• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

VII Plażowe Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee - Mixed

W dniach 25-26 czerwca na gdańskich Stogach odbędzie się VII edycja Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee. Drużyny będą rywalizować o tytuł Mistrza Polski oraz możliwość wyjazdu na Klubowe Mistrzostwa Europy do Portimão w Portugalii. W tym roku będzie można spotkać 19 drużyn z całej Polski. Wybrane mecze będzie można obejrzeć na kanale YouTube.

Zbliżający się weekend to sprawdzian umiejętności potrzebnych do gry w plażowe Ultimate w kategorii mieszanej. Podczas Plażowych Mistrzostw Polski pogoda będzie dość kapryśna, dlatego zawodnicy będą musieli wykazać się dobrymi umiejętnościami rzutowymi, sprawnością i zgraniem drużynowym. W tym roku wystąpią drużyny z Czarnkowa, Gdańska, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Poznania, Rybnika, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Mistrzostwa to szansa na zdobycie kwalifikacji do Klubowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku w Portugalii. Warto obserwować drużyny z Top 4 z zeszłorocznej edycji: Flow Ultimate Wrocław, AKS Zły Kosmodysk, RJP oraz AKS Zła Zawierucha. Zespoły oprócz dobrej rywalizacji, oczekują także dobrej atmosfery na turnieju:

"Staramy się pojechać na Plażowe Mistrzostwa Polski z czystą głową i bez presji, że jesteśmy zeszłorocznymi Mistrzami. Wiemy, że będą drużyny, które będą chciały się nam postawić - przede wszystkim AKS ZŁY, który przygotowuje się specjalnie pod Beach Ultimate i na pewno chce odzyskać tytuł. My pomimo braku przygotowań na piasku chcemy zaprezentować nasz wysoki poziom gry w Ultimate i na pewno spróbujemy powtórzyć wynik sprzed roku." mówi Maciej Pająk z Flow Ultimate Wrocław.Ultimate na plaży w kategorii mieszanej to 45-minutowe mecze. Drużyny wystawiają 5 zawodników do gry w każdym punkcie (2 kobiety, 3 mężczyzn). Zmian dokonywać można jedynie po zdobytym punkcie lub w razie wystąpienia kontuzji. Celem jest zdobycie punktu, poprzez złapanie dysku, w strefie punktowej przeciwnika.

"Atrakcyjność gry na piasku opiera się na kontrastach. Z jednej strony bieganie po plaży jest bardziej wymagające kondycyjnie, a przy rzutach trzeba uwzględnić, że zawodniczki biegają wolniej i (zwykle) wieje większy wiatr. Z drugiej strony plaża jest zdecydowanie przyjemniejszym podłożem do przyjmowania wszelkich upadków - mamy tu dużo layoutów i ratunkowych padów po zbaczające z zaplanowanej trajektorii dyski i bardziej odważnie gramy." mówi Agata Strzałkowska z AKS Zły Kosmodysk.

Organizatorem Plażowych Mistrzostw Polski jest Klub Sportowy Cool Sports. Sponsorami turnieju są On Lemon, Eurodisc, SentiOne, Wilczy Głód, Cool Gear Sportswear i Aloha Care. Wśród patronów wydarzenia znajdują się Cool Events, Marszałek Województwa Pomorskiego, Gdański Ośrodek Sportu i Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate. Radio MORS ponownie objęło wydarzenie patronatem medialnym. Wstęp dla Kibiców na teren zawodów jest darmowy.

Mecze na żywo będzie można oglądać na kanale YouTube Plażowych Mistrzostw Polski. Informacje na temat turnieju dostępne są na Facebooku oraz Instagramie.

Opinie 1 zablokowana

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl