwaliśmy na cześć londyńskich Jastrzębi, które reprezentowałem w latach 1975-1976 oraz 1979-1981 - dodaje.
Skład drużyny:
Antonio Lindback
Patrick Hougaard
Krzysztof Buczkowski
Krystian Pieszczek 
Zapraszamy 24 marca do Gdańska na stadion przy ulicy Zawodników 1.
Bilety są dostępne na www.speedwayevents.kupbilet.pl

Partner główny
LOTTO
Partner
Poczta-Polska
Sponsor Główny
Grupa ENERGA
SPONSOR
TIGER, MIASTO GDAŃSK

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi wokół stadionu zalecamy przyjazd na wydarzenie środkami komunikacji: - OptiTAXI, dla wszystkich osób chcących przyjechać na wydarzenie taksówką, zapraszamy do skorzystania z aplikacji OptiTAXI. Na hasło "żużel" otrzymacie Państwa rabat, a przy najkorzystniejszych stawkach tej korporacji, dojazd na zawody nie będzie relatywnie duży! Wystarczy ściągnąć aplikację z GooglePlayer lub AppStore, albo wejść na trojmiasto.optitaxi.pl i zamówić przejazd! Dodatkowo na terenie stadionu, będzie wydzielony specjalny postój taksówek OptiTAXI, tak abyście Państwo bezpośrednio ze stadionu mogli wrócić bezpiecznie do swoich domów. - SKM Szybka Kolej Miejska - dla osób z miejscowości z okolic Gdańska, proponujemy dojazd SKM do stacji Gdańsk Śródmieście lub Gdańsk Główny.


Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  15-249 zł
 • Bilet ulgowy
  1-10 zł
– Trybuna honorowa: 35 PLN
– Normalny: 15 PLN
– Dzieci do 8 roku życia: wejście na program zawodów w cenie 10 PLN
– Program: 10 PLN wersja okolicznościowa 20 PLN
– Dzieci do 4 roku życia: 1 PLN

– Pakiety Hospitality & VIP Tickets: 249 PLN miejsce w najlepszej części stadionu vis a vis startu i mety, program zawodów, dedykowany zestaw upominków, wejście do parku maszyn przed i po turnieju, możliwość zrobienia zdjęć z zawodnikami, parking, catering

Sprzedaż biletów:

w Internecie – speedwayevents.kupbilet.pl, speedway-shop.pl

oraz w punktach sprzedaży KupBilet dostępnych na:

www.kupbilet.pl/punktySprzedazy

Opinie (8)

 • a znamy skład turnieju?

  • 3 1

 • Bilet ulgowy

  Bilet ulgowy przeznaczony jest dla dzieci do lat 12. Kiedyś wystarczyło posiadać Legitymizację Szkolną
  żeby kupić ulgowy bilet. I jak w tym kraju zachęcić młodzież do sportu. Żenada!!!

  • 6 6

 • W składzie nie zabraknie Golloba? (1)

  • 0 22

  • Jacka,Oskara? Tomek nie moze byc w składzie,jesli cię to śmieszy to jestes bardzo chorym i smutnym czyms

   • 8 0

 • BRAWO ZENEK IDE NA BANK ŻYJ STO LAT

  • 12 0

 • ale gdzie obsada jak to za 10 dni

  • 6 2

 • skład

  Zawody przyjmą formę czwórmeczu. Mają wziąć w nim udział miejscowe Wybrzeże oraz Stal Gorzów Wlkp., czyli dwa kluby, z którymi Plech był związany na krajowym podwórku. Do udziału zaproszeni zostali także ekstraligowcy: Falubaz Zielona Góra i GKM Grudziądz, a więc historyczni, lokalni rywale zarówno Wybrzeża jak i Stali.

  Czytaj więcej na:
  https://sport.trojmiasto.pl/Turniej-Zenon-Plech-Zaprasza-24-marca-w-Gdansku-Jubileusz-zuzlowej-legendy-Zdunek-Wybrzeze-Gdansk-n120454.html#tri

  • 2 0

 • Wybrzeże Gdańsk:
  Mikkel Bech
  Anders Thomsen
  Oskar Fajfer
  Mikkel Michelsen

  Stal Gorzów:
  Szymon Woźniak
  Bartosz Zmarzlik
  Linus Sundstroem
  Krzysztof Kasprzak

  Sheffield Tigers:
  Michael Jepsen Jensen
  Adrian Miedziński
  Fredrik Lindgren
  Kacper Gomólski

  Hackney Hawks:
  Antonio Lindbaeck
  Patrick Hougaard
  Krzysztof Buczkowski
  Krystian Pieszczek

  • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl