wiadomości

Wakacyjny weekend nie tylko na plaży

Najnowszy artukuł na ten temat

Aktywny weekend w Trójmieście. Rowery, biegi, rolki, deskorolka, joga

Wakacyjne weekendy nie muszą ograniczać się tylko do plażowania. Coś dla siebie znajdują również osoby szukające mocniejszych wrażeń.
Wakacyjne weekendy nie muszą ograniczać się tylko do plażowania. Coś dla siebie znajdują również osoby szukające mocniejszych wrażeń. fot. RageRun

Od plażowych rozgrywek siatkówki i zajęć jogi przez tradycyjne parkruny i dużo bardziej wymagające imprezy biegowe aż po ekstremalne treningi w błocie. Tak można aktywnie zaplanować najbliższy weekend w Trójmieście. Sprawdź, gdzie poruszać się w sobotę i w niedzielę.Aktywny weekend rozpoczną zajęcia jogi i pilatesu, które w sobotę o godzinie 8:30 wystartują na plaży miejskiej w Gdyni, przy Polance Redłowskiej zobacz na mapie Gdyni. Prowadzą je instruktorki z wieloletnią praktyką: Małgorzata Stanisławska oraz Beata Oganowska. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się w każdą sobotę do końca wakacji. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Tradycyjnie zapraszamy na sobotnie biegi parkrun na dystansie 5 km w Gdańsku i w Gdyni o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

W sobotę o 9:30 rozpocznie się cotygodniowa odsłona bezpłatnych warsztatów rolkarskich i biegowych przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy. Czas warto zarezerwować aż do południa. O godzinie 9.30 zaczynają się warsztaty Biegam Bo Lubię, a od 11 do 12 warsztaty rolkarskie prowadzone przez szkółkę Roll4All.

O godz. 10 na plaży przy Molo w Sopocie zobacz na mapie Sopotu (wejście nr 23) odbędzie się druga odsłona turnieju siatkówki plażowej w kategorii Open z cyklu Ziaja Cup. W imprezie mogą wziąć udział wszyscy chętni niemający przeciwwskazań lekarskich. Wspólnie grać będą kobiety i mężczyźni, a zatem można zgłaszać do rozgrywek także miksty. Zapisy do turnieju są bezpłatne i będą możliwe na miejscu od godz. 9. Przypomnijmy, że w inauguracyjne zmagania wygrała sopocka para Paweł Huliński i Przemysław Smereka.

Bogatą ofertę sportów plażowych przygotowała również Gdynia. W sobotę o godz. 10 w Śródmieściu odbędą się bezpłatne turnieje siatkówki plażowej oraz beach soccera. W każdej z imprez wystąpić mogą maksymalnie 24 ekipy. W turnieju siatkówki osobno rozgrywana będzie rywalizacja pań i panów. Zapisy rozpoczną się o godz. 9:15 i potrwają 30 minut.

Miłośnicy biegów z przeszkodami z Trójmiasta rozpoczynają ostatnie przygotowania do Rage Run, który 7 sierpnia odbędzie się w miejscowości Łąkie. Na miesiąc przed startem BigYellowFoot Adventure Team zaprasza na otwarty trening dla wszystkich miłośników ekstremalnych wyzwań.

- Oprócz terenowych przebieżek, planujemy ćwiczenia sprawnościowe oraz siłowe. Nie zabraknie błotnych przepraw, zadań wykonywanych w wodzie oraz licznych podbiegów. Chcemy pokazać uczestnikom, że można czerpać ogromną satysfakcję z opuszczania swojej strefy komfortu. Oto właśnie chodzi w ekstremalnych biegach z przeszkodami - mówi Grzegorz Brandt, który poprowadzi tego dnia zajęcia.
Trening odbędzie się w okolicach Rezerwatu Kępa Redłowska i na plaży redłowskiej. Zbiórkę przewidziano na parkingu przy ul. Huzarskiej o godz. 11. Uczestnictwo w treningu jest bezpłatne. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą ubrań na zmianę.

W niedzielę o godz. 5 w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym wystartuje druga edycja imprezy TriCity Trail. Jego uczestnicy rozpoczną zmagania w Gdańsku. Przez 80 km mijać będą rejony Sopotu, Gdyni czy Rumi, by wbiec na metę w Parku Miejskim w Wejherowie.

PRZYPOMNIJ SOBIE POPRZEDNIĄ EDYCJĘ IMPREZY

Do imprezy można jeszcze dołączyć. Aby to zrobić, należy udać się w sobotę do biura zawodów, zlokalizowanego w ZSP nr 4 przy ul. Sobieskiego 344 w Wejherowie w godz. od 14 do 20. Wpisowe wynosi 150 zł. Na liście startowej są już m.in. Artur Kern, aktualny rekordzista Polski na 5000 m w hali czy Turczynka Aysen Solak, mająca na koncie wiele bardzo udanych startów w biegach górskich w Polsce.

Z kolei miłośników podróżowania z mapą zachęcamy do wzięcia udziału w Trójmiejskiej Grze Terenowej szlakiem Dominika, która w niedzielę o godz. 10 rozpocznie się w Gdańsku Głównym. Zapisy możliwe są do piątku do godz. 20 tutaj. Po tym terminie dołączenie do imprezy możliwe jest w miarę dostępności map w niedzielę w biurze zawodów, zlokalizowanym przed sklepem harcerskim Dziupla, ul. Za Murami 2-10. zobacz na mapie Gdańska. Do wyboru są dwie kategorie startowe: Rodzinna oraz Tułacz. Na wszystkich trasach dopuszcza się start indywidualny lub zespołowy w grupach do 5 osób. Najmłodsi uczestnicy do 3 roku życia płacą za udział symboliczną "złotówkę", dzieci do 12 lat - 5 zł, a młodzież, która nie ukończyła jeszcze 20 lat - 10 zł. Dla dorosłych to koszt rzędu 15 zł. Osoby zgłoszone po terminie podanym powyżej lub na starcie będą musiały zapłacić dodatkowo 2 zł (dzieci do 12 lat) oraz 5 zł (osoby powyżej 12 lat).

W niedzielę na plaży w Brzeźnie zobacz na mapie Gdańska zapraszamy na turniej z cyklu Nikon Cup. Organizatorzy dla zainteresowanych przygotowali dwie kategorie wiekowe: rocznik 1998 i młodsi oraz Open. Startować mogą tylko mężczyźni. Udział jest bezpłatny. Aby zgłosić się do zmagań należy stawić się bezpośrednio przed rozgrywkami w biurze zawodów w godz. 11:00-11:30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Opinie (9)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl