wiadomości

W weekend na zatoce Żeglarski Puchar Trójmiasta

Fot. mat.prasowe

Do walki o Żeglarski Puchar Trójmiasta zostało już niewiele czasu. Przygotowania do imprezy idą pełną parą. Już w ten weekend, po raz siódmy z rzędu, żeglarze otworzą sezon na Zatoce Gdańskiej dwudniowymi regatami. Zapowiada się dobra zabawa dla żeglarzy i malownicze widoki dla obserwatorów. Na liście uczestników jest już ponad 40 załóg, ale wciąż można dołączyć.Żeglarstwo to dla mnie:

wyzwanie, z którym mam ochotę dopiero się zmierzyć 10%
sport, który mnie pociąga i aktywizuje w sezonie letnim 35%
fajna forma wypoczynku, nie tylko na morzu 35%
niebezpieczny sport, który trochę mnie przeraża 2%
nuda - zupełnie nie dla mnie 18%
zakończona Łącznie głosów: 99
To już żeglarska tradycja, że w ostatni weekend maja załogi z całej Polski spotkają się w Trójmieście, by razem zainaugurować sezon żeglarski na wodach Zatoki Gdańskiej. Żeglarzy przyciąga nie tylko sportowa rywalizacja, ale też luźna atmosfera i dobra zabawa. Majowe regaty są też dobrą okazją do treningu przed kolejnymi zawodami po zimowej przerwie. Otwarta formuła wydarzenia sprzyja integracji.

- Stawiamy na dobrą zabawę, nie zapominając oczywiście o sportowym charakterze regat. Na Wybrzeżu mamy co najmniej 10 łódek z prawdziwego zdarzenia, które jeszcze nie wzięły jednocześnie udziału w zawodach. Naszym marzeniem jest, aby stanęły razem na linii startu, by pokazać, że to fajna żeglarska przygoda - przyznaje Kasper Orkisz.


Do oficjalnego startu pozostało mało czasu. Zapisało się już ponad 40 załóg, ale jak to zwykle bywa, część dołączy pewnie w ostatniej chwili. W imprezie mogą wziąć udział jachty morskie i kabinowe, doświadczeni żeglarze i amatorzy. Jachty rywalizują w klasach KWR, ORC oraz Open. Co roku wręczana jest nagroda specjalna - Żeglarski Puchar Trójmiasta dla załogi, która zwyciężyła w największej liczbie wyścigów w swojej klasie.

- Lista uczestników zmienia się w oczach. Część żeglarzy szykuje jeszcze sprzęt i kompletuje drużynę. Pogoda w ostatnim czasie niestety nie sprzyjała, nie wszyscy zdołali zorganizować się do regat. W tym tygodniu, mimo ulewnego deszczu, przygotowania idą pełną parą. Na zgłoszenia czekamy na stronie imprezy albo osobiście do godz. 20 w Biurze Regat w gdańskiej marinie - zaprasza Orkisz.


Impreza rozpoczyna się w Gdańsku, a zakończy w Sopocie, zgodnie z przyjętą zasadą rotacji między trzema trójmiejskimi miastami-gospodarzami. Do Gdyni załogi zawiną w sobotę, po pierwszym dniu wyścigów, gdzie wieczorem odbędzie się żeglarska impreza w Jedz, pij i tańcz.

Na piątek zaplanowano oficjalną inaugurację, pomiary klasowe i odprawę sterników. W sobotę załogi zmierzą się w trzech wyścigach - dwóch krótkich i jednym długim, z Gdańska do Gdyni. Start o godz. 11 na wysokości molo w Brzeźnie. W niedzielę żeglarze będą mieli do pokonania dwie trasy z metą w Sopocie. Start o godz. 10 na wysokości gdyńskiej mariny. Ogłoszenie wyników i wręczenie pucharu obędzie się o godz. 15 na sopockim molo.

Mieszkańców Trójmiasta zapraszamy na nadmorski spacer. Warto zabrać ze sobą lornetkę, aby jeszcze świadomiej obserwować zmagania regatowe. W sobotę prawdopodobnie jedna boja zwrotna będzie ustawiona na wysokości molo w Brzeźnie.

Do aktywnego kibicowania i przywitania załóg w Gdyni zachęca Gdyńskie Centrum Sportu, które w Marinie Gdynia organizuje żeglarski piknik rodzinny. To okazja, by sprawdzić swoje żeglarskie predyspozycje, wziąć udział w rejsach po Zatoce, skorzystać z bezpłatnych lekcji żeglarstwa, zwiedzić klasyczne jachty, poćwiczyć na symulatorze łodzi żaglowej. Nie zabraknie gier i zabaw z nagrodami. Do wygrania rejs w Noc Świętojańską.

Opinie (8)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl