wiadomości

W niedzielę 56. Bieg Westerplatte

Niedzielny Bieg Westerplatte upamiętni nie tylko Obrońców Wybrzeża w 1939 roku, ale i setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy pokonają dystans 10 km.
Niedzielny Bieg Westerplatte upamiętni nie tylko Obrońców Wybrzeża w 1939 roku, ale i setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy pokonają dystans 10 km. fot. mat. prasowe Gdański Ośrodek Sportu

Ponad 4000 uczestników znalazło się na liście startowej 56. Biegu Westerplatte. Uczestnicy na liczącej 10 kilometrów atestowanej trasie z Westerplatte do Europejskiego Centrum Solidarności rywalizować będą w niedzielę od godziny 9. O utrudnieniach w ruchu drogowym podczas imprezy poinformujemy w oddzielnym artykule.TUTAJ AKTUALNA LISTA STARTOWA ZAWODÓW

Bieg Westerplatte należy do najstarszych ulicznych imprez biegowych w Polsce. Zawody, które do 2007 roku rozgrywano pod szyldem Międzynarodowego Biegu Ulicznego Szlakiem Obrońców Wybrzeża 1939, stanowią symboliczną formę oddania czci bohaterskim żołnierzom.

56. edycja imprezy pokrywa się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, co zostało upamiętnione także okolicznościową symboliką zawartą w logo biegu.

TUTAJ PEŁNY REGULAMIN IMPREZY (.PDF)

Symboliczna będzie także licząca 10 kilometrów trasa, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W zamyśle organizatorów obrazuje drogę od wojny do wolności. Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, u stóp pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Po drodze do mety przy Europejskim Centrum Solidarności biegacze pokonają m.in. nową kładkę na Ołowiankę.

Zobacz, jak uczestnicy Biegu Westerplatte radzili sobie w ubiegłorocznych zawodach.Lista startowa została już zamknięta. Znalazło się na niej 4062 biegaczy z Polski i z zagranicy. To blisko 1000 więcej niż w poprzednim roku. Przypomnijmy, że wówczas triumfował Marek Kowalski z czasem 30 minut i 2 sekund. Był to dla niego drugi triumf z rzędu. Tym razem nie ma go na liście startowej, więc "hat-tricka" nie będzie.

PRZECZYTAJ, JAK PRZED ROKIEM MAREK KOWALSKI DRUGI RAZ Z RZĘDU WYGRAŁ BIEG WESTERPLATTE

Zwycięzcy biegu w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn z miejsc 1-3 otrzymają puchary i nagrody finansowe w wysokości odpowiednio 750, 650 i 550 zł. Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w kategorii osób niepełnosprawnych otrzymają puchary i nagrody finansowe w wysokości 300, 200 i 100 zł.

Na mecie zaś na każdego, kto ukończy zawody, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku.

Opinie (51) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl