stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Weekendowa Strefa Aktywności. Stadionowa Piątka

Akcja Weekendowa Strefa Aktywności nabiera tempa. W każdą sobotę i niedzielę wakacji przy Stadionie Energa Gdańsk można aktywnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, Gdański Ośrodek Sportu przygotował atrakcję dla miłośników biegania - Stadionową Piątkę. To kameralny bieg na dystansie pięciu kilometrów, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Zapisywać można się za posrednictwem strony
https://zapisy.sts-timing.pl/640/.

Koszt wpisowego wynosi 30 zł. Limit osób mogących wziąć udział w biegu to 250 osób.

W czasie pandemii Covid-19 najważniejszą dla organizatorów sprawą jest bezpieczeństwo. Ponieważ limit osób, mogących brać udział w imprezach sportowych wynosi aktualnie 150, tylu też biegaczy będzie mogło stanąć na starcie Stadionowej Piątki. Wszyscy przejdą dezynfekcję rąk. Zawodnicy startować będą w pięcioosobowych liniach oddalonych od siebie o 2 metry. Każda grupa startuje co 5 sekund.

Bieg przez Stadion Energa Gdańsk to niewątpliwie duża atrakcja dla startujących. Sceneria tego wspaniałego piłkarskiego obiektu, jednego z najpiękniejszych w Polsce, jest niezwykła. Trasa nie ma atestu PZLA, została wymierzona urządzeniami GPS, a dystans 5 kilometrów jest jedynie orientacyjny. Organizatorzy ostrzegają, że trasa biec będzie również po stromych schodach na trybunach.Weekendowa Strefa Aktywności to wakacyjna akcja dla mieszkańców i turystów objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Gdańska. Jest realizowa w ramach inicjatywy #CzasNaGdańsk. W każdy weekend na odwiedzających gdański stadion od 11:00 do 17:00 czekają m.in. dmuchańce, latawce, animacje dla dzieci, bańki mydlane oraz foodtrucki i  strefa małej gastronomii, gdzie można wspólnie odpocząć na świeżym powietrzu. Cały czas działa też FUN ARENA - największe centrum rozrywki w Trójmieście. Od 11:00 do 12:00 odbywają się darmowe warsztaty rolkarskie prowadzone przez doświadczonych instruktorów ze szkółki rolkowej Roll4All.

Więcej informacji o Weekendowej Strefie Aktywności i Fun Arenie wraz
z informacjami o parkingu można znaleźć na stronie www.stadionenerga.pl.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl