wiadomości

W szpilkach czy kapciach - biegnij po zdrowie

Biegać każdy może, trochę lepiej lub gorzej..., ale spróbujcie w sobotę w szpilkach lub kapciach.
Biegać każdy może, trochę lepiej lub gorzej..., ale spróbujcie w sobotę w szpilkach lub kapciach. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Przez weekend będzie można zatroszczyć się o stan swojego organizmu w ramach akcji Biegnij po Zdrowie. Za darmo będzie można wykonać mammografię, skorzystać z porad dietetyka, zbadać ilość tkanki tłuszczowej i dowiedzieć się, jak rzucić palenie.Bieg w szpilkach na 300 m dla kobiet, w kapciach dla mężczyzn i stylem dowolnym dla dzieci. Od takiej nietypowej konkurencji w sobotę o godz. 10 pod Galerią Przymorze rozpocznie się wielka impreza prozdrowotna. Ale poza rozrywką będzie też można całkiem poważnie pomyśleć o swoim organizmie.

- Najpierw planowaliśmy imprezę tylko w sobotę, ale w efekcie również w niedzielę przed galerią stanie mammobus, w którym każda kobieta po 35 roku życia będzie mogła dokonać mammografii. Spodziewamy się, że dziennie 120 kobiet skorzysta z badań. Jest ono bezpłatne i nie wymaga posiadania przy sobie żadnych dokumentów oprócz dowodu osobistego - zapowiada Marianna Kupść z agencji A Studio z Gdańska, znanej z działań prospołecznych (m.in. programu Życie z pompą), która wraz z Galerią Przymorze przygotowała weekend Biegnij po zdrowie.

Organizatorzy liczą na to, że mimo letniej pogody, panie chętnie stawią się na badania. Na miejscu obecny będzie lekarz, który po wywiadzie medycznym będzie mógł wystawić zaświadczenie, zezwalające na przeprowadzenie mammografii. Po badaniu każda z pań wyniki otrzyma pocztą.

- W sobotę do godz. 15 będą też pielęgniarki z NFZ, które będą pogłębiały świadomość pań w zakresie samobadania piersi. Ponadto zajmą się one palaczami. Nie tylko ich trochę postraszą, będzie też można wykonać testy na wydychanie tlenku węgla oraz uzyskać liczne porady, jak rzucić palenie - wyjaśnia Marianna Kupść.

Pojawią się też stoiska dietetyka, u którego, poza poradami, co i jak zdrowo jeść, będzie można dokonać pomiaru ciała i ilości tkanki tłuszczowej. Poza tym będzie można skosztować koktajli odchudzających czy skonsultować się z trenerem sportowym.

Mammobus dostępny będzie w sobotę i w niedzielę w godz. 9-18. Biegi, w których główną nagrodą jest rower, odbędą się w sobotę o godz. 10. Chętni mogą się zarejestrować wcześniej na stronie A Studio. Szpilki i kapcie trzeba zorganizować we własnym zakresie.

Opinie (9)

 • jak to się dzieje ? (3)

  O wielu ciekawszych imprezach dowiadujemy się z artykułów już po .... a tu bieg w kapciach i proszę jaki piękny artykuł dużo wcześniej ....

  • 6 1

  • jaK SIĘ NIE UMIE ZNALAZC INFORMACJI TO JEST PO

   jest coś takiego jak kalendarz imprez polecam

   • 1 2

  • Gdybyś nie wiedział/ nie wiedziała to Trojmiasto.pl jest patronem medialnym imprezy, dlatego tak się dzieje. Za darmo loga na plakatach nie mają ;-)

   • 4 0

  • Bo ta impreza do promocja nowootwartego Decathlonu pod pretekstem promocji zdrowia :)

   Inwestor juz zadbal o to by info pojawilo sie w mediach

   • 4 1

 • oby sobie nóg nie połamały

  w tych szpilkach

  • 4 2

 • oszustwo! (2)

  niestety, wykonanie mammografii, zgodnie z powyższymi informacjami, dla kobiet powyżej 35 lat okazalo się nieprawdą!!!! Mammografia była wykonywana tylko dla pań powyżej 50 lat!!! lepiej precyzujcie informacje, bo z badań skorzystać nie mogłam!

  • 6 0

  • odpowiedź organizatora: (1)

   Po przeglądnięciu wszystkich dokumentów zebranych dnia 24. lipca 2010 roku, które dotyczyły badań mammograficznych w Mammobusie zapewnionym przez Galerię Przymorze, stwierdzam z całą pewnością, iż WSZYSTKIE panie po 35 roku życia, które zgłosiły się do badań i następnie pozytywnie przeszły wywiad lekarski, poddały się darmowym badaniom na obecność zmian nowotworowych. Łącznie tego dnia zostało dokonanych 85 badań, co uważamy za duży sukces :)

   • 0 2

   • ciekawe

    zatem proszę mi odpowiedziec - dlaczego mi odmówiono wykonania badania skoro mam ponad 35 lat. Byłam w galerii 24 lipca ok godz 12 i poprosiłam o wykonanie badania. Zdziwiona Pani wręczyła mi tylko ulotkę, że niestety badanie jest tylko dla pań po 50 i ta informacja widniała również na tejże ulotce. Dodatkowo Pan, który prowadził imprezę i zapraszał Panie do badań po 35 roku zycia po chwili rozmowy z Panią,która odmówiła mi wykonania badania zaczął informować przez mikrofon, iz zaprasza Panie po 50. Zatem Pani Marianno proszę zweryfikować te informacje pośród osób uczestniczących w akcji ,gdyż to co napisałam powyżej nie jest "wyssane z palca", tylko dośwaidzcyłam tego osobiście

    • 2 0

 • odpowiedź:

  Bardzo mi przykro, że tak się wydarzyło, faktycznie pamiętam, że w pewnym momencie konsultantka NFZ, która dopiero przybyła na miejsce, poinformowała Panią, oraz konferansjera o tym, że badania refundowane przez NFZ obejmują kobiety w wieku od 50 do 69 lat. Nie była ona jednak dobrze zorientowana, ponieważ Galeria Przymorze zasponsorowała tego dnia badania dla WSZYSTKICH kobiet po 35 roku życia, które zgłoszą się od godziny 09:00 do 18:00 do stacjonującego lekarza. Nieporozumienie to zostało wyjaśnione w przeciągu kilku minut, jednak mimo wszystko Pani przez to zajście nie skorzystała z możliwości przeprowadzenia badań, za co najmocniej przepraszam w imieniu organizatorów wydarzenia. Jeżeli natomiast nadal chce się Pani poddać mammografii to również bezpłatnie można takie badania wykonać w Poradni Chorób Sutka na Alei Zwycięstwa 31/32 w Gdańsku, gdzie podobnie jak podczas wizyty w mammobusie, po przeprowadzonym wywiadzie lekarskim i stwierdzeniu braku przeciwwskazań, specjalista zapisze Panią na odpowiednie badania.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl