• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

VII Rajd z Kompasem.pl (2 opinie)

VII edycja Rajdu Kaszubskiego "Z kompasem.pl" dla pieszych i rowerzystów odbędzie się w dniach 27-28 września w Sierakowicach. Czekają na nas zatem dość mocno pofałdowane tereny, porośnięte gęstymi lasami, wśród których skrywa się wiele malowniczych jezior i torfowisk.

Relacja z imprezy

Baza Rajdu:Szkoła Podstawowa w Sierakowicach, ul. Kubusia Puchatka 7

Siedem tras do wyboru - cztery piesze i trzy rowerowe - z całą pewnością zaspokoją każdego: począwszy od rodzin z małymi dziećmi poprzez osoby doskonalące swoje umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, skończywszy na ekstremalnych wyrypiarzach. Warto dodać, że od najbliższego Rajdu rozgrywka na najdłuższej trasie pieszej - czerwonej - odbywa się w ramach Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację.

Migawki z poprzedniej edycjiPrzeczytaj relację z Trasy Rowerowej

Przeczytaj relację z Trasy Pieszej

Trasy VII Rajdu Kaszubskiego "Z kompasem.pl" :

Trasy piesze:

Niebieska (Smerfowa), na dystansie ¼ maratonu (czyli około 10 km) - trasa dla wszystkich Smerfów ze swoimi Rodzicami lub Opiekunami. Smerfujemy dzielnie do lasu niczym Smerf Osiłek, ale po kilku punktach zaliczonych w lesie jesteśmy głodni niczym Łasuch i jak Maruda zaczynamy mówić "nie cierpię chodzić z kompasem..." Na szczęście Papa Smerf zaprowadzi nas po przygodzie w lesie do ogniska, gdzie jest bardzo smerfnie i możemy się najeść do syta... i odebrać smerfne nagrody dla dzielnych Smerfów. A po wspaniałej imprezie zaśniemy w domku szybko niczym Smerf Śpioch i będziemy mieli piękne smerfowe sny :) Na tę trasę zapraszamy również małe grupy szkolne z opiekunami- będzie to dla Was wspaniała okazja do integracji na świeżym powietrzu, osoby początkujące w przygodzie z nawigacją i wszystkie osoby, które kochają Smerfy :)

Zielona, na dystansie - ½ maratonu, średnio trudna: Trasa z limitem czasu: 8 godzin. Start co trzy minuty, trasa z punktami stowarzyszonymi, odpowiednia dla osób, które już wcześniej uczestniczyły w rajdach na orientację i miały w ręku mapę :), rywalizacja na tej trasie z pewnością będzie bardzo ciekawa.

Czarna, na dystansie - ½ maratonu, trudna Trasa z limitem czasu: 8 godzin. Start co trzy minuty. Trasa przeznaczona jest dla osób z doświadczeniem w podobnych imprezach. Po drodze czyhają liczne punkty stowarzyszone, punkty kontrolne zlokalizowane w miejscach, do których dotarcie związane jest niekiedy ze sporym wysiłkiem. Trasa dla ludzi, dla których niestraszne są bagna, wąwozy, ogromne sumy podejść, oraz bezdroża. :)

Czerwona, na dystansie - 1¼ maratonu, dla wyrzynków: Trasa z limitem czasu: do zamknięcia mety - każdy, kto pokona tę trasę, staje się bohaterem, jej trudność tkwi w długości, punkty kontrolne położone w miejscach charakterystycznych, których znalezienie nie powinno przysporzyć nikomu kłopotów. :)

Trasy rowerowe:

Pomarańczowa (Kubusiowa), na dystansie - ½ maratonu: - ekstra trasa dla najmłodszych kierowców dwukołowców - niekoniecznie leniwych wyjadaczy słodkiego miodku. Kto wie? Może w lesie spotkacie groźne Hefalumpy? Albo inne groźne stwory? Emocje gwarantowane! Świetne rozwiązanie na udany weekend dla całej rodzinki. A po powrocie z trasy pora na małe co nieco.

Żółta, na dystansie - 1 maratonu: Trasa z limitem czasu: do zamknięcia mety, przeznaczona dla rowerzystów z mniejszym doświadczeniem lub też nie chcących pedałować wiele godzin. Wspaniała przygoda w siodełku, po której z pewnością należy się biesiada przy ognisku i bufet. Punkty kontrolne zdobywane są w dowolnej kolejności, to Wy decydujecie, czy najpierw startujecie w lewo, czy w prawo.

Fioletowa, na dystansie - 2 maratonów: - Trasa z limitem czasu: do zamknięcia mety, przeznaczona dla wytrawnych rowerzystów, prawdziwych hardkorowców, którzy wiedzą, co to jest błoto, ból mięśni, podjazd po niemal stu kilometrach. Punkty kontrolne zdobywane również w dowolnej kolejności.

Na miejscu oprócz rywalizacji na trasach liczne atrakcje w cenie wpisowego: ognisko, gitara, pełen bufet jedzenia i picia. Każdy uczestnik otrzyma również kolorowy numer startowy oraz kolorową mapę.

Tradycyjnie organizatorzy zapewniają cenne nagrody i to nie tylko dla najlepszych ekip!
Szczegóły na początku września.

W miarę zbliżania się terminu Rajdu na stronie organizatora będą zamieszczane istotne dla startujących informacje. Nie może Was zabraknąć na VII Rajdzie "Z kompasem"- prawdziwej uczcie dla ciała i ducha!


Program VII Rajdu "Z kompasem", Sierakowice 27-28.09.2014:

11:00 - przejęcie bazy Rajdu
11:00- 12:15 - sprawy organizacyjne Trasy Smerfowej i Kubusiowej (wydawanie pakietów startowych, zapisy w Bazie itp.)
12:30- wspólny start Trasy Smerfowej i Kubusiowej
12:45- 13:45- sprawy organizacyjne Trasy Żółtej, Fioletowej i Czerwonej (wydawanie pakietów startowych, zapisy w Bazie itp.)
14:00- wspólny start Trasy Żółtej, Fioletowej i Czerwonej
18:00- zakończenie rywalizacji na Trasie Smerfowej i Kubusiowej
Do 18:30- przekazywanie wstępnych wyników dla Trasy Smerfowej i Kubusiowej, zgłaszanie uwag do Organizatora
19:00- ogłoszenie wstępnych wyników dla Trasy Smerfowej i Kubusiowej, rozdanie nagród oraz specjalnie dla naszych najmłodszych Uczestników występ zespołu kaszubskiego "Tuchlińskie Skrzaty"!
20:00- początek startu interwałowego Trasy Zielonej i Czarnej
21:00- pokaz żonglerki ogniem- Teatr Młodych Gotów
18:00-04:00 - ognisko dla wszystkich tras (stopczas no-limit)
06:00- zakończenie rywalizacji na trasach
Do 7:00 - przekazywanie wstępnych wyników, zgłaszanie uwag do Organizatora
08:00- ogłoszenie wyników VII Kaszubskiego Rajdu na Orientację, rozdanie nagród
09:00- opuszczenie bazy Rajdu

Dla wszystkich Uczestników w trakcie trwania Rajdu czynny bufet z gorącym żurkiem, herbatką z cytrynką, kawą a także ognisko z kiełbaskami.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Organizatora

Organizator Rajdu Kaszubskiego pt. Z Kompasem.pl:
WWW: Klub Imprez na Orientację "Z Kompasem.pl"
Marcin Jank
tel. +48 509 388 645
mail: rajd@zkompasem.pl

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Opłaty startowe:

Termin rozpoczęcia zapisów rusza: 1 września 2014, godz. 6:00.
-Do 10-go września włącznie - 35 zł od osoby.
-Od 11-go września do 26-go września - 45 zł od osoby.
-27-go września (płatność w bazie Rajdu w dniu imprezy)- 50 zł od osoby.
Osoby od 7 do 14 lat - 25 zł.
Osoby do lat 6 – 10 zł.
Osoby, które opłacą swój start do 10-go września włącznie otrzymają dodatkowo imienny numer startowy.

Opłatę wpisową należy wpłacić na konto:
16 1140 2004 0000 3902 5454 9459.
W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko (nazwiska) Uczestników oraz/lub nazwę Teamu.

Limit miejsc na każdą z tras wynosi 120 osób.

W przypadku startu w imprezie nieletnich Uczestników
niezbędne jest dostarczenie nam udzielonej pisemnie zgody Rodzica lub Opiekuna.

Opinie (2)

 • zgpsem.pl (1)

  to ten rajd?

  • 0 2

  • Jak ktoś chce użyć to użyje

   To jak w sporcie. Ty jesteś uczciwy, ktoś nie. Kwestia chęci i celu.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl