Wiosenne aktywności na plaży i w parku. Gry i zabawy dla dużych i małych

Tłumy na bulwarze w Gdyni

Przed nami coraz cieplejsze i słoneczne dni. Tłumnie odwiedzane są plaże czy parki, dlatego podpowiadamy, jak aktywnie wykorzystać ten czas, jednocześnie dobrze się bawiąc w gronie rodziny lub znajomych.Plaże w Trójmieście


Parki i skwery w TrójmieścieKtóre aktywności lubisz uprawiać na plaży lub w parku?

siatkówka plażowa 32%
frisbee 17%
petanque, tzw. bule 3%
ringo 6%
latawce 4%
inne (zaproponuj w komentarzu) 38%
zakończona Łącznie głosów: 65
Wiosna daje się we znaki mieszkańcom Trójmiasta. Wzrost temperatury i dogodne warunki do spacerowania sprawiają, że plaże i parki tętnią życiem. Wiosenną aurę w miniony weekend dało się odczuć zarówno w Gdańsku, Sopocie, jak i w Gdyni.

Co najważniejsze, z każdym tygodniem pogoda będzie się polepszać. Warto więc wykorzystać ten czas, urozmaicając nasze spacery czy uatrakcyjniając pikniki na plaży lub polanie. Zwłaszcza że obiekty sportowe pozostają zamknięte z uwagi na pandemię.

Spacerowicze korzystają z pogody na plaży w BrzeźnieŚwietną zabawą dla całych rodzin będzie gra frisbee. Dobrze sprawdzi się również jako gra towarzyska podczas spotkań ze znajomymi. Wystarczy mieć okrągły plastikowy dysk, który można kupić nawet za 10-20 zł, oraz trochę wolnej przestrzeni. Aktywność polega na rzucaniu nim, a cała frajda opiera się na nadawaniu mu odpowiedniej paraboli lotu.

Jak i gdzie grać w frisbee?Podobnie gra się w ringo. Jednak w odróżnieniu od dysku - tu za sprzęt odpowiada gumowe kółko, które kosztuje od 10 do 50 zł. Rzuty można wymieniać między osobami lub na boisku do siatkówki. Tych przecież nie brakuje na trójmiejskich plażach, jednak wówczas gra polega na tym, by kółko upadło na piasku po stronie drużyny przeciwnej.

Grali we frisbee przy bulwarze w GdyniJeśli jesteśmy już przy "plażówce", to należy oczekiwać, że w najbliższych tygodniach na boiskach będzie coraz więcej siatkarzy. W profesjonalnej odmianie jedna drużyna składa się z dwóch zawodników, ale ich liczba oczywiście może się zwiększyć, jeśli zabawa toczy się w gronie znajomych.

Słoneczny dzień miło można również spędzić, rywalizując w petanque, do którego używa się metalowych bul. Rozgrywka polega na zbijaniu kul przeciwnika i umieszczeniu własnych jak najbliżej małej kulki, zwanej "świnką". By wygrać, należy umieścić jak najwięcej swoich kul możliwie jak najbliżej wcześniej wyrzuconej "świnki". Taki sprzęt kupimy już za 30 zł.

Jak grać w petanque?Najmłodszym radości dostarczą również latawce. Zapłacimy za nie 10-20 zł. W sklepach można znaleźć przeróżne wzory i kształty, tak więc z pewnością znajdziecie coś dla swoich dzieci. By zabawa była w pełni udana, potrzeba zaledwie delikatnego powiewu wiatru, którego na trójmiejskich plażach nie brakuje.

Powyższe propozycje to zaledwie część aktywności, które można wykonywać w cieplejsze dni w rodzinnej atmosferze. W komentarzach pod artykułem możecie pochwalić się swoimi pomysłami na spędzenie udanego dnia.

Spacerowicze w Sopocie

Opinie (8) 1 zablokowana

 • Zakaz urbanizacji plaż !

  tylko morze, piasek i wydmy.

  • 12 3

 • Summer 2021closed

  Co z tego jeśli jest źle niech nie będzie niczego

  • 4 3

 • wytrzymajcie jeszcze 2 tygodnie! chroncie wiekowy elektorat pisu!

  • 6 4

 • Ludzie! Nie zostawiajcie śmieci! Las w parku Nadmorskim tonie w śmieciach.

  • 10 1

 • Tenis plażowy

  Od lat gram na plaży w Beach Tennis czyli tenis plażowy. Pole jest rozkładane w 5 minut ale zajmuje dość dużo miejsca. Można poodbijać sobie bez rozstawionego pola, to też daje duża przyjemność. Ostatnio widuję coraz więcej osób odbijających piłkę paletkami różnego rodzaju.

  • 5 3

 • Plaze tylko dla naturystow (1)

  Reszta przed TVP niech siedzi i klaszcze

  • 3 2

  • bravo

   jestem za

   • 1 1

 • a ja chodzę z kijkami

  po plaży, po parkach, po asfalcie

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 23
czwartek, g. 17:00 - 21:00
Gdańsk Dolne Miasto
Piłka nożna - trening otwarty - chłopcy 4-7 lat
Piłka nożna - trening otwarty -...
dni otwarte, zajęcia rekreacyjne, trening
wrz 24
piątek, g. 17.00
Gdańsk, Moja Akademia Sportu
Poznaj swój kraj - Warmia mało znana
Poznaj swój kraj - Warmia mało znana
zajęcia rekreacyjne, rajd / wędrówka
wrz 25
sobota, g. 07:45
Rumia, ATS Express

Forum