wiadomości

stat

Tuż obok podium akademickich mistrzostw Polski

AZS UG Gdańsk

Piłkarze Uniwersytetu Gdańskiego wygrali mistrzostwa uniwersytetów w futsalu, a w klasyfikacji końcowej akademickich mistrzostw Polski w tej specjalności uplasowali się na czwartym miejscu. Trenerem drużyny jest Mariusz Kinda

.

UNIWERSYTET GDAŃSKI: Marcin Wolski, Paweł Friszkemut, Łukasz Grabowski, Łukasz Olszewski, Michał Olszewski, Michał Orzoł, Wojciech Pawicki, Jakub Pietrzak, Tomasz Poźniak, Piotr Sowiński, Jakub Szutowicz, Marcin Szymański.

Turniej odbył się w Lublinie. Rywalizowały ze sobą wszystkie uczelni. Na tej podstawie wyłonią klasyfikację końcową, a następnie nagradzano uczelnie w zależności od ich typów.

W pierwszej fazie rozgrywek Uniwersytet Gdański pokonał Politechnikę Białostocką 5:3 (3:0) i PWSZ Tarnów 7:4 (4:3) oraz zremisował z Politechniką Śląską 1:1 (0:1). Do drugiej tury gier nasza drużyna awansowała z zaliczonym wynikiem z pierwszego spotkania.

Zwycięstwo nad Politechniką Rzeszowską 6:1 (2:1) równało się z awansem do czołowej czwórki mistrzostw. Mecz z AWF Katowice miał rangę gry o finał. Niestety, gdańszczanie przegrali 0:2 (0:1).

Tym samym na zakończenie turnieju drużyna UG rywalizowała o trzecie miejsce z WSNSiEZ Łódz. Mecz zakończył się porażką 1:3 (1:1).

- Złoty medal to ogromny sukces AZS Uniwersytet Gdański, potwierdzający supremację wśród uniwersytetów w tej dyscyplinie. W ubiegłym sezonie również mieliśmy złoty medal - podkreśla Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytet Gdański.

Opinie (17) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl