• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Vestigia 2017

Vestigia to dzienna impreza turystyczna, podczas której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych, na podstawie wcześniej otrzymanej od organizatora mapie. Na samej trasie na uczestników będą czekały również punkty stowarzyszone jak i mylne przez, które zawodnicy muszą dodatkowo się skupić, aby nie popełnić błędu. Rajd skierowany jest do osób chcących spróbować swoich sił w imprezach na Orientację, jak również dla doświadczonych zawodników. Podejmiesz wyzwanie?

Trasy:

Zapraszamy na jedną z pięciu przygotowanych przez nas tras pieszych - począwszy od krótkiej familijnej, przez coraz dłuższe i bardziej wymagające do klasyfikowanej w Pucharze Polski Maratonów na Orientację trasy 50 kilometrowej!

-> Trasa Familijna (ok. 5 km)
-> Trasa Mało Trudna (ok. 10-15 km)
-> Trasa Trudna (ok. 15-20 km)
-> Trasa Bardzo Trudna (ok. 20-25 km)
-> Trasa Długa (50 km)

1. Trasa Familijna
To krótka prosta nawigacyjnie trasa dla całych rodzin. Punkty rozmieszczone w dość dobrze dostępnych miejscach, blisko dróg, żeby nawet z najmłodszymi pociechami w wózkach (najlepiej terenowych) dało radę przejść. Nielimitowana ilość osób w zespole. Mapa topograficzna 1:10 000.
Budowniczy: Dominika Welz

2. Trasa Mało Trudna
Przeznaczona dla osób zaczynających swoją przygodę z marszami na orientację. Trasa dość łatwa nawigacyjnie choć mogą na trasie pojawić się punkty stowarzyszone. Lokalizacja punktów kontrolnych w łatwo dostępnych miejscach. Długość trasy 10-15 km. Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:10 000, aktualność lata 70-te XX wieku.
Budowniczy: Piotr Bładzikowski

3. Trasa Trudna
Trasa 15-20 km przeznaczona dla osób obeznanych już trochę z mapą lub kompasem, upstrzona tzw. punktami stowarzyszonymi Mapa miejscami wycięta, skala 1:10 000. Starty w zespołach 1-5 osobowych. Trasa zaliczana do Długodystansowych Imprez na Orientację (aby zespół był sklasyfikowany w pucharze może mieć max 3 osoby w zespole).
Budowniczy: Kacper Welz, Marcin Welz

4. Trasa Bardzo Trudna
Przeznaczona jest dla osób mających już spore doświadczenie w podobnych imprezach. Punkty kontrolne mogą być umieszczone w miejscach trudno dostępnych, niejednokrotnie uczestnik będzie musiał wykazać się umiejętnością chodzenia na azymut. Przy punktach kontrolnych na zawodników czekać będą punkty stowarzyszone oraz mylne. Mapa może być lekko modyfikowana, niepełna. Liczba osób w zespole 1-3. Dystans trasy: ok 20 km liczony po odcinkach prostych (z uwzględnieniem przeszkód nie do przejścia - rzeki, jeziora, itp.) Mapa topograficzna, czarno-biała w skali 1:25 000, aktualność lata 70-te XX wieku. Trasa zaliczana do Długodystansowych Imprez na Orientację.
Budowniczy: Piotr Bładzikowski

5. Trasa Piesza 50 km
Trasa zaliczana do Pucharu Polski Maratonów na Orientację. Długość 50 km. Punkty od najprostszych do nieco bardziej wymagających nawigacyjnie jednak nie będzie punktów stowarzyszonych. Dopuszcza się tylko starty indywidualne (start interwałowy, kolejność potwierdzenia punktów dowolna). Mapa 1:25000.
Budowniczy: Dominika Welz
Chcesz wystartować?

ZAREJESTRUJ SIĘ

Baza imprezy:

Impreza zostanie zorganizowana w sobotę 12 sierpnia 2017 r.
w miejscowości Szarlota, Gmina Kościerzyna
Baza znajduje się w Pensjonacie Kolonijnym "Zielona Szarlota"
Szarlota 4, 83-400 Kościerzyna
Zanim wystartujesz, przeczytaj pełen REGULAMIN

Organizatorzy:

WWW Imprezy: Impreza na Orientację VESTIGIA
Profil Facebook: Vestigia InO
e-mail: vestigiaino@gmail.com

Mieszkańcy gminy Kościerzyna oraz dzieci do lat 15 mogą skorzystać z 50%-owej zniżki za okazaniem dokumentu potwierdzającego wiek/miejsce zamieszkania. Dzieci do lat 5 zapisane do dnia 8 sierpnia 2017 r. przyjmujemy za darmo.

Dla zapisanych w bazie imprezy 12.08 - ceny wzrastają o 10 zł oraz nie obowiązują zniżki. Więcej szczegółów w Komunikacie Startowym

Zobacz naszą wideo relację z ostatniej edycji nocnej:

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 40 zł
- trasa familijna: 20 zł/os
- trasa Mało Trudna, Trudna i Bardzo Trudna: 30 zł/os
- trasa 50 km: 40 zł/os (na tej trasie nie obowiązują zniżki! ta cena obejmuje nocleg)

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl