wiadomości

stat

W Gdańsku pobiegli do źródeł552 osoby ukończyły 10-kilometrową trasę czwartej odsłony Biegu do źródeł. Najszybszy okazał się Piotr Pobłocki, który na mecie zjawił się po 32 minutach i 50 sekundach biegu. Wśród pań najszybsza była Marta Łagownik - 36:29. Poza bieganiem - także na 3 km - w Parku Jelitkowskim odbył się zawsze towarzyszący imprezie piknik rodzinny.Lista do biegu głównego była zapełniona po brzegi, gdyż uczestnicy skorzystali z wszystkich 600 miejsc. Do mety dotarły 552 osoby. Wśród nich najszybszy okazał się Piotr Pobłocki, który jednak do ostatnich metrów nie mógł być pewny zwycięstwa. Jego czas wyniósł 32 minuty i 50 sekund. Raptem 6 sekund po nim linię mety przekroczył Mateusz Drop. A trzecia pozycja przypadła Błażejowi Królowi - 33:01.

SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI IV BIEGU DO ŹRÓDEŁ (PDF.)

Wśród kobiet, z trasą prowadzącą alejkami nadmorskimi oraz Parku Reagana, najlepiej poradziła sobie Marta Łagownik, która ukończyła start z czasem 36:29. Na drugiej pozycji znalazła się Katarzyna Pobłocka - 36:50, a najniższy stopień podium przypadł Monice Rolbieckiej - 37:47.

Bieg główny to tylko jedna z części imprezy. Mieliśmy również bieg rodzinny na 3 km, ale przede wszystkim piknik. Do tego doszła ładna pogoda, a to wszystko wpłynęło na świetną atmosferę.

W tym roku, organizatorzy przygotowali dla uczestników imprezy nowe atrakcje. Jedną z nich był gość specjalny wydarzenia, dziennikarka prasowa i telewizyjna, autorka publikacji na temat odżywiania, zdrowia, urody, wychowania dzieci, prowadząca program "Wiem co jem i wiem, co kupuję" - Katarzyna Bosacka.

W IV Biegu do źródeł, po raz pierwszy nagrodzeni zostali wszyscy biegacze. Uczestnicy obu biegów, oprócz pamiątkowych medali otrzymali także upominki.

Podczas Biegu do źródeł uczestnicy mieli okazję przebywać na obszarze w pobliżu źródeł wody pitnej, na terenach ujęcia Czarny Dwór. Na trasie zawodów, w Parku Reagana, biegacze mogli zobaczyć z bliska studnie, z których ujmowana jest gdańska kranówka.

Opinie (23)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl