wiadomości

stat

Zobacz mistrzów morsowania


W gdańskiej marinie ponad 220 osób z różnych krajów świata wzięło udział w V Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów. Dla uczestników nie były to ekstremalne warunki, ale wielu kibiców przyprawiał o dreszcze fakt, że zawodnicy muszą pływać przy temperaturze powietrza wynoszącej 3 stopnie Celsjusza.

W sobotnie przedpołudnie, przy ul. Szafarnia 10 zobacz na mapie Gdańska wystartowała impreza organizowana przez Polską Fundację Morsów "Lech-Mors". Były to już piąte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Trójmieście i drugie z rzędu w Gdańsku.

Łącznie wzięło w nich udział ponad 220 zawodników, którzy rywalizowali w 15 konkurencjach dla kobiet i mężczyzn. Do pokonania były dystanse: 25, 50, 100, 200, 450 metrów, a także sztafeta 4x25 m.

- Pogoda dopisała, to mogę powiedzieć na pewno. Ciesze się, jako organizator, zarówno z niej, jak i z tego, że pobiliśmy rekord naszych mistrzostw. Dotychczas nigdy nie stawiło się aż tylu zawodników i zawodniczek. Cieszymy się z tego bardzo i wiemy, że to dobry prognostyk na przyszłość - mówi Lech Bednarek, główny organizator zawodów.
Co ciekawe, na gdańskie zawody przyjechał nawet zawodnik z Wietnamu, gdzie najniższa temperatura wody porównywalna jest z tą, która u nas odczuwalna jest w lato w Bałtyku. Jednak na tym nie koniec, praktycznie co roku przyjeżdżają do nas przedstawiciele takich krajów jak Rosja, Ukraina, Anglia, Austria czy Finlandia.

Największe brawa i szacunek kibiców zyskała 80-letnia Bożenna Zalewska-Flot, która na dystansie 25 m nie miała sobie równych i zdobyła złoty medal. Najstarszy mężczyzna miał 79 lat i był nim Aleksander Machel.

Dokładnie tak, jak rok temu, gdańskie zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród spacerowiczów. Wszak nie codziennie widuje tzw. morsów.

- Akurat byliśmy z mężem na spacerze. Zauważyliśmy, że coś ciekawego się dzieje. Powiem szczerze, że mąż już rozmawiał z niektórymi zawodnikami, by dowiedzieć się szczegółów o morsowaniu. Kto wie, może i my kiedyś spróbujemy - mówił pani Maria.

Opinie (32) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane