wiadomości

Dołącz do futsalistów Politechniki

Politechnika Gdańska - CSA

Futsaliści Politechniki Gdańskiej liczą na to, że w kolejnym sezonie zagrają o czołowe lokaty w I lidze. W tym celu szukają wzmocnień także wśród graczy, którzy nie mają obecnie zespołów.
Futsaliści Politechniki Gdańskiej liczą na to, że w kolejnym sezonie zagrają o czołowe lokaty w I lidze. W tym celu szukają wzmocnień także wśród graczy, którzy nie mają obecnie zespołów. fot. facebook

W czwartek 5 maja i w poniedziałek 9 maja futsaliści Politechniki Gdańskiej zapraszają do Centrum Sportu Akademickiego PG zobacz na mapie Gdańska na testy do drużyny. Najlepsi, którzy przejdą rekrutację, dołączą do I-ligowego amatorskiego zespołu, który w przyszłym sezonie ma znów walczyć o czołowe lokaty. - Bycie częścią zespołu to coś więcej, niż wspólne treningi i mecze. Zawodnicy świetnie się ze sobą dogadują, tworząc niesamowitą ekipę, pełną pasji i zaangażowania - zapewnia trener Michał Janiak.Piłkarze Politechniki Gdańskiej mają za sobą dopiero drugi sezon na zapleczu ekstraklasy. W rozgrywkach 2014/15 ówczesny beniaminek zajął wysokie 3. miejsce i powoli sposobił się do ataku na najwyższy szczebel. Miniony sezon podopieczni Michała Janiaka zakończyli jednak dopiero na 9. miejscu.

Swoje cele musieli zweryfikować po tym, gdy w połowie rozgrywek zespół opuścili czołowi zawodnicy, którzy przyjęli oferty klubów o silniejszej pozycji niż gdańska drużyna. Występ Politechniki w drugiej części sezonu stał nawet pod znakiem zapytania, ale braki udało się uzupełnić dzięki przeprowadzonemu zimą naborowi.

- Musieliśmy zgrywać zespół praktycznie od początku. Z meczu na mecz wyglądało to jednak coraz lepiej i w końcu powinno przełożyć się na wyniki - mówi trener Janiak, którego podopieczni zakończyli rozgrywki zwycięstwem 5:0 nad wyżej notowanym Heliosem Białystok.
FUTSALIŚCI ZAKOŃCZYLI SEZON - AZS UG W EKSTRAKLASIE, 9. MIEJSCE POLITECHNIKI

Poprzedni sezon to dla gdańszczan także 4. miejsce w akademickich mistrzostwach Polski i srebrny medal wśród uczelni technicznych. W nadchodzących rozgrywkach Politechnika znów będzie chciała dobić do czołówki także w I lidze.

- Po transferowych roszadach sukcesywnie odbudowujemy swój skład, aby walczyć w pierwszej lidze o najwyższe miejsca w tabeli. Również od strony organizacyjnej wszystko zaczyna lepiej funkcjonować. Stawiane są coraz wyższe cele, które już w najbliższym sezonie klub będzie starał się osiągać - zapewnia trener Janiak.
Do tego potrzebny jest kolejny zastrzyk piłkarzy. W ich poszukiwaniach klub już w najbliższych dniach przeprowadzi testy naborowe. Zostaną one przeprowadzone 5 maja o godzinie 21:30 oraz 9 maja o godzinie 20:00 w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej.

- Bycie częścią zespołu to coś więcej, niż wspólne treningi i mecze. Zawodnicy świetnie się ze sobą dogadują, tworząc niesamowitą ekipę, pełną pasji i zaangażowania. Poprzedni nabór przeprowadzony w styczniu okazał się bardzo owocny. Wiem, że jest jeszcze wielu zawodników na Pomorzu, którzy mogą nas wzmocnić. Chcąc w lidze walczyć o wyższe cele, podstawą jest szeroka kadra, którą chciałbym uzupełnić 4-5 zawodnikami. Chciałbym zakończyć kompletowanie kadry do końca maja - wyjaśnia Janiak.
Klub poszukuje zawodników z doświadczeniem z futsalowych parkietów, piłkarskiej murawy, ale nie tylko. Trener na podstawie przeprowadzonych zajęć oceni przydatność zawodników do zespołu. Wszyscy, którzy przejdą testy pomyślnie, będą mogli grać w ligowym zespole na zasadzie deklaracji amatorskich.

Opinie (1)

  • Fajny sport jak gra się prawdziwą piłką do futsala.

    • 6 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl