wiadomości

Wioślarze zbierają na łódkę. Można pomóc

Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na zakup łódki widocznej na zdjęciu.
Celem akcji jest zbiórka pieniędzy na zakup łódki widocznej na zdjęciu. mat. prasowe

Drakkar Gdańsk zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat na bezpłatne treningi wioślarskie codziennie od godziny 16:30. By poprawić sytuacje sprzętowo klubu, Adrian Kwasowiec zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na nową łódkę. Pomóc może każdy. Trzeba zebrać 17 800 zł. Jeśli to się nie uda, pieniądze wrócą do wpłacających.Klub Drakkar działa w Gdańsku, w dzielnicy Przeróbka, przy ul. Siennej 37 zobacz na mapie Gdańska. Adrian Kwasowiec to m.in. brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów z 2015 w ósemce mężczyzn.

Wówczas startował w barwach AZS AWFiS Gdańsk. 20-latek już dziewiąty rok trenuje wioślarstwo. Przez wypadek samochodowy miał jednak 3-miesięczną przerwę i musiał zmienić klub. Od 1 września jest zawodnikiem GKW Drakkar.

- Gdy do niego wstąpiłem, zobaczyłem młodzież chętną i zdolną do trenowania. Walczą o medale na mistrzostwach Polski. Lecz stoi przed nimi wielka przeszkoda. Dokładnie w postaci przestarzałego sprzętu. Klub stara się go zapewniać, jednakże dostaje tylko symboliczne dofinansowania - koło 6000 zł rocznie. Skutkiem tego jest brak możliwości zakupu nowych łodzi z własnych funduszy. Postanowiłem, że pomogę im na tyle na ile potrafię. Dlatego organizuję zbiórkę crowdfundingową na zakup nowej łodzi, aby młodzi zawodnicy startujący w mistrzostwach Polski 2018 mieli szansę na wyrównaną walkę. Zbiórka jest rodzaju "wszystko albo nic". Jeżeli uzbieramy pełną sumę to otrzymamy pieniądze. W innym wypadku nie zdobędziemy ani złotówki - wyjaśnia Kwasowiec.
Cały budżet idzie na zakup łódki skiff marki swift od Ivy Jan Peche. Jest ona już wybrana i czeka na koniec akcji. Jeśli zostanie zebrane ponad 17800 zł, to każdą następna złotówka zostanie przekazana na dokupienie części zamiennych. Jeżeli uzbiera się aż 20000 zł, to będzie można dokupić specjalne pokrowce do łodzi i wiosła w komplecie. Jak podkreśla Kwasowiec, wybrana łódka prezentuje najlepszą cenę do jakości. Dodaje, że np. łódź marki Filipi kosztuje około 40000 zł.

Wpłacający mogą oczywiście liczyć na nagrody, których jest 17. Wśród nich znajdziemy m.in. zdjęcia z autografami znanych wioślarzy, czapkę, koszulkę i bluzę klubu Drakkar, karnet na siłownię, naukę wiosłowania, spływ smoczą łodzią czy tytuł sponsora projektu. Nagrody nie dostają jedynie ci, którzy wpłacą symboliczną złotówkę. Do końca akcji pozostało 25 dnia, a na koncie jest na razie 1630 zł.

W klubie przypominają również, że czekają na młodzież w wieku 12-18 lat, chętną uczyć się wioślarstwa. Bezpłatne treningi odbywają się codziennie, o godzinie 16:30. Numer do trenera Tomasza Bykowskiego 507 032 646.

Opinie (14) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

mail

Napisz do nas

Brałeś udział w ciekawej wyprawie lub zawodach, o których chciałbyś opowiedzieć naszym czytelnikom? Napisz do nas na aktywne@trojmiasto.pl