• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza odwołana
Aktualna edycja
Warsztaty tańca country

Warsztaty tańca country

Serdecznie zapraszamy 8 maja  w godz. 11.00-12.30 do Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury na WARSZTATY TAŃCA COUNTRY, które poprowadzi pani Jolanta Ulańska.

w każdą środę (do 29.05), godz. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdą sobotę (do 29.06), godz. 11:00

Gdańsk, Spacerowa 65
bilety 180 zł
Taniec Liniowy (Line Dance) jest to forma tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje tańca, wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy, tańczących w jednej lub kilku równoległych liniach.

Kiedy powstał taniec liniowy?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy uważają, że Line Dance powstał na Dzikim Zachodzie, ale w rzeczywistość i jego przeszłość jest bardziej złożona. Line Dance, tak jak i muzyka country ma swoje korzenie w kulturze europejskiej. Przybywający do Ameryki imigranci zaszczepili na nowej ziemi swoją muzykę i swój taniec. Mieszające się wielokulturowe nacje doprowadziły do wytworzenia się amerykańskich tańców ludowych. To w nich można się dopatrywać początków tańców liniowych.

Choć powszechna jego popularność rozpoczęła się w 1992 r. od wielkiego sukcesu piosenki Billy -Ray Cyrus a. Jednym ze sposobów promocji piosenki Achy break y Herat był liniowy układ taneczny. Pomysł okazał się na tyle trafiony, że piosenka została największym hitem artysty, a tańce liniowe stały się najmodniejszym stylem tańca w Ameryce Północnej. Dotarły także do Europy i zaczęły być powszechnie identyfikowane z muzyką country.

Mimo upływu ponad 30 lat taniec liniowy country jest wciąż mało rozpoznawalny w Polsce, choć zapewne każdy widział go w jakimś amerykańskim filmie. Taniec linowy country, cechuje się również tym, że mogą się go uczyć ludzie w różnym wieku. Często w jednej linii tańczą dzieci i dziadkowie. Jest to taniec dla wszystkich.

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ W SALI WIELOFUNKCYJNEJ
WSTĘP WOLNY

Opinie

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl