• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warzywnik dla początkujących | ekologia w teorii i praktyce

Zapraszamy na Warzywnik dla początkujących - ekologia w teorii i praktyce. Warsztaty poprowadzi Justyna Wicenty.

maj 24-25

piątek - sobota, godz. 18:30

bilety 170 zł
ulgowy 150 zł
Liczba uczestników: 10-12 osób (osoby 16+)

8 maja - Wprowadzenie do ekologicznego warzywnika
Warsztaty prowadzenia miejskiego warzywnika w zgodzie z naturą. Na podwórku, przed domem, na balkonie lub tarasie możecie z powodzeniem uprawiać sporo warzyw, ciesząc się w sezonie samowystarczalnością. Poznacie podstawowe zasady pielęgnacji ogródka bez chemii i w poszanowaniu zasobów przyrody - dlaczego warto wybierać podłoża bez torfu, o co chodzi ze ściółkowaniem i naturalnym nawożeniem gleby. Dowiecie się, jak założyć własny kompostownik oraz jak stosować kompost z zakładu utylizacji śmieci, obornik i biohumus. Poznacie tajniki roślinnych gnojówek z "chwastów" oraz eko-sposoby na szkodniki. Ciekawe przykłady literatury ogrodniczej zainspirują was do własnych poszukiwań. Atrakcją warsztatów będzie degustacja sałat i zieleniny z ogródka prowadzącej warsztaty.

9 maja - Ekologiczny warzywnik w praktyce
Podczas drugiego spotkania przygotujecie zestaw sezonowych warzyw, który zabierzecie ze sobą do ogródka lub na balkon: sadzonkę pomidora koktajlowego, sałatę i kwitnącą roślinę dla owadów zapylających. Będziecie kontynuować naukę w domu, by cieszyć się własnymi plonami. Poznacie praktyczne podstawy: jak wysiewać, pikować i przesadzać warzywa. Dowiecie się, że sadzić i siać warto, w ekologicznym duchu, w opakowaniach z domowych "śmieci": kubeczkach po jogurcie, plastikowych tackach a nawet gilzach po papierze toaletowym. Dodatkowo proponuję wymianę rozsad i nasion, które często produkuje się i posiada w nadmiarze. Ogród rozkwita w dobrym towarzystwie! I najważniejsze - warsztaty zachęcą was do uważnej obserwacji przyrody jako podstawy prowadzenia ekologicznego warzywnika.

Justyna Wicenty - animatorka kultury, pisarka, ogrodniczka. Za debiutancką książkę "Kołysanka z huraganem" otrzymała w 2021 r. Galion Gdyński oraz Pomorski Sztorm. Aktualnie pracuje nad książką o ogródkach działkowych w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska. Od kilku lat uprawia w Gdańsku ogród ekologiczny. Prowadzi fotograficzny dziennik ogrodniczy: www.instagram.com/cztery.ary.
Koordynacja: Agnieszka Rek - Gornowicz

Informacja o biletach

Opinie

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl

Najczęściej czytane