wiadomości

stat

W Gdyni przebiegną przez tęczę

Po ukończeniu The Color Run jego uczestnicy mają wyglądać na mecie jakby przebiegli przez tęczę.
Po ukończeniu The Color Run jego uczestnicy mają wyglądać na mecie jakby przebiegli przez tęczę. mat. prasowe

W sobotę o godz. 11:30 i 12 na Bulwarze Nadmorskim wystartuje The Color Run. To wyjątkowy bieg, którego uczestnicy na 5-kilometrowej trasie będą obsypywani barwiącymi proszkami w kolorach tęczy. Zapisy na atrakcyjne pakiety startowe są prowadzone aż do dnia zawodów w cenie od 92 zł. Impreza wesprze Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.ZAPISZ SIĘ DO STARTU

Inicjatywa The Color Run sięga 2011 roku i hołduje idei "run for fun", czyli zawodów biegowych, w których nie liczy się, miejsce na mecie czy uzyskany czas, a radość z samego startu. Zasady są proste: uczestnicy ubierają się na biało i startują na dystansie 5 km. Po drodze będą obsypywani proszkami we wszystkich kolorach tęczy. Jak zapewniają organizatorzy, to naturalne, nieszkodliwe barwniki.

Linia mety nie oznacza bynajmniej końca zabawy. Za nią biegacze dołączą do kolorowej imprezy i tańców w rytm muzyki. Organizatorzy szykują też specjalną stację z chmurą piany. Motywem przewodnim imprezy jest "najszczęśliwsze 5 km na świecie". Uczestnicy na mecie mają wyglądać tak, jakby przebiegli przez tęczę.

Impreza organizowana jest na całym świecie m.in w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii Afryce, a także w Europie. Dotychczas odbyło się 300 imprez w ponad 40 krajach. Do Polski dotarły w 2015 roku, gdy rozegrano zawody w Poznaniu i Warszawie gromadząc łącznie 16 tys. uczestników. Rok później frekwencja powiększyła się o kolejne 2 tys. osób.

TUTAJ ZNAJDZIESZ NAJCZĘSTSZE PYTANIA I ODPOWIEDZI NA TEMAT THE COLOR RUN

W sobotę The Color Run po raz pierwszy zagości w Gdyni. Start umiejscowiony będzie na Bulwarze Nadmorskim, zaś meta na wysokości Akwarium Gdyńskiego zobacz na mapie Gdyni.

Jeszcze do soboty można zapisać się przez internet w cenie 92 zł. W pakiecie startowym znajdują się: koszulka, opaska, medal po ukończeniu biegu, kolorowy proszek i kolorowe jednorazowe tatuaże. Pakiet premium kosztuje 107 zł i zawiera również okulary, a vip 164 zł i dodatkowo zawiera skarpetki i torbę "nerkę". Zapisy są tańsze, gdy zgłosimy się w drużynie.

Bieg wystartuje w dwóch turach - o godz. 11:30 i 12. Przy zapisach można dokonać wyboru, w której z nich chcemy pobiec.

Impreza The Color Run to nie tylko promocja aktywności fizycznej. Posiada też wymiar charytatywny. Gdyńska edycja wspiera Fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, która opiekuje się małymi pacjentami ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.

TUTAJ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW I HARMONOGRAM IMPREZY

Trasa biegu The Color Run Gdynia 2017.
Trasa biegu The Color Run Gdynia 2017.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (29)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.