wiadomości

stat

Weekend pod znakiem marszów i biegów

W ten weekend mieszkańcy Trójmiasta będą mogli wziąć udział w parkrunach czy wystartować w Biegowym Grand Prix w Parku Oruńskim.
W ten weekend mieszkańcy Trójmiasta będą mogli wziąć udział w parkrunach czy wystartować w Biegowym Grand Prix w Parku Oruńskim. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Biegi i marsze to jedna z najstarszych i podstawowych form aktywności ruchowych. Właśnie w tym duchu przebiegał będzie najbliższy weekend w Trójmieście. Nie zabraknie również propozycji dla miłośników rolek i bardziej ekstremalnych przeżyć. Pogoda wciąż dopisuje, więc zachęcamy do poruszania się na świeżym powietrzu.Miłośnicy biegów na pięć kilometrów tradycyjnie mogą wybrać się na jeden z cotygodniowych biegów parkrun w Gdańsku i w Gdyni w sobotę o godz. 9. Trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana zobacz na mapie Gdańska oraz Bulwar Nadmorski zobacz na mapie Gdyni. Nie można zapomnieć o nowej lokalizacji parkruna w Zakoniczynie w okolicach zbiorników retencyjnych Świętokrzyska 2 zobacz na mapie Gdańska. Udział w biegach jest bezpłatny, a przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet.

Pół godziny później rozpocznie się cotygodniowa odsłona bezpłatnych warsztatów rolkarskich i biegowych przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska. Zajęcia prowadzą profesjonalni trenerzy. Czas warto zarezerwować aż do południa. O godzinie 9.30 zaczynają się warsztaty Biegam Bo Lubię, a od 11 do 12 warsztaty rolkarskie prowadzone przez szkółkę Roll4All.

W sobotę o godz. 15:30 rozpocznie się Harpuś, czyli Dzielnicowa Impreza na Orientację. To zawody o charakterze sportowo-rekreacyjnym, mające charakter otwarty dla wszystkich, w tym dla rodzin z dziećmi. Zadaniem uczestnika lub grupy uczestników będzie odnalezienie określonej liczby punktów kontrolnych, zaznaczonych na mapie, w jak najkrótszym czasie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika. Baza i biuro imprezy zlokalizowane będą przy SP nr 12 ul. Człuchowska 6 zobacz na mapie Gdańska. Zgłoszenia przyjmowane są tutaj i trwają do piątku. Organizatorzy zalecają zgłoszenia poprzez Internet, choć na miejscu również będzie możliwość zapisów. Wówczas liczba pakietów startowych jest jednak ograniczona. Do wyboru przewidziano dwie trasy: krótką, na której pokonanie uczestnicy będą mieli 40 minut oraz długą - limit czasu to godzina. Wpisowe wynosi od 5 do 10 zł w zależności od wieku i terminu zgłoszenia. Dzieci i młodzież do 18. roku życia zwolnione są z opłat. Biuro zawodów otwarte będzie od godz. 13.

Z kolei dzień później impreza przeniesie się na Osowę. Biuro imprezy przyjmować będzie uczestników przy lesie na końcu ul. Juraty zobacz na mapie Gdańska od godziny 10:30 do 12:00. Uczestnicy na start wyruszą o godz. 12, a do wyboru będą mieli cztery trasy: Zieloną, Niebieską, Czerwoną i Czarną, różniące się od siebie poziomem trudności i długością. Podobnie jak w sobotę osoby poniżej 18 lat wystartują za darmo. Dorośli natomiast muszą liczyć się z kosztem od 15 do 20 zł.

O godz. 12 w okolicach mola w Gdyni Orłowie zobacz na mapie Gdyni wyruszy 10-kilometrowy marsz "Piaskiem w raka - od mola do mola" organizowany przez Fundację Trzeba Marzyć. Start poprzedzony zostanie rozgrzewką prowadzoną przez profesjonalnego trenera. Zapisy do wydarzenia prowadzone są tutaj do soboty do godz. 20. Koszt uczestnictwa to 10 zł. Spóźnialscy w niedzielę zapłacą o 5 zł więcej. Zebrane środki zostaną przekazane na spełnianie marzeń podopiecznych fundacji. W trakcie marszu organizator nie przewiduje klasyfikacji czasowej, punktowej lub innego sposobu rywalizacji. Meta usytuowana będzie w okolicach mola w Brzeźnie.

W niedzielę, po blisko trzymiesięcznej przerwie Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska powraca. Po edycjach rozegranych na Zaspie oraz we Wrzeszczu, tym razem uczestnicy zmierzą się z trasą w Parku Oruńskim. Jak zawsze, biegacze będą mogli zmierzyć się z pięciokilometrowym dystansem, do którego zapisy co prawda już się zakończyły, ale w dniu zawodów istnieje jeszcze możliwość dołączenia do imprezy. Wówczas jednak koszt wynosi 15 zł. Wcześniej odbędą się darmowe biegi: juniorów (1,25 km), dzieci starszych (700 m), dzieci młodszych (400 m) oraz maluchów, czyli dzieci do 6. roku życia (200 m). Oficjalne rozpoczęcie tegorocznej edycji GP Orunia - św. Wojciech - Lipce im. Danuty Siedzikówny "Inki" odbędzie się o godz. 11. Dwie godziny wcześniej uruchomione zostanie biuro zawodów zlokalizowane przy pomniku Tatara.

O godz. 13 w w dawnym szpitalu przy ul. Jana z Kolna w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska odbędą się specjalne zajęcia przygotowujące do występu w Mud Maxie, czyli ekstremalnym biegu na 7 km z przeszkodami. Trening jest darmowy i można się do niego zapisać na stronie b4sportonline.pl. Obecnie przyjmowane się zgłoszenia na listę rezerwowych, ponieważ limit 50 uczestników został już wypełniony.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (16)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.