wiadomości

stat

W Gdańsku pobiegli do źródeł552 osoby ukończyły 10-kilometrową trasę czwartej odsłony Biegu do źródeł. Najszybszy okazał się Piotr Pobłocki, który na mecie zjawił się po 32 minutach i 50 sekundach biegu. Wśród pań najszybsza była Marta Łagownik - 36:29. Poza bieganiem - także na 3 km - w Parku Jelitkowskim odbył się zawsze towarzyszący imprezie piknik rodzinny.Lista do biegu głównego była zapełniona po brzegi, gdyż uczestnicy skorzystali z wszystkich 600 miejsc. Do mety dotarły 552 osoby. Wśród nich najszybszy okazał się Piotr Pobłocki, który jednak do ostatnich metrów nie mógł być pewny zwycięstwa. Jego czas wyniósł 32 minuty i 50 sekund. Raptem 6 sekund po nim linię mety przekroczył Mateusz Drop. A trzecia pozycja przypadła Błażejowi Królowi - 33:01.

SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI IV BIEGU DO ŹRÓDEŁ (PDF.)

Wśród kobiet, z trasą prowadzącą alejkami nadmorskimi oraz Parku Reagana, najlepiej poradziła sobie Marta Łagownik, która ukończyła start z czasem 36:29. Na drugiej pozycji znalazła się Katarzyna Pobłocka - 36:50, a najniższy stopień podium przypadł Monice Rolbieckiej - 37:47.

Bieg główny to tylko jedna z części imprezy. Mieliśmy również bieg rodzinny na 3 km, ale przede wszystkim piknik. Do tego doszła ładna pogoda, a to wszystko wpłynęło na świetną atmosferę.

W tym roku, organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy nowe atrakcje. Jedną z nich był gość specjalny wydarzenia, dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat odżywiania, zdrowia, urody, wychowania dzieci, prowadząca program "Wiem co jem i wiem, co kupuję" - Katarzyna Bosacka.

W IV Biegu do źródeł, po raz pierwszy nagrodzeni zostali wszyscy biegacze. Uczestnicy obu biegów, oprócz pamiątkowych medali otrzymali także upominki.

Podczas Biegu do źródeł uczestnicy mieli okazję przebywać na obszarze w pobliżu źródeł wody pitnej, na terenach ujęcia Czarny Dwór. Na trasie zawodów, w Parku Reagana, biegacze mogli zobaczyć z bliska studnie, z których ujmowana jest gdańska kranówka.

Opinie (23)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.