stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ultras Oliwski - Wokół Radości (2 opinie)

 • sobota, 11 września, godz. 09:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk, Las Oliwski
 • Bilety
  99

Już 11 września odbędzie się pierwsza edycja biegu Ultras Oliwski Wokół Radości, dedykowany fanom biegania i rodzinom lubiącym spędzać aktywnie czas. Celem organizatorów jest popularyzacja aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i integracja lokalnej, aktywnej społeczności. Impreza odbędzie się w ramach corocznego święta Oliwian - VIVA OLIWA.

Trasy biegów będą wyznaczone w Lasach Oliwskich wokół malowniczej Doliny Radości. Bieg główny odbędzie się na dystansie półmaratonu 21,95 km, natomiast dodatkowe biegi: Medium na ok.10 km, Nordic Walking na ok.8 km, i zaplanowane są również biegi na orientację dla dzieci.

Biegaczom na trasie będzie towarzyszyła leśna muzyka, w wykonaniu uczestników Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej BAZUNA.

Ciekawą inicjatywą jest Pchli Targ z akcesoriami sportowymi, podczas którego mieszkańcy Oliwy będą mogli wymieniać się dla jednych niepotrzebnym, a dla drugich pożądanym sprzętem sportowo rekreacyjnym.

Miasteczko biegacza będzie zlokalizowane przy Stawie Młyńskim, gdzie na uczestników i kibiców czekać będzie szereg atrakcji jak rozgrzewka, animacje dla dzieci i młodzieży, strefa gastronomiczna oraz specjalna strefa GARDEN PARTY, w której zawodnicy wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi będą mogli odpocząć po rywalizacji przy dźwiękach muzyki.

- Jako mieszkaniec Oliwy i biegacz często mijam się z innymi biegaczami na leśnych ścieżkach gdzieś między ulicą Słowackiego, a Spacerową. Właśnie z myślą o nas - lokalnej społeczności i fanach biegania organizujemy festiwal biegowy z półmaratońskim dystansem, ale bez napinki sportowej, a dla czystej radości - mówi Arkadiusz Stolarski, prezes Agencji LIVE, organizator biegu. Tym, których napędza radość z biegania, chcemy zaproponować przyłączenie do oliwskiej wspólnoty biegaczy.

Zapisów na bieg można dokonywać na stronie www.herkules.org.pl. Limit uczestników to 250 osób, a koszt udziału w biegu to 99 zł (numer startowy z chipem, koszulka, medal, posiłek regeneracyjny, gadżety od partnerów). Wszystkim uczestnikom zapewniamy profesjonalne zaplecze i support.

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • nazwa "Ultras" ma naganiać więcej uczestników ? (1)

  • 1 1

  • czujesz sie urazony?

   • 0 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl