stat

Weekend rowerowy na Wzgórzach Dylewskich (1 opinia)

W pierwszy weekend czerwca zapraszam na dwa rowerowe dni po mazurskich wzniesieniach i ich przedpolach, na których znajdują się m.in. znane nam z lekcji historii pola bitwy pod Grunwaldem. Podczas zaproponowanych dwóch wycieczek będziemy mieli okazję zapoznać się zarówno z Parkiem Krajobrazowym Wzgórz Dylewskich, jak również malowniczymi obszarami lasów, pól, łąk i jezior w obrębie północnej i południowej części Powiatu Ostródzkiego.  Jeśli nie możesz przyjechać na weekend, wpadnij choć na jeden dzień.

Sobotnia wycieczka będzie dłuższa, zaś niedzielna krótsza. Osoby, które wybiorą pakiet weekendowy z noclegiem czekają także niespodzianki kulinarne: w sobotę wyśmienita dwudaniowa obiadokolacja z domowym ciastem i kompotem na deser. Wieczorem impreza integracyjna, a w niedzielę pożywne śniadanie. Tylko w ten sposób, pełną gębą poczuć można klimat tutejszych rejonów. Osoby, które nie mogą przyjechać na cały weekend, zapraszamy na samą wycieczkę rowerową, w wybrany dzień: sobotę lub niedzielę. 

Niesamowita rzeźba Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich

Pagórkowata plastyka obszaru, rynnowe jeziora, rzeki i wielkie połacie różnorodnych lasów, z całym ich żywym bogactwem, tworzą - niepowtarzalną i niespotykaną w innych regionach wartość krajobrazową i przyrodniczą. Rekordowa ilość pomników przyrody i liczne użytki ekologiczne zaświadczają o różnorodności przyrodniczej i bogactwie zachodnio mazurskiej natury. W bogatej gamie form ochrony przyrody i krajobrazu znalazł się okazały Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich z niespotykanymi na tym terenie gatunkami flory, fauny, z górskim ukształtowaniem terenu i górskimi cechami klimatu. Park wyróżnia się spośród całych Mazur osobliwą rzeźbą terenu. To część polodowcowego łańcucha zwanego Garbem Lubawskim. Najwyższa jego część wraz z najwyższym wzniesieniem - Górą Dylewską (312 m n.p.m.) znajduje się tuż za naszą bazą noclegową.

Uwaga: Ilość miejsc ograniczona (dotyczy całego weekendu)
Można też wpaść tylko na sobotę bądź niedzielę, bez konieczności noclegu


>>> Zobacz naszą wideo relację z rowerowych wycieczek po Suwalszczyźnie

I. Program weekendu:

1. Sobota, 6 czerwca 2020 r.:

- 9:30 - Zbiórka na parkingu przed Gospodarstwem Agroturystycznym
>>> adres: zostanie podany zgłoszonym uczestnikom
- 9:45 - sprawdzenie obecności i wyjazd w teren / prosimy o punktualność !
- 10:00 - 16:00 Rowerowa przejażdżka turystyczna po PK Wzgórz Dylewskich

Głównym celem sobotniej wycieczki rowerowej będą liczne pagórki z najwyższym szczytem na czele Górą Dylewską, która liczy 312 m n.p.m. To najwyższy punkt na mapie Mazur. Po drodze zapoznamy się z malowniczą przyrodą, kilkusetletnimi dębami, malowniczymi rezerwatami przyrody w tym znajdującym się w samym sercu parku krajobrazowego Jeziorem Francuskim. Po drodze zobaczymy też inne malownicze akweny, szemrzące rzeki i potoki. Krajobraz uzupełnią liczne na tym terenie dwory, pałace oraz ich ruiny. Ciekawostką architektoniczną będzie też kamienny wiadukt nad Doliną Gizeli. A na półmetku naszej marszruty poznamy słynne pola bitwy pod Grunwaldem.  Trasę pokonamy głownie leśnymi duktami i drogami gruntowymi z dala od wzmożonego ruchu drogowego. Sporadycznie w obrębie wsi i osad poruszać się będziemy drogami asfaltowymi. Zważywszy na tutejszy charakter terenu, na wycieczkę można udać się rowerem crossowym, gravelem lub górskim.

Dystans: max. 65 - 68 km

Suma przewyższeń:  +/- 520 m

Poziom trudności:  średni

- 17:00 - Powrót uczestników wycieczki do pensjonatu, zakwaterowanie, odpoczynek
- 17:30 - Dwudaniowa obiadokolacja lokalnej kuchni,
- 19:00 - Wypoczynek, wspólna biesiada integracyjna

Wycieczki rowerowe, wędrówki piesze, spływy kajakowe, to nasza specjalność. Z nami poznasz fantastyczne zakamarki naszego pięknego kraju, a także ludzi równie aktywnych jak Ty.
Wycieczki rowerowe, wędrówki piesze, spływy kajakowe, to nasza specjalność. Z nami poznasz fantastyczne zakamarki naszego pięknego kraju, a także ludzi równie aktywnych jak Ty. fot. Krzysztof Kochanowicz / GR3miasto


2. Niedziela, 7 czerwca 2020 r.:

- 9:00 - Śniadanie w formie bufetu
- 9:45 - Wykwaterowanie i spakowanie się do samochodów, wyjazd do Ostródy
- 10:15 Parking: adres zostanie podany zgłoszonym uczestnikom
- 10:30 - 16:00 - Rowerowa przejażdżka turystyczna w obrębie Rezerwatu Rzeki Drwęcy

Głównym celem sobotniej wycieczki rowerowej będą liczne punkty widokowe w obrębie rzeki, jej rozlewisk i jezior Drwęcy. Przemierzając leśne dukty dotrzemy też do pochylni i innych obiektów hydrotechnicznych rozmieszczonych na Kanale Ostródzkim, Elbląskim i Iławskim. Na naszej trasie znajdzie się także wysoki wiadukt kolejowy, którym obecnie prowadzi szlak rowerowy na drugą stronę Jeziora Drwęckiego.

-Dystans: max. 55-58 km

Suma przewyższeń:  +/- 250 m

Poziom trudności:  łatwy (bez znacznych przewyższeń)

II. Wspólny transport:

Jeśli nie masz własnego transportu, bądź go masz, a nie chcesz wozić ze sobą powietrza, zgłoś ten fakt organizatorowi mailowo. Zdecydowanie raźniej podróżować z kimś, niż samemu.
Wzór:
"Nie mam transportu", chcę się zabrać wraz z rowerem z.... miasto / dzielnica /imię, nazwisko, telefon do kontaktu
"Mogę kogoś zabrać wraz z rowerem", ilość osób i miejsc na rowery, miasto / dzielnica /imię, nazwisko, telefon do kontaktu

Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich to malowniczo pofałdowany obszar lasów, pól, łąk, jezior oraz wielu ciekawych zabytków architektury, które poznamy z wysokości siodełka rowerowego.
Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich to malowniczo pofałdowany obszar lasów, pól, łąk, jezior oraz wielu ciekawych zabytków architektury, które poznamy z wysokości siodełka rowerowego.


III. Warunki udziału:

1. Zgłoś swój udział organizatorowi podając:

-imię, nazwisko oraz nr telefonu, mailowo na adres: gr3miasto@gmail.com
* Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 4 czerwca lub wyczerpania się miejsc
* Na pakiet weekendowy: max. 10 osób
- Ślady gpx wycieczek podawane są tylko zarejestrowanym uczestnikom

- Wpisowe:  (nie obejmuje dojazdu)
- 240 zł od osoby, płatne przelewem na konto do czwartku, 4 czerwca*
*Liczy się data zaksięgowania pieniędzy na koncie organizatora
* w przypadku rezygnacji uczestnika z udziału w weekendzie, wpisowe nie będzie zwracane.

- 40 zł od osoby dotyczy osób, które chcą wziąć udział w samej wycieczce rowerowej w sobotę lub niedzielę, bez pobytu i wyżywienia w pensjonacie oraz dojazdu
-płatne przelewem do piątku, 5 czerwca, po wcześniejszym zgłoszeniu na maila.
(liczy się data zaksięgowania pieniędzy na koncie organizatora)
-50 zł od osoby dotyczy osób, które zgłaszają się na ostatnią chwilę, czyli w dniu wycieczki
-płatne w gotówce na miejscu zbiórki

IV. Świadczenia:

- Polisa NNW,
- Pomoc w zorganizowaniu transportu (wspólny dojazd)
- Opieka przewodnika na trasach wycieczek rowerowych i ogólna organizacja weekendu,
- Apteczka pierwszej pomocy z wyposażeniem,
- Pomoc w naprawie roweru, w razie awarii
- 1 nocleg w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
- Wyżywienie (obiadokolacja w sobotę i śniadanie w niedzielę)
- Ślad gps tras wycieczek/ lub kod do tras na traseo.pl,
- Pamiątkowe zdjęcia po wycieczkach rowerowych

V. Zasady obowiązujące podczas wycieczek rowerowych

Grupę prowadzi jeden lub dwóch  przewodników w zależności od ilości uczestników i warunków terenowych. Prowadzący, to osoby z dużym doświadczeniem rowerowym i turystycznym. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wyprzedzać przewodnika, ani też jechać za zamykającym grupę, gdyż tylko oni znają trasę wycieczki. Do Przewodnika należy decyzja, kiedy i gdzie są organizowane postoje (kwestie do uzgodnienia z grupą Uczestników). Każdy Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Prędkość jazdy należy dostosować do swoich możliwości kondycyjnych i umiejętności jazdy. Przewodnik prowadzi grupę z w miarę stałą prędkością umożliwiającą komfortową i atrakcyjną jazdę całej grupie. Podczas jazdy rowerem zabronione jest spożywanie alkoholu. Każdy Uczestnik jest zobowiązany do zachowania należytego bezpieczeństwa podczas jazdy, przynajmniej 5 metrów. Na długich i trudnych podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli któryś z Uczestników zostaje w tyle, pozostali Uczestnicy czekają na ostatniego, aż ten dojedzie do grupy, po czym wspólnie ruszają w dalszą drogę. Jeśli chcesz odłączyć się od grupy, aby mieć więcej swobody, mogę udostępnić Ci ślady gpx trasy, wtedy jednak poruszasz się już na własną odpowiedzialność. 

ZAPRASZAMY !

Wycieczki rowerowe prowadzi: Krzysztof Kochanowicz [GR3miasto]
Mail: gr3miasto@gmail.com / tel.+48 502 778 115

Opinie (1)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl