stat
Impreza już się odbyła

VI Plażowe Mistrzostwa Polski Ultimate Mixed

Ponad 300 zawodników z całej Polski, cztery boiska i dwa dni ciężkich zmagań o tytuł Mistrza. Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee po raz szósty odbędą się w Gdańsku. 28 i 29 sierpnia na Stogach trudno będzie przegapić latające dyski!

Plażowe Mistrzostwa Polski po raz szósty odbędą się w Gdańsku. Dwu dniowy turniej zbierze ponad 300 zawodników, którzy będą reprezentować 17 drużyn z całego kraju. W wydarzeniu 28 i 29 sierpnia wezmą udział drużyny z Bielsko-Białej, Gdańska, Katowic, Olsztyna, Poznania, Rybnika, Szczecina. Tych, Warszawy czy Wrocławia.

Pierwszego dnia zawody rozpoczynają się o 9 rano. Przez cały dzień, równolegle na 4 boiskach, rozgrywana będzie faza grupowa. Zakończenie pierwszego dnia zmagań odbędzie się o godzinie 18. W niedzielę rozpocznie się prawdziwa walka, która zakończy się rozdaniem trofeów dla zwycięzców: najbardziej wartościowej zawodniczki i zawodnika, nagroda Spirit Of The Game oraz trofea i medale dla Mistrzów Polski. Stawka jest bardzo wysoka! Zwycięska drużyna kwalifikuje się również na Plażowe Mistrzostwa Europy.

Zgłoś drużynęTytuł Mistrza Polski w Plażowym Ultimate Frisbee od trzech lat przypada drużynie AKS Zły Kosmodysk z Warszawy, która w ostatnim czasie reprezentowała Polskę w Klubowych Mistrzostwach Europy.

Turniej rozgrywany jest w kategorii mieszanej, która jest obecnie najbardziej popularną w Polsce. Odpowiedzialność za sukces drużyny zależy w dużej mierze na dobrej współpracy zawodniczek i zawodników. W czasie trwania turnieju najlepsze mecze będą transmitowane w relacji na żywo, którą będzie można obejrzeć na profilu Plażowe Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbe na Facebooku. Wstęp na wydarzenie dla kibiców jest darmowy.

Ultimate Frisbee to dyscyplina sportowa, która jest obecna w Polsce od ponad 20 lat. To dynamiczna gra, która powstała dzięki połączeniu elementów footballu amerykańskiego, piłki ręcznej czy koszykówki. Tym co wyróżnia Ultimate Frisbee jest brak sędziów. Zawodnicy sami rozstrzygają spory zgodnie z zasadami Ducha Gry (Spirit Of The Game).

Dyscyplina jest rozgrywana w kategoriach mixed, women i men. Najbardziej popularne są rozgrywki na boiskach trawiastych. W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie plażowym ultimate. W czasie jesienno-zimowym rozgrywki przenoszą się na hale sportowe lub zadaszone boiska ze sztuczną trawą.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl