stat
Impreza już się odbyła

WYBRZEŻE Gdańsk - KAR-DO Spójnia Gdynia

Po dwunastu zwycięstwach w dwunastu tegorocznych meczach ligowych, Wybrzeże Gdańsk na zakończenie rundy zagra z Kar-Do Spójnią Gdynia. Derby Trójmiasta będą rozpoczynały wielkie święto piłki ręcznej w Ergo Arenie.

Typowanie wyników

mecz ligowy
15.12.2013 godz.15:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

98%

375 typowań

x

1%

1 typowanie

2

1%

5 typowań

Spotkanie domowe Wybrzeża Gdańsk wyjątkowo nie odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej AWFiS, jak to miało miejsce w dotychczasowych meczach, tylko w Ergo Arenie, a początek spotkania zaplanowany jest na niedzielę, 15 grudnia o godzinie 15:00. Tuż po spotkaniu odbędzie się Mecz Gwiazd, a także PGNiG Mecz Polska - Reszta Świata, będący również oficjalnym zakończeniem kariery Artura Siódmiaka, który w latach 1996-2003 reprezentował czerwono-biało-niebieskie barwy, w których dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski. - Będzie to znakomita promocja odradzającej się przecież gdańskiej piłki ręcznej czyli derby Trójmiasta pomiędzy Wybrzeżem i Kar-Do Spójnią Gdynia. Bardzo się cieszę, że mogliśmy ten mecz wpleść w całość imprezy. Jest to gratka szczególnie dla lokalnych kibiców, którzy i tak na derby by przyszli, a zobaczą dodatkowo jeszcze dwa mecze - powiedział Siódmiak.

Wybrzeże, które swój mecz zagra o godzinie 15:00 będzie musiało się dostosować do atmosfery panującej w Ergo Arenie. Wcześniej jednak gdańszczanie nie mieli z tym problemów i wygrali w tym obiekcie dwa spotkania - zarówno mecz ligowy z Wolsztyniakiem Wolsztyn, jak i sparing z MMTS-em Kwidzyn. - Nie możemy sobie pozwolić na nerwówkę. Nie gramy w hali AWFiS, tylko w Ergo Arenie, więc nie będziemy mieli tym razem atutu, jaki mamy podczas meczów u siebie. Pamiętamy jednak, że wcześniej występowaliśmy już na gdańsko-sopockiej hali i za każdym razem - czy to w lidze, czy w spotkaniu sparingowym z MMTS-em potrafiliśmy wygrać. Liczę, że ponownie będziemy się na niej czuli jak w domu - wyraził nadzieję Krzysztof Mogielnicki.

Gdańszczanie z gdynianami mierzyli się jak dotąd trzykrotnie. W ubiegłym sezonie dwa razy zwyciężali w meczach ligowych - w Gdańsku 28:21 i w Gdyni 30:25. W tym roku pokonali w półfinałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski Kar-Do Spójnię 29:25.

Wybrzeże Gdańsk - Kar-Do Spójnia Gdynia / ndz 15.12.2013 godz. 15:00
Szczegóły organizacyjne dotyczące meczu z Kar-Do Spójnią i PGNiG Super Meczu Polska - Reszta Świata

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl